10 міфів, в які нас змушують вірити виробники косметики

Найчастіше реклама або яскраве пакування – саме ті чинники, за якими ми обираємо новий засіб для догляду за собою. Однак візажист, косметичний експерт і автор книг Пола Бігун (Paula Begoun) вважає, що не варто вірити виробникам, які нерідко заманюють клієнтів хитрістю.

Тутка підготував короткий список найпоширеніших маркетингових прийомів.

Міф №1. Чим відоміший бренд, тим дієвіший засіб

Дієвість косметичного засобу обумовлена тільки його хімічним складом, тому ні марка, ні фірма, яка його випускає, ні ціна препарату не роблять його автоматично ефективним. Вся річ в складі продукту.

Міф №2. Антивікова косметика існує

Як в молодому, так і в більш зрілому віці головне – визначити свій тип шкіри і користуватися відповідними вам засобами. На жаль, крему від старості не існує. Говорячи про вікову косметику, маркетологи мають на увазі застосування засобів, які допоможуть позбутися від пігментації, поліпшити еластичність шкіри і зробити зморшки трохи менш помітними.

Міф №3. Для шкіри повік необхідний спеціальний крем

Крем для очей нічим не відрізняється від крему для обличчя. Це той  самий крем, тільки в маленькій баночці за набагато більшу ціну. Звичний напис на пакуванні «уникати ділянки навколо очей» необхідно розуміти буквально: крем не повинен потрапити в очі. Все просто.

Міф №4. Від целюліту можна позбутися за допомогою крему

Якби це було правдою, моделі перестали б користуватися фотошопом. На цей момент не існує жодних наукових досліджень про будь-які компоненти косметики, які допомагають позбутися целюліту. При целюліті ефективні дієти, фітнес і апаратні процедури, які здатні впливати на підшкірну жирову клітковину, але всі креми зі схожим призначенням однаково неефективні.

Міф №5. Органічна косметика краща за звичайну

Насправді органіка – звичайний піар-хід. Наявність в складі продукту органічної сировини не підтверджує його дієвість. Так звана «органічна косметика» цілком може бути безпечною, тому що не містить переліку страшних речовин, але це автоматично не робить її ефективною. При цьому виробники замовчують про ту хімію в складі, яка допомагає зберегти лікувальні властивості органіки.

Міф №6. Крем допомагає при мімічних зморшках

Не існує кремів і косметичних засобів від розтяжок, зморшок і темних кіл під очима. Не буває кремів, які можна порівняти за дією з ботоксом або ін’єкційними препаратами. На жаль, але наука так далеко ще не зробила крок. Неможливо за допомогою косметики позбутися мімічних зморшок, провисання шкіри або від носогубних складок.

Міф №7. Сонцезахисний крем потрібно наносити, тільки щоб не згоріти на пляжі

Виявляється, сонцезахисний крем є найголовнішим захистом від зморшок, пігментних плям, втрати еластану і колагену. Не варто нехтувати ним ні в жовтні, ні в грудні. Це може бути зволожувальний крем з SPF, тональний крем з SPF або спеціальний сонцезахисний, головне, щоб в його складі був оксид цинку, титаніум діоксид або авобензон.

Міф №8. Шампунь може зупинити випадання волосся

Якими б чудо-властивостями не заманювала вас упаковка, шампунь ніяк не впливає на стан волосся. Його завдання – очистити волосся. Ні бренд, ні ціна не мають жодного значення, бо продукт знаходиться на шкірі голови недовго, тому ніяк не може збагатити її тими екзотичними компонентами, які розхвалюють маркетологи. Секрет догляду за волоссям – бальзам-кондиціонер і маски для волосся.

Міф №9. Волосся можна фарбувати, не завдаючи йому шкоди

Дія фарби для волосся полягає в руйнуванні пігменту волосся і впровадженні туди фарбувального пігменту. Якщо фарба стійка, пігмент «сидить» на волоссі до 3 місяців, якщо нестійка – близько тижня. Яка фарба не завдає шкоди? Та, що не руйнує пігмент волосинки. Але тоді від неї немає ніякого ефекту. Відповідь очевидна – усі фарби діють однаково, жодна з них (крім натуральних басми і хни) не може бути нешкідливою для волосся.

Міф №10. Засмага – це безпечно

Це твердження не застосовується ні до засмаги в солярії, ні на пляжі – ніде! Якщо ви бажаєте набути гарного шоколадного тону шкіри, найбезпечніше використовувати автозасмагу.

За матеріалами