10 лайфхаків для ідеальної постави, які гріх ігнорувати

Неправильна постава найчастіше призводить до болю в середньому та нижньому відділах хребта. Якщо вам дошкуляє біль у спині та ви хотіли б попередити всі майбутні больові відчуття, скоректувати поставу, то не хвилюйтеся — процедура багато часу не забере. Головне — пам’ятати, що під час ходьби, сидіння чи навіть розмови телефоном треба тримати спину рівною.

Команда Тутки зібрала для вас поради, як тримати спину рівно. Вони настільки прості, що вже сьогодні можна ввести їх до свого звичного способу життя.

1. Наклеїти на спину спеціальну Х-подібну стрічку

Насправді медичному світу давно відома ця практика. Вона так і зветься “медична стрічка” і вона дійсно допомагає людині пильнувати за правильним положенням тіла впродовж дня. Наклейте стрічку хрестоподібно, злегка відвівши плечі назад. За правильного наклеєння вам легше буде не сутулитися.

2. Під час сидіння стопи щільно притискайте до підлоги

Більшість людей увесь день проводить у положенні сидячи, що робить потребу у рівній поставі ще більш нагальною. Тож необхідно перемістити центр ваги на стегна і стопи. Зверніть увагу на картинку: саме під таким кутом мають знаходитися коліна і стопи міцно притискатися до підлоги. Якщо не дістаєте ними до поверхні — підкладіть під ноги книжку чи підставку.

3. Нижню частину спини підтримуйте валиком задля попередження сутулення

Найперша причина болей в нижній частині спини — сидіння у скоцюрбленій позиції. На щастя, останню можна змінити, просто скрутивши звичайний рушник валиком і підставивши під спину. Таке нехитре пристосування захистить нижню частину хребта від природних викривлень.

4. Напишіть собі нагадування на клейкому папері

Звикання до правильної постави має важливе значення для загального стану всього організму. Щоб не чекати, поки спина заболить, напишіть собі пам’ятку на стікері та приклейте його до екрану комп’ютера, щоб легко пригадати про випрямлену спину.

5. Виробіть звичку випрямляти спину

Гортати стрічку новин, особливо портал Тутка, випити водички чи погомоніти з друзями — звісно, таке зробити впродовж дня ми не забуваємо. Навчіться запитувати себе щодня: “А чи рівно я сиджу?” І кожного разу собі про це нагадуйте.

6. Перед тим, як сісти за кермо, випряміться та налаштуйте дзеркало заднього виду

До початку руху за кермом налаштуйте дзеркало заднього виду так, щоб легко бачити дорогу позаду себе. Перед цим сядьте рівно, щоб “підігнати” дзеркало так, як вам буде найзручніше.

7. Коли стоїте, запихайте руки в задні кишені

Якщо ви просто стоїте та водночас сутулитеся, запропонуємо цікаве розв’язання проблеми — тримайте руки в задніх кишенях штанів. Так плечі автоматично відводяться назад, і постава вирівнюється.

8. Ходіть так, ніби носите на голові чашку! І робіть це впевнено

При ходінні треба досягти відчуття, мовби ваш хребет розтягується. Нахиляння вперед, сутулення неминуче відобразиться болем і м’язах нижньої частини спини. Порадимо ходити так, ніби на голові ви носите чашку (можна справді спочатку поставити її на голову, щоб навчитися). Так спина однозначно буде рівною. Ще один трюк: уявити, що голову невидимою ниткою прив’язали до стелі, тож ви змушені високо підіймати голову.

9. Ходіть, поки відповідаєте на телефонний дзвінок

Якщо вам телефонують — це чудова нагода змінити робочу позицію (зазвичай сидячу) та розім’яти м’язи. Тримайте спину рівною та насолоджуйтеся спілкуванням.

10. Підіймайте підборіддя високо

Важливо підіймати підборіддя, бо після важкого робочого дня воно неминуче сповзає до землі. Знову пригадаємо нехитрий трюк: уявіть, що підборіддя невидимою ниткою прив’язане до неба. А за ним тягнеться уся голова та м’язи шиї.

А як ви нагадуєте собі не сутулитися та тримати спину рівною? Розкажіть про свої секрети нам.

За матеріалами