Покращуємо лінію підборіддя простими вправами

Однією з головних ознак жіночої молодості та краси є гарне підборіддя. Причиною появи другого підборіддя не завжди є надмірна вага або вікові зміни, така проблема може виникнути через неправильну роботу щитоподібної залози, гормональних змін, нераціональне харчування, порушення постави або обмінних процесів в організмі.

Для усунення другого підборіддя достатньо виконувати 12 нескладних вправ, які гарантовано приведуть до позитивного результату.

Комплекс ефективних вправ

Запропоновані нижче вправи можна виконувати в комплексі або окремо. Поступово слід збільшувати кількість підходів, щоб у підсумку витрачати на гімнастику всього 5 хвилин в ранковий і вечірній час щодня.

1. У положенні лежачи відхиліть голову максимально назад, розташувавши її на краю ліжка так, щоб бачити підлогу. Такі нахили головою потрібно робити кілька разів.

2. Сядьте на ліжко в «турецької» позі, випрямте спину й опустіть плечі. Міцно стисніть зуби й відхиліть назад голову, щоб відчувати напругу в м’язах. Витягніть вперед нижню губу, підіймайте й опускайте щелепу.

3. Позиція, як і в попередній вправі. Повертайте тіло вправо і вліво (по 10 разів в кожен бік). Нахиліть голову максимально вперед, потім назад (по 10 разів).

4. Продовжуючи сидіти, зробіть вдих через ніс, притиснувши язик до нижньої щелепи, щоб відчувати напругу м’язів підборіддя. На видиху розслабтеся.

5. В тій же позі закрийте рот і скеруйте кінчик язика до піднебіння, потім перемістіть його до передніх зубів, напружуючи м’язи підборіддя. Починайте рух язиком на рахунок 10, потім розслабтеся, відпочиньте 5 секунд і повторіть вправу 4-6 разів.

6. У тому ж сидячому положенні відхиліть назад голову, щоб підборіддя було трохи піднятим. Торкніться нижньої верхньою губою, намагаючись доторкнутися до носа (зробити цього, зрозуміло, не вдасться, але щоденне виконання такої вправи запобіжить утворенню другого підборіддя).

7. Сидячи на ліжку уявіть, ніби до вашого підборіддя прикріплений невеликий вантаж, який необхідно підняти вгору. Постарайтеся зробити це, максимально напружуючи м’язи.

8. Сидячи на ліжку затисніть в зубах олівець і «напишіть» ним по повітрю будь-яких 10 букв.

9. У положенні сидячи торкніться пальцями підборіддя і починайте зводити й розводити їх, щоб відчувалося тепло.

10. Сидячи торкніться підборіддя великими пальцями рук або кулаками, потім нібито долаючи опір рук, відкрийте рота, витягніть язик і скеруйте його кінчик донизу.

11. У сидячому положенні відхиліть голову максимально назад, розслабте нижню щелепу і трохи відкрийте рот. Ви повинні відчувати напругу м’язів в області підборіддя. Не кваплячись, але із зусиллям, скеруйте нижню щелепу до верхньої, щоб одна губа прикривала іншу. Такі рухи необхідно робити доти, поки не відчується невеликий біль в м’язах.

12. Станьте під душ і повертайте голову в різні боки, відхиливши її назад, а підборіддям намагайтеся торкнутися грудей.  За допомогою гнучкого шланга виконайте масажні рухи водним струменем по підборіддю.

Регулярне виконання гімнастики дозволить запобігти утворенню другого підборіддя або усунути таку проблему.  Вправи можна повторювати по 6-10 разів протягом всього дня.