Діти-кесарята: чим вони відрізняються від звичайних дітей. 3 міфи і 2 правди про незвичайних малюків.

Кесарів розтин – операція, при якій немовля витягується з материнського живота шляхом хірургічного розрізу в матці.

Штучні пологи – друга назва кесаревого розтину. Такі пологи можуть бути плановими, а можуть бути екстреними. Найчастіше кесарів розтин призначають при особливих обставинах, які можуть становити загрозу як життю матері, так і життю дитини.

У деяких випадках кесарів розтин – єдиний можливий варіант пологів з успішним результатом. Буває, жінки самі просять провести таку операцію, щоб не терпіти тривалі, болісні перейми, а після – потуги.

Кесарів розтин, через свою специфічність, оповитий міфами й домислами. Сьогодні редакція Тутка розвіє п’ять з них, щоб ви могли з радістю очікувати появи на світ своїх прекрасних діточок.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

1. Гіперактивність

Вважається, що кесарів розтин може стати причиною нестримної активності у малюка, який зростає. Гіперактивність – проблема нашого століття. Правда, причина такої поведінки далеко не завжди кесарів розтин і при мудрому вихованні цих проблем можна уникнути.

2. Проблеми з розумовим розвитком

Діти-кесарята відразу після народження ставляться на облік у педіатра і невропатолога. Але не варто переживати! Це стандартна процедура, яка проводиться лише в цілях обережністі. Якщо у малюка все ж виявляють затримку в розвитку, причиною, зазвичай, називають відразу кілька факторів, а не тільки кесарів розтин.

3. Фізична недорозвиненість

Кесарів розтин зовсім не обов’язково викликає необхідність в спеціальних програмах з розвитку. До певного роду проблем в цьому випадку може призвести потрапляння навколоплідних вод в дихальну систему, пізній перший вдих, ускладнення при наркозі.

Ризик виникнення ускладнень підвищується при проведенні екстреного кесаревого розтину, коли організм мами не встигають підготувати до процедури. Але навіть в цьому випадку ризик тільки підвищується і вже ніяк не стає стовідсотковим!

4. Частий плач

Величезний стрес, спровокований пологами, активізує різні гормони і зміцнює нервову систему малюка. Кесарята, які не пройшли через цей життєво необхідний процес, відчувають певну пригніченість нейро- і фізіологічних функцій. Різні проблеми з нервовою системою – можливий фактор ризику. Але зовсім не прогноз!

5. Брак молока

Стан головного мозку в кесарят нормалізується на дев’ятий день після пологів. Дітки, народжені природним способом, приходять в норму в перший день життя. Іноді процес лактації у мам дійсно порушується під впливом антибіотиків, адже саме материнське молоко гарантує правильний, гармонійний розвиток малюка.

Щоб попередити цю проблему, необхідно звернути особливу увагу на кваліфікацію лікаря, який буде проводити операцію, і не турбуватися даремно. Найчастіше молоко починає виділятися пізніше саме через стрес!

Ризики можливі при будь-якой операції. Завжди варто продумати їх заздалегідь, добре до них підготуватися і знати, що благополучний результат гарантують дві речі: правильний догляд за малюком і допомога кваліфікованого лікаря. Нехай ваші діти будуть здорові!

За матеріалами