Ідеального тіла можна досягнути, якщо знати об’єм зап’ястя і 1 принцип харчування

Серед класифікацій типів будови тіла людини особливо часто використовують систему Вільяма Шелдона. Згідно з нею, виділяють ектоморфний, ендоморфний і мезоморфний типи статури, які впливають на вибір режиму тренувань і харчування. В людині можуть поєднуватися особливості кожного з типів, однак все одно можна виділити переважаючий.

Тутка вирішив розібратися, як же все-таки треба харчуватися залежно від типу статури, щоб бути у прекрасній формі та отримувати хороші результати від тренувань.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Як визначити свій тип статури?

Виміряйте зап’ястя: якщо його обхват становить 15-17,5 см, то ви відноситесь до ектоморфів; 17,5–20 см — до мезоморфів; 20 см — до ендоморфів. Можна виміряти і обхват щиколотки, зазвичай її обхват на 5-6 см більше зап’ястя. Або пройдіть тест тут.

Ектоморфи

Що необхідно: Наростити м’язову масу та сформувати красивий рельєф.

Як тренуватися: Через день по спліт-системі, на кожному тренуванні задіювати 1-2 групи м’язів, обов’язково проводити розминку.

Як харчуватися: Необхідно вживати 8 г вуглеводів, 4,3 г білка і 1 г жиру на 1 кг ваги. Харчуватися середніми порціями до 6 разів на день. У раціон обов‘язково ввести рис, вівсянку, макарони, боби, овочі, нежирні сорти м’яса та риби, молочні продукти середньої жирності. Видалити з раціону солодощі.

Мезоморфи

Що необхідно: Спалити зайвий жир, підвищити витривалість та підтримувати форму.

Як тренуватися: Постійно змінювати вправи, навантаження, кількість повторень та походів в зал.

Чим харчуватися: 6 г вуглеводів, 4 г білка, 1,2 г жиру на 1 кг ваги. Краще вживати м’ясо, рибу, боби, протеїнові суміші. Солодке та борошняне видалити з раціону.

Ендоморфи

Що необхідно: Прискорити обмін речовин, спалити зайвий жир, сформувати рельєф.

Як тренуватися: З використанням середньої ваги виконувати аеробні вправи. Тренування можуть бути тривалими для того, щоб «розігнати» метаболізм.

Як харчуватися: Необхідно 2,5 г вуглеводів, 3,5 г білка і 1,3 г жиру на 1 кг ваги. Їсти треба невеликими порціями по 4-5 разів на день і дотримуватися калорійності, вживати якомога менше жиру (нежирні сорти риби, куряче м’ясо без шкіри, білки яєць). Фрукти та інші вуглеводи вживати в першій половині дня.

Висновок

Ці приголомшливі красені — Френк Зейн, Арнольд Шварценеггер і Джей Катлер — якнайкраще ілюструють своїми досягненнями те, що можна накачати м‘язи та мати красиву фігуру абсолютно при будь-якому типі статури. Потрібне тільки бажання!

За матеріалами