in , , ,

10 фактів про наш світ, які здивують крутіше за будь-який фільм від Discovery

Чи знали ви про те, що існує «золота кров»? Що в автомобілях Mercedes-Benz є секретна технологія, що спрацьовує під час аварії? Або що в цей момент йде прийом заявок на громадянство в космічну станцію для всіх бажаючих? Якщо ні, то приготуйтеся дивуватися.

Тутка зібрав для вас найкрутіші нові факти, які ще раз нагадають про те, який неймовірний наш світ.

1. Найгучніше слово, яке було вимовлене – це слово «тихо»

Цей рекорд належить вчительці однієї зі шкіл в Белфасті (Північна Ірландія). Міс Анналіза Фленаган (Annalisa Flanagan) увійшла до Книги рекордів Гіннесса ще в 1994 році, коли прокричала «Quiet!» («Тихо!») з гучністю 121,7 децибели (голосніше, ніж на найбільш божевільному рок-концерті). На щастя для її учнів, вчителька каже, що вона ніколи не використовує свою секретну зброю в класі. Однак є відеозйомка, яка демонструє силу її крику.

2. Кожного року в лютому на гарячих джерелах в Канаді проводиться конкурс щодо заморожування волосся

Кожної зими відвідувачі гарячих джерел Тахін (Takhini Hot Springs) пірнають в гарячу воду джерела, температура якої близько 40 °C, а потім дають волоссю замерзнути при температурі навколишнього повітря, яка доходить до -30 °C. В результаті виходять досить кумедні зачіски.

3. Автомобілі високого класу марки Mercedes-Benz відтворюють «рожевий шум» під час аварії

Система називається Pre-Safe. Коли датчики цієї системи засікають зіткнення, одразу відтворюється «рожевий шум», який практично не чути, але який змушує м’язи вуха напружуватися. Це запобігає можливій втраті слуху і травмувальному впливу інших гучних звуків на слуховий апарат під час аварії.

4. За словами Гордона Рамзі, є лише 5 страв, які повинні вміти готувати всі

  1. Великий бургер. Тому що всі люблять хороший бургер.
  2. Корисний сніданок. Сніданок дуже важливий для хорошого початку дня, тому він повинен бути різноманітним, смачним і головне, корисним.
  3. Тушковану страву. Те, що ви можете приготувати як в понеділок, так і в п’ятницю.
  4. Страва з курки. Її легко приготувати десятками різних способів, і вона підійде до будь-якого гарніру.
  5. Гарний десерт. Їсти торт, зроблений своїми руками, набагато приємніше, ніж готовий. Крім того, такий десерт завжди можна захопити з собою, збираючись у гості.

5. Під час Першої світової війни німецькі, французькі і британські війська використовували підроблені порожнисті дерева, щоб шпигувати за ворогами

Спочатку майстри робили необхідні креслення і заміри дерева, що знаходилося поблизу ворожої території, після цього виготовляли його точну копію. Потім вночі команда інженерів викорчовувала дерево і замінювала його підробленим: всередині нього ховався солдат, який тепер міг ретельно спостерігати за всіма пересуваннями ворога.

6. Реліз фільму «100 років» призначений на листопад 2115 року

Фільм, який ми, ймовірно, не побачимо, знятий Робертом Родрігесом і Джоном Малковичем за підтримки виробника ультраелітного коньяку «Людовик XIII», пляшку якого герої знаходять на початку фільму.

Плівку з відзнятим фільмом замкнули в надміцний сейф, який відкриється автоматично в день релізу – через 100 років (стільки часу потрібно, щоб коньяк досяг потрібної витримки).

А запрошення на прем’єру, зроблені з металу, були відправлені 1 000 найвпливовіших людей в світі, щоб вони могли передати їх своїм нащадкам. До речі, тизер до фільму вже можна переглянути.

7. Перша в світі космічна держава Асгарда зараз приймає заявки на майбутнє громадянство

Це перша держава, яка буде знаходитися на навколоземній орбіті і мати свій прапор, герб, конституцію і свого президента. До речі, першим президентом вже призначений російський вчений і бізнесмен Ігор Ашурбейлі. Стверджується, що проект повністю профінансований і вже навіть запущений у виробництво. Якщо раптом вирішите подати заявку на громадянство, то зробити це можна тут: Asgardia.space.

8. Існує причина, через яку кращі ідеї приходять до нас під час прийняття душу

За словами гарвардського психолога Шеллі Х. Карсона, піти в душ або полежати в гарячій ванні може бути досить хорошим рішенням, якщо вам потрібно підійти до ситуації творчо або поглянути на неї з іншого боку.

Річ в тому, що коли ми знаходимося у вкрай розслабленому стані, наприклад, як при прийнятті душу, наш розум переходить в так званий інкубаційний період. У цьому стані ми швидше приймаємо важливі рішення, обдумуємо ідеї і приходимо до цікавих думок.

9. На світі є «золота кров», яку мають лише 43 людини на всій планеті Земля

Цей тип крові називають «золотою кров’ю» не просто через її неймовірну рідкісність, але також тому, що вона підходить для переливання абсолютно всім, незалежно від резус-фактора. Носії групи крові Rh-null – одні з найцінніших донорів в світі. На сьогоднішній день відомо лише 43 людини, наділених такою групою крові. Чи можемо розглядати цей факт як новий поворот в еволюції людини?

10. В Англії є громадський сад, повний смертельно небезпечних і отруйних рослин

В околицях замку Алнік знаходиться цілий комплекс прекрасних садів, які існують тут з 1700 року. А в 2005 році герцогиня Нортумберлендська Джейн Персі додала сюди ще один, не менш красивий сад, але з незвичайними і небезпечними рослинами.

За великими чорними воротами зростає понад 100 різновидів отруйних, наркотичних, заборонених законом рослин з усього світу. На сьогоднішній день це одне з найбільш відвідуваних місць країни, де щодня під ретельним наглядом проводяться екскурсії.

За матеріалами

Сподобалось?

16 геніальних домальовувань в підручниках, за які хочеться спочатку відчитати, а потім похвалити

Тетяна Чернігівська: У людей з незалежним мисленням проблеми починаються вже в школі