Які фактори провокують кислотний рефлюкс та як його зупинити

Якщо вас колись після їди турбувало пекуче відчуття в горлі та стравоході – вірогідно, що у вас кислотний рефлюкс. Цей досить поширений хворобливий стан можна спровокувати, на перший погляд, невинними щоденними діями, без котрих ваш стан значно полегшиться

Тутку також час від часу турбує кислотний рефлюкс, тому ми й вирішили з’ясувати, які ж фактори найчастіше до нього призводять.

1. Носите тісний одяг

Тісний одяг, звісно ж, робить наш вигляд дуже привабливим, та надто часте його носіння – не найбільш вдалий вибір. На додаток до проблем із циркулюванням крові, він ще й провокує кислотний рефлюкс. Тісні джинси та пояси стискають шлунок, від чого неприємні симптоми печії лише посилюються.

2. Спите на животі

Якщо сон на животі корисний для спини та шиї, та неприйнятний при кислотному рефлюксі. Лікарі рекомендують при нічному сні підводити голову на щонайменш 8 дюймів, адже таким чином травний сік залишається у шлунку. Спіть на додаткових подушках чи підголівниках, щоб утримувати голову в правильному положенні вночі.

3. Лягаєте одразу після їди

Звичайно, так хочеться лягти після смачного обіду. Та не варто цього робити, адже таким чином їда застрягає біля клапана між стравоходом і шлунком. Тож по обіді чи вечері краще посидіти та лягати спати щонайменше через 2-3 години.

4. П’єте воду після обіду

Питний режим надзвичайно важливий для здоров’я організму, але і його режиму треба дотримуватися. Після ситної вечері хочеться запити її склянкою води, та це бажання може призвести до печії. Рясне пиття під час їди розбавляє шлунковий сік, який потрібен для правильного травлення їжі. А якщо хочеться випити холодної води з льодом, ситуація лише погіршиться, адже холодні напої звужують судини та затримують жири, що зробить процес травлення ще складнішим.

5. П’єте багато кави

Якщо кава і має багато корисних властивостей для здоров’я і ми не можемо уявити ані дня від цього ароматного напою, при кислотному рефлюксі кількість споживання цього напою треба обмежити. Кава лише провокує його симптоми, особливо якщо ви розумієте, що кислотний рефлюкс після кави посилюється. В такому випадку споживання кави треба зменшити.

6. Ви занадто інтенсивно тренуєтесь

Фізична активність – запорука гарного та здорового самопочуття. Проте варто уважно підбирати тренування саме для себе. Якщо вас турбує кислотний рефлюкс, високоінтенсивні тренування – катання на велосипеді, гімнастика, підіймання тягарів – може лише посилити неприємні симптоми. Та це не вимагає відмовитися від абонемента в спортзалі, просто оберіть спокійніші тренування – йогу чи заняття на орбітреку тощо.

А вас турбує кислотний рефлюкс?