Чудова постава лише за 10 хвилин на день — в цьому допоможуть наших 7 вправ

Проблема сколіозу знайома тисячам людей у всьому світі. На щастя, є багато способів покращити свій стан. Попри те, що позбутися від цієї проблеми повністю неможливо, відомо ряд вправ, які можна виконувати в домашніх умовах з великою користю для здоров’я.

Тутка завжди прагне зробити життя своїх читачів кращим. Тому сьогодні ми ділимося цими простими способами зміцнити свій хребет, щоб не допустити погіршення його стану.

1. Підйом тазу

Техніка виконання: Ляжте, зігнувши ноги в колінах і торкаючись стопами до підлоги. Напружте м’язи живота і підніміть вгору таз до положення рівної спини. Затримайтеся в цій позиції на 5 секунд і опустіться вниз. Зробіть 2 підходи по 10 разів.

Результат: Зміцнює м’язи стегон і попереку.

2. Підйоми рук і ніг

Техніка виконання: Ляжте на живіт, притулившись чолом до підлоги. Розпряміть руки й ноги. Підійміть одну руку над підлогою одночасно з протилежного ногою. Якщо не виходить, підіймайте по одній частині тіла одразу. Затримайтеся в цьому положенні на 2 повних вдихи, поверніться у вихідне положення. Зробіть 15 повторень з кожного боку.

Результат: Зміцнює поперек.

3. Вправа «Кішка»

Техніка виконання: Вклякніть і обіпріться руками об підлогу. На вдиху округлюйте спину, втягуючи м’язи живота подібно до того, як вигинається кішка. Потім на видиху прогніть спину, поступово розслаблюючи живіт і піднімаючи голову до стелі. Зробіть 2 підходи по 10 разів.

Результат: Заспокоює біль у хребті й допомагає зробити його більш гнучким.

4. Вправа «Мисливська собака»

Техніка виконання: Ця вправа схожа на ту, яку ми виконували під №2, але тут необхідно спиратися на коліно. Витягніть одну руку і протилежну до неї ногу, зберігайте таку позу протягом 5 вдихів. Поверніться у вихідне положення і повторіть з протилежним боком. Зробіть 10-15 підходів для кожного боку.

Результат: Зміцнює і стабілізує м’язи корпусу і попереку.

5. Розтягнення найширшого м’яза спини

Техніка виконання: Випряміться і підніміть руки над головою. Нахиліться вліво і поверніться у вихідне положення. Тепер нахиліться вправо і поверніться у вихідне положення. Зробіть 5-10 повільних нахилів в кожен бік.

Результат: Зміцнює найширший м’яз спини.

6. Черевний прес

Техніка виконання: Ляжте на спину, тримайте стопи прямо. Підіймайте ноги, поки вони не утворять з тілом кут 90 градусів. Задіюючи м’язи пресу, зігніть коліна та підтягніть їх до себе. Затримайтеся на три вдихи й поверніться у вихідне положення. Зробіть 2 підходи по 10 раз.

Результат: Зміцнює м’язи живота, допомагаючи зняти напруження зі спини.

7. Балансування на одній нозі

Техніка виконання: Випряміться, зігніть одне коліно і підніміть його, утримуючи рівновагу на одній нозі. Щоб спростити завдання, обіпріться об щось, але щойно відчуєте себе впевненіше, витягніть руки в боки. Потім складіть руки на грудях. Зберігайте баланс протягом 10-20 секунд, потім змініть ноги. Повторіть 5 разів для кожного боку.

Результат: вирівнюється хребет.

Бонус: які ще вправи можна виконувати?

У дослідженні, проведеному терапевтично-хірургічним коледжем Колумбійського університету в Нью-Йорку, було встановлено, що бічна планка, проста вправа з йоги, також може допомогти людям зі сколіозом. Річ в тому, щоб утримуватися на одному боці, спираючись на лікоть і передпліччя. Стійка в такій позі протягом 90 секунд не менше 3 разів на тиждень може допомогти людям з викривленням хребта лише за 3 місяці.

У вас є своя вправа, незамінна в таких випадках? Поділіться порадою з нашими читачами!