Жінки 40+ Не дайте гормонам заволодіти вами!

Ласкаво просимо до клубу «Тісні штани»!

Якщо ви схожі на мене, то ви прокинулися якось вранці й раптом не знайшли нічого гарного у своїй шафі. Якийсь інопланетянин покопався вночі у вашому одязі і він весь змалів на вас. Ви повністю відмовляєтеся від цукерок і морозива, підсилюєте тренування, але вага не йде геть.

Незалежно від того, скільки кілограмів ви раніше бачили на своїх вагах, вага у жінки в період менопаузи визначається п’ятьма факторами: гормони, дієта, стрес, фізичні вправи і генетика. Хоча ви не в змозі контролювати всіх їх, але ваша здорова вага, звичайно, є в межах досяжності для вас.

Ось п’ять кроків, які допоможуть вам скинути зайві кілограми в період менопаузи:

1. Не дай гормонам взяти верх над тобою.

Дослідження підтверджують, що рецептори естрогенів, розташовані в гіпоталамусі мозку, контролюють споживання їжі, витрату енергії і розподіл жирових відкладень. Коли рівень естрогену в мозку, зануреного в менопаузу, то кнопки на панелі управління збиваються.

Підвищується почуття голоду, сповільнюється обмін речовин і стимулюється приріст жиру навколо талії. Гормональна терапія може потенційно використовуватися, щоб налаштувати рецептори мозку на правильну хвилю, стримати почуття голоду, підбадьорити млявий метаболізм і зупинити талію, що росте. Не сідай на дієти!

Слухай, дієти не допомагають. Після дієти вага не зменшиться, вона збільшиться, якщо під час дієти ви не будете забезпечувати свій організм енергією і калоріями, то обмін речовин в тілі сповільниться, щоб економити ресурси. І після закінчення дієти, коли ви переходите до звичайного режиму харчування, при налагодженому метаболізмі калорії будуть відкладатися у вигляді жиру. Це дослідження клініки Майо.

Але є інша сторона медалі . У дослідженні університету Пітсбургу брали участь 465 жінок з надмірною вагою в постменопаузі. Жінки їли більше фруктів і овочів і при цьому менше м’яса, тортів і сирів. Ці жінки скинули свої кілограми і продовжували їх втрачати ще протягом 4 років. Так що є сенс знайти програму, яка буде працювати на вас. Особисто я і мій чоловік знайшли таку. Вона нам дуже допомогла. Але повторю, це не короткострокова дієта, це інші звички харчування.

3. Вправи.

Фізична активність не тільки зменшує п’яту точку і товсті стегна, вона також зберігає організм молодим. Вправи під час і після менопаузи допомагають зберегти м’язову і кісткову масу, те, що ми схильні швидко втрачати після менопаузи. Якщо ви не впевнені, де варто почати тренуватися, почніть просто з піших прогулянок. Довго і з задоволенням.

Хоча всі вправи піднімають ваш тонус і підвищують рівень ендорфінів, все ж краще працюють ті вправи, при яких ви пітнієте. Збільшення енергії і позитивного мислення знижують рівень напруги, гніву, депресії. І на свіжому повітрі цей показник кращий, ніж в приміщенні. Носіння крокоміру або установка спеціальних програм в смартфоні допоможе вам не сходити з дистанції.

4. Геть стрес!

Важко розслабитися, особливо, коли ти проходиш через випробування менопаузою, але для вашого розуму і тіла дуже важливо розвантажити стрес. Стрес не тільки має тенденцію додавати сантиметрів навколо живота, він може збільшувати ваш апетит, створюючи замкнуте коло.

Високий стрес ламає волю, щоб харчуватися за новою програмою. Знайдіть ті вправи, виконуючи які ви посміхатиметесь. Візьміть вашого друга або коханого погуляти, покататися на велосипеді або піти разом до спортзалу. Знайдіть час, щоб почитати книгу, подивитися улюблений серіал, медитувати або просто насолоджуватися вашою родиною і друзями. Робіть все, що допомагає вам розслабитися.

5. Контролюйте свої гени.

Дослідники говорять, що генетика відіграє величезну роль у вазі в будь-якому віці. Якщо ваші родички апетитні пампушки в їх пізні роки, то ви швидше за все теж. Можливо, ви не можете змінити своїх генів, але ви можете змінити ступінь їх впливу на своє здоров’я.

Прискорена ходьба по годині на день може скоротити генетичний вплив в бік ожиріння в два рази, згідно з дослідженням Департаменту з харчування в Гарвардській школі охорони здоров’я. Однак, сидячий спосіб життя, перегляд телевізора по 4 години на день посилює вплив ваших генів на збільшення ваги на 50 відсотків, йдеться в дослідженні.

Позитивна настанова – це перший крок.

За матеріалами