Вправа «ВІСІМКА» допоможе поставити зміщені хребці на місце

Стоячи

Великий вплив на поставу надає спосіб звичайного стояння.

Більшість людей (особливо підлітки і молоді) завжди стоять на одній нозі, при цьому друга нога трохи зігнута в колінному суглобі та фактично звільнена від навантаження. Через 2-4 хвилини стоячий «змінює ноги» – переносячи вагу тіла з однієї на іншу. Зазвичай, людина звикає більш тривалий термін стояти на якійсь одній нозі. Наприклад, на правій – 4 хвилини, а на лівій – 1-2 хвилини.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Що ж відбувається з-за цього з поставою? Перш за все виникає асиметрія рельєфу шиї, коли одне плече опускається вниз, рівень лопаток і гребінців клубових кісток зміщується. М’язи половини тіла з боку напівзігнутої ноги розслаблюються, а м’язи іншої половини перенапружуються. Різко порушується постава, викривляється хребет, розтягується зв’язковий апарат хребців (особливо в поперековому відділі хребта). Наслідком цього є зміна крайової точки тіла хребців – розвивається остеохондроз хребта з вираженим больовим синдромом (радикуліт, люмбаго). У деяких випадках випинаються або навіть випадають міжхребетні диски, що супроводжується різкою біллю. Тому важливо навчитися правильно стояти.

Сидячи

Сидіти треба з прямою спиною. Сідниці повинні знаходитися на задній частині жорсткого і прямого сидіння. Поперек повинен щільно прилягати до спинки стільця, форма якого повинна відповідати фізіологічним вигинам хребта. Живіт повинен бути підібраний і не розслаблений, плечі прямі і нормально розслаблені, голова в природному положенні.

Сидіння стільця має бути плоским і коротше стегна. Це необхідно для того, щоб край стільця не передавлював вени й артерії під колінами і не заважав нормальному кровообігу в ногах.

Висота стільця від сидіння до підлоги повинна бути такою ж, як відстань від стегна до підлоги. Це необхідно для того, щоб ноги стояли на підлозі, а не висіли в повітрі, як у маленьких дітей.

Сідати і вставати зі стільця (крісла) необхідно плавно і м’яко. Однаково шкідливо як швидке опускання, так і вставання зі стільця. Це створює підвищене навантаження на міжхребцеві диски, що згодом може призвести до їх пошкодження.

Під час посадки на стілець голова повинна бути спрямована вперед і вгору, шия розслаблена, хребет випрямлений. Вага тіла припадає на ноги, які повинні м’яко опускати тіло на стілець.

Коли встаєте зі стільця, то злегка нахиліться вперед, зберігаючи спину прямою. Голова повинна знаходитися в природному положенні. Не рекомендується допомагати собі руками при посадці і вставанні з стільця. Повинні працювати ноги, а пряма спина – нахилятися вперед.

Не рекомендується сидіти довгий час в дуже м’якому кріслі. У ньому м’язи спини розслабляються і все навантаження припадає на міжхребетні диски. Вони сплющуються під тиском, і якщо це триває досить довго і регулярно – спина починає боліти.

Коли сидите, не кладіть ногу на ногу! На рівні енергетики це призводить до перекриття каналів, розташованих в районі тазу. З часом ця погана звичка може викликати біль в нижній частині хребта і навіть призвести до захворювань статевих органів.

Звичайно, вам буде потрібен якийсь час для освоєння правильного сидіння. Спочатку воно вам здасться незручним, але з часом ви відчуєте повне розслаблення і відпочинок від такого сидіння, так як тіло буде знаходитися в природному положенні.

Лежачи

Що стосується нічного відпочинку в ліжку, то для хребта він має деякі особливості.

Під час сну м’язи тіла розслабляються, в тому числі і тонічні м’язи хребта. Тепер хребетний стовбур ними не підтримується, приймаючи форму поверхні, на якій лежить. Якщо постіль м’яка, то тіло вдавлюється в неї і хребет може провисати. І навпаки, досить тверда поверхня ліжку змушує хребет викривлятися в протилежну сторону.

Існує безліч рекомендацій, як краще спати: на спині, на животі, на боці. Кожен з вас підбере те положення, яке найбільше підходить саме вам.

Тому для повного розслаблення і відпочинку хребта постіль повинна бути рівною, але не жорсткою. Це дає можливість кісткам плечей і тазу сформувати свій власний природний прогин. Хребет розслабляється на такому ліжку і стає рівним і витягнутим.

Для того щоб зробити для сну правильне ложе, можна підкласти під матрац лист товстої фанери.

Подушка повинна бути невеликою в міру м’якою. Така подушка дозволяє утримувати шийний і грудний відділ хребта в прямому положенні, що дає можливість м’язам торсу повністю розслабитися під час сну.

До речі, сон без подушки сприяє тому, що у людини зморшки на обличчі утворюються набагато повільніше.

Під час сну ніколи не допускайте, щоб яка-небудь частина тіла була здавлена або тиснула на іншу. Це перешкоджає нормальній циркуляції крові в цій частині і викликає оніміння.

Для того щоб швидше засипати і краще розслаблятися, необхідно в холодну пору року прогрівати тіло, обличчя, особливо ноги. Тоді сон і розслаблення наступають швидко, і людина повноцінно відпочиває.

Вправа “вісімка”

Дуже часто люди при пробудженні відчувають дискомфорт в хребті. Це пов’язано з тим, що під час сну тонічні м’язи, що підтримують хребці в правильному положенні, розслабляються і хребці дещо зміщуються відносно одне одного. Саме це і призводить до болів. Особливо часто це спостерігається у людей похилого та старшого віку.

Щоб поставити зміщені після сну хребці на місце, можна зробити прямо в ліжку просту вправа. Лежачи в ліжку, виконайте 20-60 разів горизонтальну вісімку» – подоба знака «нескінченність».

Сама вправа виконується так: лежачи на спині, ви намагаєтеся повільно рухати тазом так, ніби малюєте «вісімку».

В результаті хребет буде трохи згинатися і розтягуватися – цього достатньо для того, щоб поставити зміщені після сну хребці на свої місця і уникнути неприємностей.

Чоловікам потрібно робити вправу за годинниковою стрілкою (праворуч), жінкам – проти годинникової стрілки).

Таз не відривати, темп повільний, тулуб розслаблено. Дихання без затримки, через ніс. Рухи в області тазу сприятливо діють на шлунок, покращуючи його травні здібності.

Освоївши цю вправу, можна включити в комплекс і «вертикальну вісімку». Головне – не поспішати, уважно слухати свій організм, як відбувається рух у хребті.

Матеріали носять ознайомлювальний характер. Пам’ятайте, самолікування небезпечно для життя, за консультацією з приводу застосування будь-яких лікарських препаратів і методів лікування, звертайтеся до лікаря!

Фото з відкритих джерел
Переклад Тутка за матеріалами