Лікуйте хвороби бібліотерапією

© vokrugknig.blogspot.com

Бібліотерапія – це новий вид лікування різних хвороб, від депресії до нежитю. Лікування полягає у ретельно підібраних художніх творах. У Лондоні вже працюють спеціалісти, які радять відповідні тексти своїм пацієнтам. Новий вид нетрадиційної медицини популярний також у Сан-Паулу та Белграді. На початку 20ст. у Сполучених Штатах Америки запрацювала повноцінна літературна клініка.

Книги стимулюють до різних емоцій та навіть дій. Тож практика допомагати долати життєві проблеми з їхньою допомогою була популярна ще до появи інтернету й телебачення. Бібліотерапія може вилікувати розбите коліно і розбите серце.

Як пояснити таке лікування? Власне, ми зачаровуємося деякими книгами, а часом певні романи впливають і на нашу душу. Якщо ви захопилися написаною історією – ви бачите світ очима головного героя, адже все, що переживає він, переживаєте і ви. Маєте змогу податися в нову подорож, читаючи нову книгу.

Бертруд та Елдеркін видали книгу “Лікування романами”, яка розповідає про цю методику, про ази бібліотерапії та про її ефективність. Згодом з’явився і сайт, де люди можуть написати авторам про свою проблему (хворобу). Ретельно проаналізувавши її, спеціалісти дають свої поради. На сайті можна знайти список найпопулярніших хворіб та одразу запропоновану літературу для їх лікування.

Ось приклад такого списку:

Апатія – “Листоноша завжди дзвонить двічі” Джеймса Кейна.
Нестача грошей – “Великий Гетсбі” Френсіса Скотта Фіджеральда.
Безтурботність – “Маленький принц” Антуана де Сент-Екзюпері.
Батьківство – “Дорога” Кормака Маккарті.
Гіпертонія – “Містечко” Шарлотти Бронте.
Безсоння – “Будинок сну” Джонатана Коу.
Нетолерантність – “Читач” Бернарда Шоу.
Повнота – “Довга дорога з Кенсінгтона” Мюріел Спарк.
Дратівливість – “Пікнік на льоду” Андрія Куркова.
Лють – “Плач, люба країно” Алана Пейтона.
Низька самооцінка – “Корабельні новини” Енні Пру.
Зубний біль – “Анна Кареніна” Лева Толстого.
Безробіття – “Хроніка заводного птаха” Харукі Муракамі.
Марнославство – “Звіяні вітром” Маргарет Мітчелл.
Туга – “Шовк” Алессандро Барріко.

Фото заголовку
За матеріалами