in , , ,

Засіб від коронавірусу винайшов лікар, якого вбили в божевільні

Історія повна парадоксів, і Тутка сьогодні розповість про один із них. Лікар, який помітив, що інфекційне захворювання передається через немиті руки, загримів до лікарні для душевнохворих. І там його просто вбили.

Розповідь сьогодні про угорського гінеколога Ігнаца Земмельвейса, який, працюючи в одному з пологових будинків, помітив, що такий поширений тоді сепсис передавався через… антисанітарію. З двох корпусів будівлі смертність жінок перевищувала там, де корпус межував із моргом. Земмельвейс мав сміливість припустити, що лікарі заносять пацієнткам інфекцію під час операцій.

Гігієна рук — найперший засіб від поширення хвороби

Коли акушер змусив лікарів ретельніше мити руки розчином хлору — показники смертності значно впали. Та попри сенсаційне відкриття, медичні кола не сприйняли його: колеги висміювали Ігнаца, а головний лікар пологового звинуватив у наклепництві та заборонив друкувати статтю про вплив гігієни рук на загальні показники здоров’я хворих. Цькування продовжилося навіть в рідному Будапешті, а хворі далі продовжували помирати від сепсису.

Противники Земмельвейса у 1865 році написали фіктивну довідку про те, що лікар збожеволів й шляхом обману заманили його у психіатричну лікарню Будапешта. Ігнац здогадався про змову, та було вже запізно — руки його вже були зв’язані гамівною сорочкою. Метод подальшого “лікування” генія призвів до його загибелі. Подейкують, що його просто насмерть забили санітари.

Метод дезінфекції рук перед операціями сьогодні — звична річ, та вона набула визнання набагато пізніше після кончини її першовідкривача. Ретельна гігієна рук в умовах епідемії коронавірусу — один з найпевніших методів вбереження від цієї зарази.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

10 points
Upvote Downvote

Матусі з різних країн світу поділилися, чим вони годують своїх дітей

Жінка — це її сумка. Незвичайна розповідь про незвичайний аксесуар