in , ,

Кір в Україні: симптоми небезпечної хвороби та його профілактика

Кір – це інфекційне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання. В основному кіром хворіють нещеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кіром та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.

Як відбувається зараження кором?

Джерелом інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до п’ятого дня від початку висипань. У випадку зараження, після контакту із хворим проходить від 7 до 17 днів, перш ніж хвороба проявиться (інкубаційний період).

Кір – це повітряно-краплинна інфекція. Вірус попадає в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і око від хворої кіром людини, яка поширює його
при диханні, розмові, чханні і кашлі.

Вірус кору передається з потоком повітря і може попадати в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, – тому заразитися можна, просто перебуваючи в одному будинку із хворим. При цьому вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому поширення інфекції через предмети (постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливо. Приміщення, де перебував хворий кором, досить провітрити, щоб у ньому можна було перебувати без ризику заразитися, дезінфекція не потрібна.

Основні симптоми

Зазвичай на кір хворіють один раз. Повторні випадки трапляються вкрай рідко.

«Заразитися може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптоми: висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання й пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку», — повідомляє МОЗ.

Вірус кору послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами. Від моменту зараження до захворювання минає від 7 до 21 дня. Це прихований період хвороби.

У період захворювання починається висока температура, сильний головний біль, нежить, відсутність апетиту й слабкість. Потім — нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, інколи гнійні виділення). Рожеві крапкові висипання з’являються на другий-третій день. На слизовій оболонці ясен, щік та губ — білуваті цятки. Їх можна побачити ще до появи висипу на тілі.

На 4-5 день хвороби на шкірі голови, обличчі, за вухами з’являється висип, пізніше розповсюджується на тіло, руки й ноги. Зазвичай виглядає як дрібні рожево-червоні цятки і пухирці, що поступово перетворюються на більші плями. У цей період стан хворого може погіршуватися. Висип зникає у зворотньому з появою порядку. Відтак стан хворого починає покращуватися.

Лікування та ускладнення

Якщо кір проходить без ускладнень, його лікують вдома під наглядом лікаря. Займатись самолікуванням вірусу не можна.

При кору призначають препарати, які допомагають хворому впоратися із симптомами й підтримати імунітет. Це жарознижувальні препарати для полегшення кашлю, каплі від нежитю.

Висипи не лікують, вони пройдуть самостійно після хвороби. Також їх не рекомендують розчісувати, бо можуть з’явитись рани. Антибіотиками кір лікують лише тоді, коли вірус дає ускладнення.

Лікарі радять під час хвороби вживати побільше рідини, не перевантажувати організм важкою їжею та дотримуватись постільного режиму.

Кір небезпечний тим, що може привести до набагато складніших захворювань. Найчастіше це захворювання дихальної системи – пневмонія та бронхіт.

Кір впливає і на нервову систему. Дуже рідко може призвести до енцефаліту (запалення головного мозку).

Крім цього, у хворого на кір може з’явитися запалення гортані, вух, очей, слизової рота та шкіри. Всі ці ускладнення здебільшого виникають після неправильного або невмілого догляду за хворим. Або у дуже слабких дітей та немовлят. Ускладнення також часто виникають у дорослому віці.

Особливо тяжкі наслідки захворювання може мати для вагітних жінок. Приблизно в третині випадків, особливо в стадії висипання, наступають передчасні пологи. Можливе також внутрішньоутробне зараження дитини.

Фото заголовку
За матеріалами virgo.org.uaespreso.tv , hromadske.ua

 

Сміття в домі – сміття в житті

Тест. Котра з цих жінок, на вашу думку, старша? Дайте відповідь і дізнайтеся, який у вас тип особистості!