Кожна негативна думка — це крок до лікарняної палати

Здоров’я псують не тільки стреси, але навіть думки про стресові ситуації. Дослідження американський учених доводить пряму залежність запалення від негативних думок.

Всі знають, що негативне мислення погано впливає на здоров’я, а постійні стреси вбивають. Але далеко не всі здогадуються, наскільки сильно організм реагує на кожну негативну думку.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Навесні 2013 року в Університеті Огайо проводилося дослідження, результати якого можуть змусити вас змінити спосіб мислення. В ході експерименту виявили, що негативно забарвлені думки безпосередньо впливають на рівень С-реактивного білка в організмі.

Що таке С-реактивний білок

Цей білок є чутливим і швидким індикатором пошкодження тканин. Іншими словами, коли в організмі відбувається запалення, некроз або травма, концентрація С-реактивного білка підвищується.

По концентрації цього білка в крові визначають, наскільки активно протікає захворювання і на якій стадії знаходиться. При запальних процесах, паразитарних інфекціях, пухлинах і травмах, що супроводжуються запаленням і некрозом тканин, рівень СРБ дуже швидко і багаторазово зростає.

Отже, офіційній медицині відома залежність запальних процесів і рівня С-реактивного білка, але як на його рівень впливають наші думки?

Позитив vs запалення

У дослідженні Університету Огайо брали участь 34 здорових молодих жінки. Їх попросили уявити таку ситуацію: ви хочете влаштуватися на роботу і розповідаєте про свою кандидатуру, а оцінюють вас дві серйозні людини в білих халатах, які при цьому сидять з «кам’яними» обличчями.

Отже, половина учасниць отримала завдання уявляти свій виступ на такій співбесіді, а інша половина — думати про нейтральні події і заходи, такі як катання на човні або похід в магазин за продуктами.

Після цього дослідники порівняли зразки крові учасників з різних груп. Виявилося, що рівень С-реактивного білка у жінок, що уявляли співбесіду, був значно вищим, ніж у тих, хто уявляв звичайну, спокійну діяльність.

Крім того, коли жінки перестали уявляти собі стресову ситуацію, рівень СРБ продовжував зростати ще протягом години, і лише після цього зупинився і пішов на спад. Для того щоб прийти в норму, жінкам знадобилася ще година нейтральних думок.

Нерадісні висновки про песимізм

Висновки не втішають, особливо якщо згадати, скільки негативних думок крутиться в голові навіть у спокійні моменти життя, не кажучи вже про стресові ситуації.

Ми можемо півгодини переживати неприємні моменти з минулого просто тому, що нам нагадали про минулий біль, годинами говорити про негативні аспекти життя, відчуваючи при цьому справжні, сильні емоції.

І весь цей час, поки ми ображаємося на когось, сердимося або засмучуємося, в організмі починаються запальні процеси, або зростають, якщо вони вже йдуть.

Але є в цьому і позитивний момент: тепер ви знаєте про вплив негативних думок на здоров’я, і не про якісь примарно-віддалені наслідки, а про цілком реальні процеси, які тривають ще близько години після кожного негативного переживання.

Ви не можете відразу і повністю виключити зі свого життя негативні думки — даються в знаки звички, та й стреси нікуди не подінуться.

Але тепер ви зможете вчасно сказати собі: «Годі пережовувати цю тему. Здоров’я дорожче».

Переклад Тутка за матеріалами