Що відбувається з нашим тілом, коли ми перестаємо займатися сексом

Ви недавно розійшлися зі своїм партнером чи просто занадто зайняті? Можливо, робота та маленькі діти сприяють тому, що вечорами ви миттю засинаєте, щойно ваша голова торкається до подушки? Причини відсутності сексу можуть бути різними. Наслідки ж у всіх будуть однаковими й не дуже приємними.

Кілька днів перерви перетворюються на тижні, а тижні – на місяці. Спочатку просто відчувається легка нестача сексу, а потім вона стає звичною, невіддільною частиною життя. Ми починаємо помічати в себе не тільки дивні емоційні реакції, а й відчутні фізичні проблеми.

Відсутність сексу не просто робить нас трохи нервовими. Вона загрожує цілком реальними хворобами.

Знижується імунітет

Лікар Корі Б. Гонікмен (Cory B. Honickman) вважає, що імунна система слабшає, коли ми на тривалий період припиняємо займатися сексом. Дослідження засвідчують, що у людей, які ведуть регулярне статеве життя, імунітет вищий на 33%.

Підвищується рівень стресу

Секс підвищує вироблення серотоніну, гормону щастя. Відповідно відсутність даного акту призупиняє цю фабрику задоволення та підвищує рівень стресу. Дослідження, проведені в Університеті Пейслі (Великобританія), підтверджують, що люди після звичайного сексу можуть впоратися зі стресовими ситуаціями набагато краще, ніж ті, що практикують інші форми або утримуються від сексу.

Виникають проблеми зі здоров’ям

Чоловіки страждають від еректильної дисфункції. Це можуть бути як проблеми з ерекцією, так і передчасне сім’явилиття.

Змінюється зміст снів

У період статевого утримання людям часто починають снитися сни сексуального характеру. Іноді вони настільки реалістичні, що ви можете відчути оргазм. Якщо не складається сексуальне життя в реальному житті, чому б не спробувати щастя уві сні? Звичайно, сни – лише слабке відлуння дійсності, але краще вже так, ніж ніяк.

Знижується лібідо

Лікар Гонікмен зазначає, що в результаті тривалого утримання від сексу знижується і сексуальне бажання. Навіщо мучити й без того замучений організм, якщо сексу все одно не буде? Це абсолютно нормально. Природна реакція в періоди затишшя.

З’являється відчуженість між партнерами

Перерва в сексуальному житті може не тільки знизити лібідо, а й призвести до охолодження почуттів. Більш того, відсутність сексу досить помітна. Люди, що вас оточують, на підсвідомому рівні отримують сигнал, який, якщо ви симпатичні людині, може спонукати її почати проявляти до вас інтерес і переходити до більш активних дій.

Знижується самооцінка

Ви можете почуватися менш привабливими. Вважається, що сперма – своєрідний природний антидепресант. Її нестача може також привести до погіршення настрою. Це стосується не тільки людей, що зробили вимушену перерву, але і партнерів, що обирають презервативи як засіб запобігання вагітності. Звичайно, презервативи потрібно використовувати. Але якщо у вас постійний партнер або чоловік/дружина, можна використовувати інші засоби контрацепції.

Зростає ризик розвитку раку простати

Дослідження, проведені Американською урологічною асоціацією, довели, що чим довша перерва в сексуальній активності в чоловіків, тим вищий шанс заробити простатит або рак простати.

Слабшають стінки піхви та підвищується ризик розвитку гінекологічних захворювань

Секс для жінок – це як тренування, своєрідна гімнастика Кегеля. Шановні жінки, якщо у вас з певної причини відсутній секс, влаштовуйте собі хоча б легку розминку.

Крім того, наслідком тривалого утримання може бути застій крові в ділянці малого таза, що загрожує розвитком таких захворювань, як аднексити та мастопатія.

Виникають гормональні збої

Ще один неприємний наслідок статевої стриманості як для чоловіків, так і для жінок.

У жіночому організмі збільшується кількість чоловічих гормонів, що призводить до проблем зі шкірою (висипання, сухість). Також можуть з’явитися передчасні зморшки. Заняття сексом стимулюють вироблення колагену, котрий робить шкіру еластичною. Немає сексу – привіт, передчасне старіння!

У чоловіків теж починаються проблеми зі шкірою у вигляді висипки, а надлишок чоловічих гормонів може призвести до зривів і виникнення нав’язливих думок.

Крім перерахованого вище, тривала перерва в сексуальному житті також може привести до ожиріння (спроби заїсти горе та отримати задоволення), алкоголізму, безсоння, хронічного болю і волосяного покриву в небажаних місцях у жінок.

Єдиний позитивний момент утримання – відсутність хвороб, що передаються статевим шляхом. Але це досить сумнівний плюс, якщо у вас вже давно є постійний партнер, чи не так?