in

9 способів визначити причину болю за місцем його локалізації

Часто, відчуваючи дискомфорт у тілі, ми намагаємося зрозуміти, з чим саме проблема. В такі моменти шкодуєш, що не можна зазирнути всередину власного тіла і визначити проблемний орган.

Ми в Тутка вирішили з’ясувати, який з поширених видів болю якому органу відповідає. Але при цьому зазначимо, що наша пам’ятка має ознайомлювальний характер і не агітує займатися самодіагностикою.

Серце

© depositphotos.com

Якщо щось не так з серцем, людина відчуває біль у грудях, що тисне. Він може поширюватися на ліву руку, лопатку і частина шиї. На відміну від інших видів болю, серцевий ніяк не пов’язаний з рухами тіла або диханням.

Нирки

© depositphotos.com

Біль у нирках іноді можна сплутати з пересічним болем у спині. Відмінність полягає в тому, що нирки болять глибше, під ребрами. М’язовий біль зазвичай відчувається нижче ниркового.

Тонкий кишківник

© depositphotos.com

Найчастіше проблеми з тонким кишківником стають причиною болі в області пупка. Якщо відчуття нав’язливі, заважають вам нагинатися та ходити, візит до лікаря не можна відкладати.

Товстий кишківник

© depositphotos.com

Для нього характерний біль внизу живота, зміщений по правій стороні. Підтвердженням наявності проблем з цим органом є також регулярні закрепи.

Легені

© depositphotos.com

Самі легені боліти не можуть, через те, що в них немає нервових закінчень. Але якщо цей орган не в порядку, ви можете відчувати притуплений біль у грудній клітці навколо легень.

Про проблеми з легенями також кажуть кашель і важкість дихання.

Апендикс

© depositphotos.com

Апендикс розташований у правій нижній частині черевної порожнини. Але при апендициті може боліти як весь живіт, так і окремо його нижня або верхня частини.

Біль може віддавати в праву ногу. Ще для схожих випадків характерні нудота, блювота, підвищена температура тіла і діарея.

Шлунок

© depositphotos.com

При проблемах зі шлунком болить ділянка живота, розташована посередині під ребрами. Також біль може проявитися на тому ж рівні в районі спини.

Варто зазначити, що біль у шлунку та стравоході часто плутають із серцевим. Розвіяти сумніви в цьому випадку зможе лише лікар.

Жовчний міхур і печінка

© depositphotos.com

При проблемах з печінкою і жовчним міхуром може боліти правий верхній відділ живота. Також біль може проявитися на тому ж рівні в районі спини.

Про проблеми з печінкою може свідчити широкий ряд симптомів, починаючи від гіркоти в роті та закінчуючи жовтяницею.

Підшлункова залоза

© depositphotos.com

При проблемах з підшлунковою може боліти центральна частина верхнього відділу живота. Проте трохи менш інтенсивний біль може поширюватися по всьому животі.

Якщо заболіла саме підшлункова залоза, біль буде посилюватися, якщо лягти на спину, а також після їди.

Як виростити дочку без батька? 7 порад самостійній мамі

20 найбільш цікавих висловлювань про користь читання