10 корисних порад про годування грудьми

Окрім своїх корисних властивостей, грудне вигодовування забезпечує і посилює унікальний емоційний зв’язок матері та дитини, що є найнеобхіднішим для психічного здоров’я малюка. Грудне вигодовування може бути не легкою справою, особливо для молодих матусь. І, звісно, воно породжує багато запитань.

Щоб молода матуся насолоджувалась цим процесом, Тутка публікує сьогодні цікаві поради щодо годування грудьми. Вкінці статті на вас чекає бонус — позиції при годуванні малюка.

1. Тепло сприяє виробленню молочка

Масаж грудей теплим вологим рушничком або теплий душ перед годуванням посилюють вироблення молока. А ще перешкоджають утворенню застоїв молока.

2. Печиво та напої для лактації теж ведуть до збільшення кількості молочка

Якщо хочете допомогти організму при лактації — вживайте спеціальне печиво та смузі. Такі продукти можна споживати безпосередньо перед годуваннями, як і між ними.

3. Прикраси допоможуть не помилитися з грудьми

Одні матусі люблять годувати малюка з однієї груді, а інші — обома. Який би спосіб ви не обрали, важливо запам’ятати, котра ж із них була останньою, щоб в іншій не застоювалося молочко.

Радимо одягнути перстень на палець лівої руки, якщо ви годували дитину з лівого боку або на праву, якщо правий бік був останнім при годуванні. Підійде також браслет чи шпилька для волосся.

4. Контейнери для збору молока

Якщо ви — мама, яка цінує кожну краплинку дорогоцінного напою для вашого малюка, вам пригодяться контейнери для збору молока. Він утримує та збирає молоко, яке виділяється з однієї груді при годуванні іншою.

5. Допоміжні речовини покращують вироблення молока

Засоби для лактації можуть посприяти виробленню молочка. Вони знаходяться у широкому доступі, у вигляді таблеток чи смачного чаю. Перед вживанням радимо проконсультуватись з лікарем.

6. Заморожуйте залишки молока в кубиках для льоду

Гарний і легкий спосіб зберегти цінне молочко — заморозити його у формах для льоду. Без молока суміші дорого вам коштуватимуть, а так свіжа їжа для малюка завжди буде під рукою.

7. Пийте багато води

У грудному молочці міститься 90% води, тож мамусі варто вживати достатню її кількість, щоб у неї не виникло зневоднення. І для молока теж вода не завадить — воно не буде надто жирним, і дитину не треба буде поїти водою. Для годуючої жінки рекомендують щодня випивати 12 склянок води.

8. Носіть дві футболки для зручного вигодовування у громадських місцях

Щоб годування дитини на людях не спричинило незручностей, одягніть під звичайну футболку топ для годування.

9. Зробіть льодяники із грудного молока

Заморожені шматочки молока прекрасно розважать ваших малюків. Якщо дитина вже їсть тверду їжу, додайте до молочка фрукти — банани, яблуко, авокадо чи грушку.

10. Листя капусти допоможе при відлученні дитини від грудей

Як би важко емоційно не було, колись годування доведеться припинити. Прикладіть тоненький листок капусти до грудей, у ньому містяться ензими і він допоможе зупинити вироблення молока.

Бонус: Як прикладати дитину до грудей

Грудне годування — природний процес, який все ж вимагає практики. Правильно розташована дитина при годуванні допоможе правильному продукуванню молочка, попередить сухість сосків і принесе чудові відчуття як матусі, так і дитинці. Вище на малюнку ви можете обрати найкращий для себе спосіб годування дитини.

Які секрети годування є у вас? Діліться ними у коментарях.

За матеріалами