Що відбувається з організмом, коли ви часто їсте насіння соняшника (І чи правда, що воно провокує апендицит)

Важко уявити людину, яка хоча б раз в житті не з’їдала за переглядом фільму гору насіння, опинившись врешті з голови до п’ят в шкаралупі. Ці ласощі по-справжньому унікальні: окрім того, що насіння допомагає підтримувати бесіду та проводити час, вони мають високу біологічну цінність, обійшовши навіть яйця і м’ясо, а калію в них у 5 разів більше, ніж в апельсинах і бананах.

Тутка вирішив з’ясувати, як саме впливає на наш організм найпопулярніший народний перекус.

Зміцнює серцево-судинну систему

Лише 50 г насіння задовольняє добову потребу організму у вітаміні Е – найсильнішому антиоксиданті. Вітамін Е запобігає розвитку атеросклерозу, допомагаючи зберігати нормальну роботу серцевого м’яза. Також серцю і судинам необхідний магній, і в насінні він міститься у великій кількості – стільки немає навіть в житньому хлібі.

Насіння соняшника є неоціненним джерелом здорових моно- і поліненасичених жирів, які теж чудесно впливають на здоров’я серця. Якщо з’їдати по 100 г цього перекусу кожного дня, то можна попередити не тільки атеросклероз, а й інфаркт міокарда, знизити рівень холестерину в крові.

Нормалізує кислотно-лужний баланс

Насіння внормовує кислотно-лужний баланс слизових оболонок і шлунку, завдяки чому його можна використовувати як засіб від печії.

Допомагає зберегти молодість і красу

Насіння соняшника не поступається вітамінним комплексам і біодобавкам: це джерело вітамінів А, Е, D і групи В, а також безлічі ненасичених жирних кислот. Тому не дивно, що насіння знайшло ефективне застосування в косметології. Воно є прекрасним засобом, що уповільнює процес старіння, сприятливо впливає на зір, стан шкіри, волосся і нігтів, на репродуктивну систему. У підлітковому віці насіння може допомогти позбутися від прищів й акне.

Підтримує тонус організму

Неважливо, лузаєте ви насіння перед телевізором чи ж додаєте його до салату й інших страв, воно буде гарно підтримувати тонус всього організму. Крім того, цей популярний перекус нормалізує жировий обмін та допомагає підтримувати нервову та ендокринну системи.

Заспокоює нервову систему

Процес лузання насіння можна порівняти з медитацією або перебиранням чоток: нервова система заспокоюється, відновлюється душевна рівновага. Споживаючи насіння, ми відвертаємося від гнітючих проблем, швидше виходимо з депресивних станів, позбавляємося від безсоння і приглушуємо потяг до сигарет.

Калорійність

У 100 г насіння міститься майже 600 ккал. З одного боку, це справжня енергетична бомба, що дає змогу швидко відновити сили, завдяки наявності магнію в складі, також зміцнити та наростити м’язову масу під час занять важкою фізичною роботою. З іншого боку, спожита за переглядом декілька фільмів велика пачка насіння вагою 300 г прирівнюється до денної норми калорій, а це відчутний удар по фігурі.

Протипоказання

Попри величезну користь, як і у будь-якого іншого продукту, у насіння є свої протипоказання. Не можна вживати насіння соняшника людям з виразкою шлунка, ентероколітом, подагрою, гастритом. Насіння підсилює вироблення жовчі, тому не варто їсти його і при жовчнокам’яній хворобі.

Також лікарі не рекомендують перекус літнім людям і тим, котрі страждають хворобами суглобів, бо від надлишку жирних ненасичених кислот, якими багате насіння, суглобові тканини запалюються ще більше. І не варто забувати про калорійність: людям, що страждають від ожиріння, насінням краще не зловживати.

Обережно: кадмій!

Істотний мінус насіння соняшнику – можлива наявність в ньому кадмію, який проникає в рослини з ґрунту, повітря і води, наповнених відходами промислових підприємств і шкідливими речовинами з вихлопних газів. Накопичуючись, цей важкий метал викликає в людському організмі патологічні процеси, особливо впливаючи на роботу нирок. Лише за кілька років щоденного вживання отруєне насіння здатне суттєво підірвати здоров’я навіть фізично міцних людей.

Зуби

Якщо регулярно лузати насіння зубами, то така механічна дія загрожує руйнуванням емалі, а також призводить до утворення тріщин і розвитку карієсу. Як правило, страждають передні зуби, так що «краса» стане помітна негайно.

Апендицит

Суперечки щодо того, чи провокує насіння соняшнику апендицит чи ні, досі не втрачають актуальності. Всупереч відсутності вагомих підстав, деякі лікарі впевнені, що запалення апендиксу, викликане вживанням насіння, можливе. Якщо їсти насіння разом з лушпинням і у великій кількості, то можна засмітити шлунок і кишківник. Тобто апендицит стає цілком реальним.

Залежність від насіння

З точки зору медицини, залежності від насіння немає. Однак певне психологічне звикання може виникнути: ми розслаблюємося, ні про що погане не думаємо в процесі лузання насіння. Це перетворюється на таку собі медитацію. Іншими словами, лузання насіння може стати звичкою, але конкретної залежності воно не викликає.

Тож їсти чи не їсти?

З огляду на склад насіння, в якому в достатній кількості наявні вітаміни, амінокислоти, макро- і мікроелементи, воно дає організму велику користь. Але важливо враховувати якість продукту (згадуємо про кадмій) та не зловживати кількістю. Можна з’їдати не більше 50-150 г насіння в день і краще не частіше 2 разів на тиждень. Надлишок навіть найкорисніших речовин може потягнути за собою проблеми зі здоров’ям. Найкраще вживати не смажене, а сире насіння, від солоного варто повністю відмовитися.

А як часто ви їсте насіння і в яких кількостях?

Увага! Будь-яка інформація щодо здоров’я та лікування, має лише ознайомлювальний характер! Перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря або до лікувального закладу!