Лікарі розкажуть, які три частини тіла найважливіше мити

Дехто з нас не уявляє свого ранку без свіжого душу, інші ж люди обожнюють вечірній душ — так вони розслабляються та відпочивають. Та наука не до кінця згодна з нашими звичками. Так, дерматологиня Сенді Скотніцки рекомендує митися не надто часто, і зосередитися на окремих зонах нашого тіла.

Команда Тутка зацікавилася її думками, тому зібрала наукові факти: як часто треба митися та на які частини тіла варто звернути особливу увагу.

Занадто часто приймати душ — не дуже гарна ідея

Занадто часте перебування під душем спричинює шкірі більше шкоди, аніж користі. Воно пересушує її, особливо якщо ви миєтеся милом або скрабами для тіла. Вода вимиває природний підшкірний жир — так шкіра втрачає захисний бар’єр і стає вразливою до вірусів та інфекцій.

Як часто варто приймати душ?

Лікарі переконують, що щоденний душ змиває колонії корисних бактерій, котрі мешкають на шкірі. І не забуваймо ще про шкоду для волосся. Тут думки спеціалістів розходяться: одні радять мити волосся щодня, а інші — двічі-тричі на тиждень.

То які ділянки треба мити найперше?

1. Зона пахв

Рясне намилювання тіла з голови до п’ят, як уже йшлося вище, може пересушити шкіру. Натомість важливо додержуватися щоденної гігієни у зоні пахв. Лікарка Сенді Скотніцки називає три обов’язкові частини тіла, які варто мити щодня, і перша — пахви. Таким чином, за словами спеціалістки, попереджується утворення екземи.

2. Делікатні частини тіла

Знову ж таки, щоденне миття хлорованою водою, яка містить часточки хімічних речовин не надто корисно для шкіри. Та про делікатні зони забувати не варто! Щодня! Адже саме поруч з ними виникає ризик розвитку грибків та врослого волосся.

3. І не забудьте про ніжки

Мити ноги обов’язково щодня. Впродовж дня на ніжках осідає пилюка, бруд, залишки відмерлої шкіри, поту, особливо якщо ви ходите босоніж.

А як вам такі думки лікарки щодо миття “найважливіших” частин тіла? Цікава ваша думка в коментарях.

Фото: vectorstock.com