Проблеми із серцем: простий тест, щоб їх виявити

Серцеві захворювання — одні з найпоширеніших у світі. Саме ця група хвороб вважається найнебезпечнішою. Жодна інша хвороба не призвела до таких смертей, як проблеми з серцем. Проте, якщо виявити їх на ранньому етапі, можна уникнути серйозних наслідків. Розповідаємо, як швидко зрозуміти, що ви маєте неполадки у роботі серця. Це допоможе вчасно звернутися до фахівця.

Тест зі сходами, як розпізнати проблеми із серцем

При сучасному розвитку медицини більшість хвороб, які виявляють ранньому етапі, можна ефективно лікувати. Деякі з них виліковуються повністю, тоді як для невиліковних проблем підбирається відповідна медикаментозна терапія. Проте все це можливо тільки в тому випадку, коли захворювання ще не встигло завдати серйозної шкоди організму. Саме тому так важливо звернутися за професійною допомогою якомога раніше.

Науці відомо багато способів, як розпізнати проблеми із серцем на ранньому етапі. Один із таких — тест зі сходами. Його пропонує доктор Хесус Петейро з університетської лікарні Ла-Корунья в Іспанії. Він та інші вчені, які досліджують проблеми із серцем, дотримуються думки, що серцево-судинні захворювання можна запідозрити, якщо є труднощі зі звичайним підняттям вгору сходами.

Згідно з їхнім експериментом, ті, хто може без проблем пройти 4 сходові підйоми та опускання за півтори хвилини, можуть вважати своє серце повністю здоровим. У зворотній ситуації слід звернутися до лікаря для точного обстеження. Труднощі у виконанні такого простого завдання можуть свідчити про наявність серйозних захворювань.

Інші симптоми проблем із серцем

Безумовно, є інші ознаки, завдяки яким можна дізнатися, що у вас є проблеми з серцем. Вони можуть виникати навіть у спокійному стані, і не обов’язково для цього виконувати якусь фізичну роботу. Ось якими симптомами можуть виявлятися серцеві захворювання:

  • неприємні відчуття чи стиснення у грудній клітці;
  • біль, що віддає у ліву частину корпусу;
  • задишка при найменшій активності;
  • загальна слабкість;
  • набряклість;
  • нерівномірний серцевий ритм та сильне серцебиття;
  • холодний піт або пропасниця.

Якщо у вас з’являються такі ознаки, обов’язково зверніться до фахівця. Не затягуйте із лікуванням, щоб потім не довелося справлятися із незворотними наслідками.

Тепер ви знаєте, як можна розпізнати проблеми із серцем. Для цього необхідно лише пройтися сходами. Перевага цього способу полягає в тому, що не треба витрачати багато часу. Достатньо приділити лише півтори хвилини. Як результат, ви переконаєтеся, чи все гаразд із вашою серцево-судинною системою. Звісно, ​​це не основний спосіб діагностики. Радимо також звернути увагу на стан судин, щоб уникнути тромбозу.

Джерело