Чому не варто два дні поспіль носити один і той самий одяг

“Та що такого — я одягнула цю футболку лише один раз. Можна ще раз вдягнути”. Ми так часто думаємо, тому і носимо один і той самий одяг щодня. Але навіть якщо останній ще не “тхне”, на ньому залишаються бактерії та залишки поту. Тому якщо кожного дня не змінювати одежу, це може призвести до неприємних наслідків.

Ми в Тутка вирішили з’ясувати, що станеться, якщо кілька днів поспіль одягати однаковий одяг.

1. Ви ризикуєте заробити висипання на тілі

Звичайно, щоденне прання — складна річ, та якщо ви страждаєте від шкірних почервонінь або висипань на спині чи грудній клітці, варто змінювати одяг щодня. На брудному одязі живуть та розмножуються бактерії, там залишаються рештки поту, тому шкірні пори забиваються та не мають вільного доступу до повітря. Відмерлі клітини разом з потом призводять до почервоніння та подразнення шкіри, а там недалеко і до висипань практично всюди: на спині, стегнах та навіть сідницях.

2. Тіло починає неприємно пахнути

Ми вас розуміємо: кожен хоче прати якомога рідше. Проте одяг постійно контактує з різними запахами — поту найчастіше. Бактерії та мікроби обожнюють піт, і їх поєднання веде до неприємного запаху тіла.

3. Ми можемо назбирати мікроби інших людей

Одна справа, якщо ми щодня носимо на собі власних бактерій, а зовсім інша — назбирувати мікроорганізми інших людей. Найчастіше свої ж мікроорганізми переносяться на нашому одязі, та ми ризикуємо зібрати бактерії інших, а вони, повірте, не такі вже й безпечні. Це неминуче призведе до подразнення шкіри.

4. Не забаряться алергічні реакції

Якщо бачите, що деякі ділянки шкіри починають сильно свербіти, подумайте про те, щоб частіше змінювати одяг. Якщо одяг брудний та вступає у контакт зі шкірою, це неминуче призведе до свербіння. Та не забувайте, що певні типи тканин можуть також подразнити шкіру, як от синтетичні варіанти, бо шкіра через них не може гарно дихати.

А ви часто змінюєте одяг? А часто його перете?