Тест визначення біологічного віку

Які вправи визначають ваш біологічний вік, точніше за паспорт

Наше тіло варто зберігати в чистоті. Як у фізичній, так і у духовній. Причому робити це треба обов’язково протягом усього життя. Фізичні вправи та здоровий спосіб життя завжди допоможуть тримати біологічний вік людини у допустимих рамках. А ось шкідливі звички легко перетворять навіть симпатичного молодика на старезного старого.

Тутка пропонує вам пройти невеликий тест, який допоможе визначити, у якій формі ви перебуваєте зараз. Нічого складного в ньому немає, і результати будуть суб’єктивними. Проте сам тест не забере багато часу та непогано підійде як вправи для щоденної ранкової гімнастики.

Дотягнутися руками до підлоги

Проста вправа, яка визначить, наскільки гарне у вас розтягнення. Стоячи вертикально і не згинаючи колін, спробуйте дотягнутися руками до підлоги якнайдалі. Увага! У деяких людей можуть виникнути труднощі через зріст або комплекцію, в цьому немає нічого страшного. Щоденне повторення цієї вправи покращить результат.

 1. Якщо вдалося покласти долоні на підлогу — вітаємо, Ваш біологічний вік (БВ) близько 20-25 років.
 2. Дотягуєтеся лише кінчиками пальців – близько 35 років.
 3. Зовсім погано, не вдається зробити вправу до кінця — що ж, це результат близько 50 років.

Планка

Чудесна вправа на статику, хоча навіть багато спортсменів її ненавидить. Вам треба «лягти» на підлогу або спеціальний тренувальний килимок. Потім спертися руками та основою пальців ніг. І протриматися в такому положенні якнайдовше. Намагайтеся боротися з неприємними відчуттями по всьому тілу: воно того варте!

 1. 30 секунд і довше – Ваш БВ 25 років.
 2. 20 секунд або близько того – це вже 40 років.
 3. 15 секунд і менше – результат для 50+ років.

Скручування

Звичайна вправа на м’язи преса, для лінивих. Якщо колись у школі нас змушували підтягуватись грудьми до колін, лежачи на спині, то тепер так робити не можна. Було доведено, що ця вправа шкодить хребту. Тепер радять лише трохи підняти голову з руками за нею, паралельно підіймаючи коліна назустріч. Знову ж таки, ідеально виконувати цю вправу на спеціальному килимку.

 1. 45 разів за хвилину — відмінний результат, БВ 25 років.
 2. Близько 30 разів — це вже 35–38 років.
 3. Менш як 15 разів — за 50 років за біологічним віком.

Берізка

Ще одна вправа, знайома нам зі шкільних часів. Лягаємо на спину, підіймаємо ноги та впираємося ліктями, притримуючи себе за талію. Важливо ще й випрямити пальці ніг вертикально вгору. Намагайтеся не хитатися в різні боки, протримайтеся в цій статичній позі якнайдовше.

 1. 1 хвилина — 25 років.
 2. 40 секунд — близько 35 років.
 3. 20 секунд і менше — на жаль, БВ 50+ років.

Віджимання

Складна вправа, особливо для людей у ​​віці. Приймаємо вихідну позицію лежачи на витягнутих руках і, згинаючи руки в ліктях, намагаємося зробити віджимання якнайбільше разів на хвилину. Знову ж таки, потрібно все робити правильно, щоб груди були якомога ближче до підлоги. Залежно від відстані між положенням рук застосовуються різні м’язи.

 1. Для чоловіків нормою вважається 30 разів на хвилину.
 2. Для жінок — 15 разів. Ця вправа показує загальний стан людини, і різниця у кількості повторень просто говорить про те, яка у неї форма зараз. Рекомендують робити цю вправу щодня, а то й кілька разів на день.

Звичайно, наш тест не претендує на науковий підхід. Лише як спосіб перевірити себе, не більше. Але тепер ви знаєте, у якому стані знаходиться ваше тіло, і навіть можете деякі вправи взяти собі за звичку. Гірше від цього точно не стане, повірте. Зате так ви зможете зміцнити організм, що позитивно позначиться на загальному здоров’ї.