Лікарі вам не розкажуть про ці правила гігієни: 15 фактів, яких ви точно не знали

Чистити зуби 2 рази на день, мити руки перед прийомом їжі, регулярно стригти нігті — ці правила ми засвоїли ще в дитинстві. Але цим закони гігієни не обмежуються: лікарі давно переконали кожного, що вкрай важливо якомога рідше чіпати обличчя руками, раз на тиждень змінювати постільну білизну і не чистити вуха ватяними паличками.

Ми в Тутка зрозуміли, що раз за разом повторюємо одні й ті ж помилки в особистій гігієні, які можуть бути причиною деяких захворювань.

15. Миємо обличчя в душі

Приймаючи душ, кожен з нас вмиває обличчя під струменями води. Але ця, на перший погляд, безневинна процедура, може позначитися на здоров’ї шкіри. Гаряча вода в поєднанні з агресивним натиском пошкоджує дрібні капіляри й порушує захисний бар’єр шкіри.

14. Користуємось органічною косметикою неправильно

З кожним днем органічна косметика набирає все більшої популярності. Але далеко не всі вміють нею правильно користуватися і зберігати належним чином. Продукти «здорової» косметики не призначені для зберігання у ванній кімнаті або на полиці, а їх термін придатності може становити всього кілька місяців.

13. Протираємо піт руками

Багато хто з нас час від часу витирають піт руками — серветка не завжди знайдеться. Але, можливо, саме ця звичка є причиною появи подразнення, акне і прищиків. Адже на кожному квадратному сантиметрі шкіри рук проживає близько 1 500 бактерій, і половина з них залишається там навіть після миття. Тому варто мати під рукою паперові хусточки або рушник, щоб зайвий раз не чіпати шкіру руками.

12. Не миємо руки після контакту з тваринами

Чотирилапі симпатяги можуть передати нам близько 150 вірусних або бактеріальних інфекцій. До речі, з 1 415 патогенних мікроорганізмів, які завдають шкоди людині, 61 % домашні улюбленці переносять на своїй шерсті й лапах. До речі, мити руки слід навіть після торкання до клітки, іграшок та їжі улюбленця.

11. Залишаємо кисті в косметичці

Косметичка — сприятливе середовище для розмноження бактерій. Всі ті кисті й спонжі, що ми зберігаємо десь на її дні, стають домівкою для мікробів, які можуть викликати шкірні інфекції та харчові отруєння, інфекції кровотоку і пневмонію. Тому варто завести окреме місце для косметичних аксесуарів і частіше очищати їх від косметики.

10. Не миємо гребінці, гумки, шпильки

Змертвілі клітини шкіри, шкірний жир і пилюка скупчуються на всіх предметах, які ми використовуємо для догляду за волоссям. Таким чином гребінці, гумки й шпильки стають розсадниками бактерій. Тому ретельно мийте шампунем гребінці й аксесуари для волосся хоча б раз на місяць.

9. Використовуємо для прибирання токсичні речовини

Антибактеріальні засоби, засоби для миття вікон і скла і навіть мийні засоби для посуду — в складі кожного з них можна зустріти фосфати, луги, пестициди, аміак та інші токсичні речовини, які проникають в наш організм, накопичуються всередині та завдають шкоди. Тому слід надягати рукавички кожен раз, коли ми починаємо прибирання, і особливо ретельно промивати водою поверхню, яку очищали.

8. Спимо в одній і тій самій піжамі більш як 7 днів

День за днем на піжамі скупчуються бактерії, шкірний жир і відмерлі клітини шкіри. Іноді вони стають причиною появи прищів на спині та плечах, а часом і кіст сальних залоз.

7. Наносимо зволожувальний крем занадто пізно

Всі зволожувальні продукти варто наносити відразу після того, як ми вийшли з душу, не витираючи тіло рушником. Так ми затримуємо вологу на поверхні шкіри — саме таким чином працює будь-який крем.

6. Носимо взуття без шкарпеток

Можливо, це модно і зручно, але наше здоров’я не скаже нам дякую за подібне рішення. Таке поєднання, як погано провітрюване взуття, піт і відсутність шкарпеток, — ідеальне середовище для розвитку грибкових інфекцій. До того ж взуття, яке занадто щільно прилягає до незахищеної шкіри, може подарувати нам шишки на пальцях ніг і врослі нігті.

5. Не чистимо нігті

Під нашими нігтями розвиваються цілі колонії бактерій. Річ у тім, що антибактеріальне мило або лосьйон не добираються до простору між нігтем і шкірою, і мікроби активно розмножуються в безпечному для них середовищі. Тому варто доглядати за нігтями хоча б увечері, використовуючи для цього щітку.

4. Не розчісуємо волосся перед миттям

Вологе волосся розтягується і повертаються у первісний стан при висиханні. Якщо в цей час розчісувати його і розтягувати ще сильніше, то через кілька тижнів нам доведеться розв’язувати проблему за допомогою ножиць. Цього можна уникнути: варто тільки розчесати волосся перед миттям. До речі, таким чином ми залишимо на гребінці всі ті волосинки, які могли потрапити в каналізаційні труби.

3. Залишаємо руки вологими після миття

Варто витирати руки насухо, після того, як ми їх помили. У вологому середовищі бактерії розмножуються в кілька разів швидше.

2. Використовуємо одні ножиці для нігтів на руках і ногах

Слід тримати в домі окремі набори манікюрних інструментів для нігтів на руках і ногах. Таким чином ми не будемо переносити бактерії з ніг на руки, коли в черговий раз задумаємося про манікюр.

1. Не миємо руки перед використанням туалету

Варто задуматися про миття рук перед використанням туалету. Якими б акуратними ми не були, іноді випадково можна зачепити шкіру й інтимні місця, а бактерії, які в цей момент знаходяться на руках, успішно переселяться у відповідне для їх розвитку середовище.

А які правила особистої гігієни ви можете порадити?