Всі за і проти домашнього відбілювання зубів

Відбілювання зубів — одна з найпопулярніших процедур в естетичній стоматології. Красива білосніжна посмішка підвищує настрій, омолоджує, надає впевненість у собі. У західних країнах білозуба посмішка міцно асоціюється з успішністю. Про те, як відбілити зуби в домашніх умовах, розповідає Ольга Ємельянова, головний лікар Міжнародного ортодонтичного центру Invisalign.

Відбілювання зубів
© headinsider.net

Як підготуватися до відбілювання зубів?

Відбілювання зубів — процедура малоінвазивна і на перший погляд досить проста. Однак і для неї існують показання та протипоказання, а також певні кроки, які слід зробити заздалегідь.

Насамперед, мова йде про візит до стоматолога. Тільки він зрозуміє, чи можна вам взагалі відбілювати зуби чи спочатку слід вирішити інші, більш нагальні проблеми. Він визначить причину потемніння емалі і дасть рекомендації щодо підтримання білизни.

Як правило, ефект від процедури відбілювання зубів тримається від півроку до декількох років. Його тривалість залежить від багатьох факторів, зокрема, куріння, вживання кави та чаю, а також фарбувальних продуктів: буряків, темних ягід, червоного вина. Особливо важливо дотримуватися так звану безбарвну дієту відразу ж після відбілювання і протягом тижня після нього.

Протипоказання

Дітям до 16 років, вагітним і годуючим жінкам відбілювання зубів не роблять. Крім того, серед протипоказань — підвищена стертість зубів, захворювання ясен, незалікований карієс, а також носіння брекетів. А ортодонтичне лікування з допомогою елайнерів поєднувати з відбілюванням зубів цілком можливо.

Відносним протипоказанням є гіперчутливість зубів. Проте тут все вирішується індивідуально. Як правило, перед відбілюванням проводиться підготовча ремінералізуюча терапія, а після — зміцнення емалі, фторування.

Крім того, перед відбілюванням зубів обов’язкова професійна чистка і позбавлення від зубних каменів. Без цього ніяке відбілювання не буде ефективним.

Відбілювання зубів слід робити тільки під контролем лікаря. Але ви завжди можете вибрати, який варіант підходить саме вам: одна серйозна процедура у кріслі стоматолога або регулярне носіння кап з відбілюючим складом будинку протягом кількох тижнів.

Відмінність полягає, насамперед, у концентрації активної речовини. Для кабінетного відбілювання використовуються засоби з вмістом перекису водню або карбаміду 30% і більш, у професійних домашніх гелях допускається вміст перекису 7-10% і карбаміду 16-22%. Цим пояснюється більш бережливий і тривалий процес.

Професійні системи для домашнього відбілювання зубів краще купувати у стоматолога. Якщо ви придбали в аптеці у вільному доступі якусь відбілюючу зуби систему, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем перш, ніж її застосовувати. Безконтрольне відбілювання може призвести до гіперчутливості зубів, виникнення дефектів емалі, запаленню ясен.

Якщо в системі, яку ви придбали в аптеці, немає перекису водню чи карбаміду, то вона і зовсім не може бути відбілюючою. Максимум, який їй доступний — це звільнення зубів від нальоту і полірування поверхні емалі. Зуби в результаті дійсно будуть виглядати біліше, але розраховувати на радикальний результат не доводиться.

Насправді, навіть при зверненні до професійного кабінетного відбілювання, не можна передбачити результат. Він сильно залежить від індивідуальних особливостей організму.

Домашнє відбілювання
© headinsider.net

Переваги домашнього відбілювання зубів

Як правило, домашнє відбілювання коштує дешевше кабінетних аналогів. Це і підкуповує людей вдатися саме до нього. Проте тут криється підступ: якщо ви впевнені в своїй дисциплінованості і зможете носити капи кожен день вранці і ввечері належну кількість часу, тоді нічого вам не заважає вибрати саме цей спосіб. Якщо ж ви імпульсивні і можете пропустити сеанс-інший, а ефект розраховуєте отримати сильний, то краще розгляньте кабінетний варіант.

Про народні засоби відбілювання зубів

На жаль, любителів народної медицини можу тільки розчарувати. Дієвого засобу, яке б вирішило проблему зміни кольору зубів, у народних цілителів не знайти. Справа в тому, що професійне відбілювання зубів діє не на емаль, а на дентин, розташований під ним. Саме його колір і піддається зміні. Емаль ж — прозора тканина, а тому відбілювати її не має сенсу.

© kafedam.pp.ua

Народні ж методики відбілювання не здатні проникнути так глибоко і надати необхідну дію. Їм доступний лише наліт, який вони зчищають механічно. Сода, активоване вугілля і навіть глюконат кальцію в таблетках — по суті, абразиви, причому, досить грубі.

Перекис водню, придбаний в пляшечці, також не слід намагатися застосовувати в якості відбілюючого засобу. У професійних гелях перекис присутній, але його концентрація набагато нижче. Нагадаю, в засобах для домашнього застосування допускається лише 7-10% перекису, решта — доглядаючі компоненти, які дозволяють відновлювати емаль після впливу перекису, знеболювати і знижувати чутливість зубів. До того ж перекисом можна сильно обпекти слизову.

З рекомендованих на форумах домашніх засобів для відбілювання безпечними можна назвати сильно розведений лимонний сік, цедру, полуничне і суничне пюре. Але серйозної зміни кольору зубів від них чекати не варто.

До відбілювання зубів слід ставитися з усією відповідальністю. Робити це потрібно під контролем лікаря після ретельного обстеження, що включає рентген. Засоби, які продаються у вільному доступі в аптеці, слід також застосовувати під контролем лікаря, а народні методи — і зовсім забути. Не багато безпечних способів зможуть надати зубам білизну, особливо якщо ви не дбаєте про здоров’я порожнини рота комплексно, курите, п’єте багато кави та чаю, і забуваєте про регулярні — раз на два роки — відвідування гігієніста.

Фото заголовку vse.rv.ua
За матеріалами headinsider.net

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close