in , ,

10 неправильних речей, які мудрі батьки не забороняють своїм дітям

Тема виховання дітей — вічна. Але сьогодні Тутка дізнався, які речі, котрі часто вважаємо неправильними, все ж варто дозволити дитині. Неймовірно, але психологи сходяться на думці, що більша свобода і воля дають свої плоди швидше, аніж заборони та жорсткі правила.

1. Обирати собі одяг

Хто хоч раз ходив з дітьми по магазинах, підтвердить — око починає сіпатися і рука терміново шукає в сумочці валер’янку. І звичайно, вам так не подобаються ті яскраві худі чи порвані джинси, але психологи радять дослуховуватись до дитячих бажань тому, що:

– так малі створюють своє “я”, працюють над своєю особистістю;

– дитина обирає те, що з радістю буде носити сама, а не ховати в найбільш віддалені закутки шафи.

2. Їсти шкідливу їжу

Будьмо відвертими: усі діти люблять чипси, сухарики, льодяники та чупа-чупси. І, ніде правди діти, заборона на них одразу скасовується, якщо дитина залишається не в полі зору батьків наодинці з цими смаколиками: вона пожадливо й одразу їх з’їдає.

Спеціалісти радять батькам іноді самим купувати таку їжу і давати її дітям вдома.

3. Сперечатися зі старшими

Дитині, а особливо молодшого шкільного віку, важливо пояснити, що не всі дорослі мають рацію, не всі з них є добрими та справедливими, тож не всіх варто слухатися.

Старшим дітям, як і дорослим, варто навчитися розрізняти грубість і зухвальство літніх людей, котрі, спираючись на свій вік, вдало можуть маніпулювати людьми. Будь-яку суперечку можна вирішити компромісом, тож навчіть дитину відстоювати свої кордони й спокійно висловлювати свою точку зору.

4. Бути безтурботним

Сьогодні психологи особливо стурбовані тим фактом, що серед дітей та підлітків зростає відсоток тривожних станів, депресій та психоемоційних розладів. Причину вбачають у складній шкільній програмі, де дитина старається “витиснутися на повну”, і у соціальних мережах, які диктують і нав’язують сумнівні стереотипи.

Так, сучасна дитина гостро потребує “нічогонероблення”. Забезпечте дитині вільну годинку і побачите, якою вона стане щасливою.

5. Рвати та бруднити одяг

У процесі пізнання світу, у грі дитина абсолютно не звертає уваги на свій зовнішній вигляд, тому легко може забруднитися чи навіть розірвати сукню чи кофтинку.

Звісно, дитячий одяг коштує недешево, і така дитяча недбалість роздратує будь-кого. Звертайте увагу малих на такі моменти, навчіть їх цінувати свої речі, вашу працю, але не сваріть — на прогулянку одягайте у простішу та дешевшу одежу.

6. Витрачати свої гроші на дурниці

Наукою визначено, що найчастіше діти розтринькують свої гроші на іграшки, забаганки й солодощі, а батьки, природно, через це дуже дратуються, і забороняють дитині це робити.

Психологи ж радять таке:

1) Ви дали синові чи доньці гроші — тоді зрозумійте, що від цього дня вони належать їм, а не вам, і саме їм вирішувати, що з ними робити.

2) Дитина, витративши гроші на дурниці, має сама зрозуміти, що вона марно їх розтратила, і так навчитися керувати своїми фінансами й бажаннями.

7. Займатися речами, для яких дитина вже доросла

Сучасні психологи засвідчують: діти почали швидше дорослішати. А що ви хотіли, якщо вони лише чують: “Що ти як дитина?”, “Давай швидше, вже не маленька” і так далі. Тож зовнішньо дитина може вже й виглядати дорослою, а ментально залишатися ще дитиною. Тож якщо син чи донька підтримують свої дитячі захоплення і мрії, не варто їх за це сварити. Нехай дитина займається тим, що їй близьке.

8. Прогулювати уроки

Ви мама чи тиран? Бачите, що дитина пригнічена чи стомлена, апатична чи розчарована чимось, — залиште її на день вдома, зателефонуйте до вчителя і поясніть всю ситуацію.

Найважливіше — психологічне та емоційне здоров’я вашого сина чи доньки, а не оцінки, і ми впевнені, що вчителі вас зрозуміють. А дитина, відчувши, що її розуміють та підтримують, навіть до школи буде по-іншому ставитися. Як і до вчителів, і, звісно, до вас.

9. Грати у відеоігри

Не все шкодить, навіть відеоігри. Приміром, як відома дітям “Балді” – безкоштовна відеогра на виживання, де дітям треба розв’язувати математичні приклади.

Один директор великої компанії зізнався, що в дитинстві батьки всіляко відгороджували його від відеоігор, бо вважали їх страшним злом. І сьогодні він не забороняє своїм дітям у них грати.

Психологи підтримують: мозок сучасної дитини набагато швидше сприймає інформацію з гри, аніж з мультфільму. Діти — нове покоління технологічної ери, і обмежити їх спілкування з ґаджетами сьогодні неможливо.

10. Створювати незручності

Батьки часто жаліються на “незручних дітей”, але скажіть, яка дитина для вас зручна? Та, яка мовчки виконує все, що ви їй накажете і рота не розтуляє? То така дитина штучна, і сама собі в дорослому життя навряд чи зарадить.

Неслухняні чи примхливі діти — челендж для батьків. Це без сумніву. Але не сваріть дитину за будь-який прояв індивідуальності: в дорослому житті такі риси точно будуть корисними.

Чи погоджуєтесь ви з думками спеціалістів? Як виховуєте своїх дітей ви?

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

“Алгоритм навчання” від лауреата Нобелівської премії

Чому людина із заразною хворобою приходить до інших людей?