Ось чому не можна відмовлятися від супів: їх визнано найкращою профілактикою серйозної хвороби

Регулярне вживання звичайного супу може вберегти від діабету, кажуть вчені.
У масштабному дослідженні взяли  участь 2500 жителів, Європи, Австралії та Нової Зеландії з високим ризиком розвитку діабету другого типу. Як пише headinsider.net, учасники вже перебували у так званому переддіабетичному стані — в них спостерігався підвищений рівень цукру в крові і надмірна вага.

Протягом 8 тижнів частина з них сиділа на жорсткій дієті, споживаючи лише 800 калорій на добу (при приблизній добовій нормі 2-2,5 тисячі калорій) і харчуючись тільки супами і молочними коктейлями. Крім того, учасники регулярно займалися фізичними вправами.

За два місяці люди з цієї групи в середньому схудли на 10 кілограмів, втративши приблизно 10,8% маси тіла. Розрахунки показали, що ризик переходу переддіабетичного стану в діабет при цьому знизився на 90%. В інших учасників такого приголомшливого ефекту не спостерігалося.

Дослідження відбулося у рамках міжнародного наукового проекту щодо пошуку стратегій профілактики діабету другого типу  Preview Project, що фінансується Євросоюзом. Preview вже триває два роки і закінчується цього року.

Цікаве
Loading...

Люди, які беруть участь в проекті, розділені на групи, на прикладі яких вивчається дія дієт з різним вмістом білків і вуглеводів, а також різних режимів фізичних навантажень. В результаті вчені збираються визначити найбільш оптимальне поєднання типу дієти і рівня навантаження, яке дозволить запобігти розвитку діабету.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker