Як раз і назавжди запобігти утворенню родимок

Родимки — явище поширене, і, хоч й незначні, маленькі та нешкідливі, ці шкірні утворення, однозначно впливають на наш зовнішній вигляд. Родимки спричиняє папіломавірус людини, який, бувши практично усюди, легко передається від однієї людини до іншої. Методів їх попередження безліч, та певні превентивні заходи збережуть вам час і гроші, а шкіра надовго залишиться чистою.

Тутка провів наукову розвідку й довідався, як уберегтися від утворення родимок.

1. Не користуйтеся чужим рушником

Можливо, немає нічого страшного в тому, що члени сім’ї час від часу користуються спільним рушником, та це — одна з основних причин утворення небажаних родимок. Якщо у когось з ваших родичів їх багато, зростає ймовірність, що і у вас вони з’являться, бо саме через рушник вірус папіломавірусу передається від людини до людини. Кожен нехай придбає собі свій власний рушник, а також ножички для нігтів.

2. Зволожуйте шкіру

Зволоження шкіри — запорука її молодого вигляду та гарантія проти утворення зморшків. Та регулярне використання зволожувального крему захистить також і від небажаних родимок. Зауважте, що вірус папілома особливо швидко розмножується на пересушеній шкірі, тож і родимки з’являються швидше.

3. Припиніть обгризати нігті

І про цю звичку багатьом з нас обов’язково забути! Та якщо ви ще не готові пожертвувати нею навіть заради здоров’я зубів, то подумайте хоча б про красу шкіри. При обкушуванні нігтя на шкірі утворюються мікротріщини, через які легко проникає шкідливий вірус, котрий і спричинює утворення родимок.

4. У басейні обов’язково одягайте шльопанці

Звичайно, ходити босоніж по теплій плитці довкола басейну дуже приємно, та дуже небезпечно для здоров’я. Найперше — зростає ризик утворення родимок. Для розмноження мікроб вологе та тепле середовище — ідеальне місце, а волога шкіра стає найбільш чутливою до шкірних інфекцій, як от до папіломавірусу людини. Шльопанці на ногах у громадських купальнях чи басейнах значно знижують рівень зараження вищезгаданим вірусом.

5. Закривайте порізи та шрами

Промивання та закривання пластиром порізів та шрамів прискорить їх загоєння та не дасть перетворитися на родимку. Якщо ви контактували з папіломавірусом, через порізи він не зможе проникнути у вашу шкіру.

6. Не зголюйте родимку

Гоління допомагає нам позбутися від небажаного волосся, та будьте уважні й не проводьте бритвою по родимці. Якщо виходу немає — оберіть інші, оптимальні методи видалення небажаного волосся. При голінні на шкірі формуються маленькі ранки, тож вірусу легко потрапити до вас у кров.

А ви зауважували в себе папіломи чи родимки? Які ефективні методи їх лікування ви знаєте?