З чого насправді складаються манка, розпушувач та інші продукти

Всі знають крилатий вислів: «Ти – те, що ти їси». Якість харчування безпосередньо впливає на наше здоров’я та настрій. Часто ми навіть не замислюємося над тим, з чого насправді виготовляють нашу улюблену їжу. Склад харчів залишається на другому плані. Тутка вирішив виправити цю несправедливість та дізнатися, з чого складаються популярні продукти.

Крабові палички

Чому ці палички названі «крабовими», можна лише здогадуватися. Адже крабове м’ясо до складу не входить. Їх виготовляють із дешевої морської риби, наприклад, минтаю. Філе риби змішують з яєчним білком та пшеницею. Також додають ароматизатор, щоби наївні покупці вірили, що у складі є крабове м’ясо. А зверху на паличку щедро додають червоний харчовий барвник.

Манка

Манка знайома нам із самого дитинства. Хтось любив кашу з цієї крупи, а хтось і досі згадує її як страшний сон. Насправді вона – це продукт із зерен пшениці сортового помелу з дуже маленьким діаметром. Тож манна каша – це майже те саме, що й пшенична.

Гематоген

Улюблені ласощі теж приховують свої секрети. Напевно ви чули, що до їх складу входить бичача кров. Але це не зовсім так. Гематоген виготовляють із харчового альбуміну чорного кольору. А цю речовину якраз отримують з крові корів.

Майонез

Улюблену заправку для салатів та соус для інших страв – майонез – можна купити в магазині або приготувати вдома. До його складу входить мінімум інгредієнтів: олія, яєчний жовток та лимонна кислота. Щоправда, у магазинному продукті ще є ароматизатори та консерванти.

Розпушувач для тіста

Скільки б рецептів зазнало невдачі, якби в кулінарії не було цього диво-продукту. Розпушувач для тіста містить речовини, що виділяють газ. Через це випічка отримує пухку та повітряну текстуру. У біологічному розпушувачі основу складають пекарські дріжджі або спеціальні бактерії. А в хімічному – карбонати або гідрокарбонати.

«Скляна» локшина

Тепер розглянемо склад продуктів для поціновувачів східної кухні. Якщо ви любите вок та «скляну» локшину, слухайте уважно. Звісно, зі склом цей продукт немає нічого спільного, окрім прозорого зовнішнього вигляду. До складу локшини входять вода, крохмаль та стабілізатори.

Хлібці та хумус

Ми всі знаємо, із чого роблять хліб. Але не такі впевнені щодо дієтичних хлібців. До складу хлібців входять житнє борошно, сіль та вода. Буває, що цей продукт виробляють на основі пшеничного тіста.

Смачна та оригінальна закуска хумус виготовляється з нутового пюре. Також до її складу входять часник, кунжутна паста та лимонний сік.

Тофу

На прилавках у магазині лежить та красується сир тофу. Насправді до сиру цей продукт має дуже непряме відношення. Тофу роблять не з тваринного, а з соєвого молока. Соєві боби добре очищують, фільтрують та кип’ятять. Виходить соєве молоко, на базі якого і роблять сир. А потім цей продукт спресовують у пласти, які й продаються у нас в магазинах. Отже, сир тофу — повністю вегетаріанський продукт.

Склад продукт може дивувати не менше ніж їх смак. А ви знали, що приховують ці популярні продукти? Чи змінило це ваше ставлення до них?