in , , , ,

Він ледь не помер через те, що стримувався при чханні. Ніколи так не робіть!

© laoscuridadinterior1729.blogspot.com

Якщо хочете чхнути – робіть це! Спроба придушити природний рефлекс може призвести до серйозних наслідків для здоров’я. Про це попереджають британські лікарі-практики. Нещодавно вони зіткнулися з неймовірним випадком, який був описаний в медичному журналі BMJ Case Reports.

Зараз Великобританія, як і багато інші країни, охоплена епідемією грипу. Все частіше доводиться бачити навколо  людей, які чхають і кашляють.

Деякі з них при чханні одночасно затискають ніс і закривають рот. Таким чином, створюють надлишковий тиск в носі і носоглотці.

Так робити не можна. Це може призвести до пошкодження гортані!

У цьому переконався 34-річний британець, якого доставили в лікарню швидкої допомоги з розривом задньої стінки гортані. Він не міг ні говорити, ні ковтати.

Як виявилося, в момент чхання він закрив і ніс і рот, щоб не привертати увагу оточуючих і не поширювати бактерії. Так він робив і раніше. Але цього разу щось пішло не так – через кілька годин біль у горлі посилився, воно опухло, голос сів.

Чоловікові довелося звернутися в лікарню. На щастя, операція йому не знадобилася.
Він пройшов терапію антибіотиками і деякий час харчувався через катетер. Лікарі кажуть, що ця рідкісна травма найчастіше є результатом автокатастрофи, ножового поранення, пострілу або ковтання чогось гострого.

Чхання – це захисний рефлекс організму, який намагається позбутися від подразника в носі. При чханні значна кількість повітря спочатку накопичується в легенях, потім воно починає пробивати собі шлях через носоглотку, щоб виштовхнути подразник.

Якщо ви намагаєтеся придушити чхання, повітрю, яке знаходиться під тиском, нікуди подітися. Зрештою, воно дійсно може розірвати глотку.

Медикам відомі випадки, коли люди, які мали звичку чхати з закритим ротом і носом, втрачали слух.

Повідомляють також про розриви аорти, крововиливи у мозок та викидні. У когось з пацієнтів повітря навіть проривалося в порожнину черепа.

Лікарі радять не закривати рот або ніс при чханні і робити це в лікоть. Не варто боятися про те, що подумають люди про ваші манери. Чхайте собі на здоров’я!

Фото заголовку
За матеріалами

Сподобалось?

10 вірних ознак того, що чоловік вас розлюбив

«Менеджерка»? – Нема такого слова або навіщо Женя Олійник малює сексизм