Скільки часу перетравлюється різна їжа і чому нам варто це знати

Вплив травлення на схуднення дуже значний. Як ми багато разів згадували, ми є тим, що ми їмо. Звичайно, точний час травлення залежить від фізичного здоров’я людини, метаболізму, віку та навіть статі, але в загальному, деякі продукти витрачають на перетравлення трошки часу, а іншим знадобиться більше часу.

Ми в Тутка підготували цю статтю, щоб допомогти вам дотримуватися збалансованого харчування.

Якщо сказати просто, період травлення – це проміжок часу, коли їжа, яку ви їсте, розбивається на крихітні частинки, які переносяться через шлунково-кишковий тракт у кров. Важливо розуміти тривалість часу перетравлення різної їжі, щоб схуднути або підтримати ту форму, якої ви вже досягнули.

Їжа, яка швидко перетравлюється

Якщо ви споживаєте їжу, яка швидко перетравлюється, то можете зауважити, що їсте більше, ніж потрібно і відчуваєте голод одразу після прийому їжі. Такий вид харчування швидко наповнює вас незначним запасом енергії – зростає рівень глюкози. При цьому той надлишок глюкози, який організм не використовує, швидко переходить у жирові відкладення.

Їжа, яка повільно перетравлюється

Такий тип їжі набагато повільніше збільшує рівень цукру в крові, даючи запас більшої енергії. Однак, якщо ви вживаєте лише цей тип їжі, ваша травна система працює весь час максимально, що може бути досить важко для організму.

Лікарі радять не змішувати обидва типи їжі та уникати прийому їжі, яка швидко перетравлюється після її повільного типу, бо травлення ще не закінчилося і таким чином, ви перевантажити шлунок.

Обід – найкращий час доби, щоб поєднувати різні за перетравленням типи їжі. В цей період ваша травна система найактивніша. Для сніданку та вечері варто обрати їжу, легку для засвоєння, щоб мати сили після сніданку і не обтяжувати шлунок на ніч.

1. Вода

Одразу надходить до шлунку

2. Фруктовий чи овочевий сік

15-20 хвилин

3. Сирі овочі

30-40 хвилин

4. Варені овочі

40 хвилин

5. Риба

45-60 хвилин

6. Салат з олією

1 година

7. Овочі, які мають в своєму складі крохмаль

1,5-2 години

8. Зернові (рис, гречка, кіноа)

2 години

9. Молочні продукти

2 години

10. Горіхи

3 години

11. Курка

1,5-2 години

12. Яловичина

3 години

13. Баранина

4 години

14. Свинина

5 годин

За матеріалами