Хліб з цвіллю: викинути чи обрізати і з’їсти?

“Не викидай хліб – не можна” часто говорять нам. Проте, що ж робити, якщо хліб покрився пліснявою. Невже слід обрізати і з’їсти? На це запитання відповідають спеціалісти з безпеки харчових продуктів.

Що кажуть фахівці

Фахівці в галузі безпеки харчових продуктів стверджують, що запліснявілий хліб потрібно викидати.

“Хліб має м’яку структуру. Ми не рекомендуємо його обрізати, тому що коріння цвілі (субстратний міцелій) легко проникають всередину подібних продуктів”, – каже Маріанна Грейвлі (Marianne Gravely) з Міністерства сільського господарства США.

Цвіль – це гриби з видимими спорами на поверхні органічних субстратів і мікроскопічними корінням всередині. Останні глибоко поширюються і непомітні, якщо дивитися на них неозброєним оком.

Якщо ви надаєте перевагу нарізному хлібу, то викинути тільки кілька зіпсованих скибочок не вийде. Коріння цвілі можуть поширитися по всій упаковці. До того ж за час, поки на хлібі росли гриби, на ньому могли поселитися і небезпечні бактерії.

Чим небезпечна цвіль

Деякі види цвілі нешкідливі, їх можна їсти. Найяскравіші приклади – сир дорблю, брі або камамбер. Але наліт на хлібі небезпечний для здоров’я. Він може провокувати алергію і проблеми з органами дихання.

Небезпечно навіть вдихати спори цвілі. Зіпсований хліб потрібно звернути в поліетиленовий пакет і викинути в смітник з кришкою, щоб його не могли дістати діти або тварини.

Що робити з іншими продуктами

М’які фрукти, м’ясо або варення теж потрібно викинути, якщо ви помітили на них будь-який наліт. А ось тверді продукти можна обрізати.

Тверді сири, ковбаси і такі овочі, як морква, перець або капуста, мають тверду структуру. У цьому випадку корінню цвілі потрібно більше часу, щоб проникнути вглиб продукту. Просто обріжте зіпсований шматок в декількох сантиметрах від нальоту, поки цвіль не добралася до внутрішньої частини.

Як зберігати продукти

Грейвлі радить перевіряти продукти, які ви збираєтеся купити. Якщо вдома ви виявите декілька зіпсованих ягід полуниці, то сенсу викидати весь контейнер або пакет немає. Досить викинути тільки плісняві, а решта – промити.

Зберігати продукти краще в холодильнику, чистити який потрібно раз в кілька місяців. Їжа буде залишатися свіжою довше.

За матеріалами