10 осіб, які знають, як підтримати в скрутну хвилину

У кожного з нас бувають такі моменти в житті, коли здається, що Всесвіт загострив на нас зуб. І в такі часи вкрай важливо, щоб поруч виявилася людина, яка допоможе, наприклад, перебороти важку хворобу, впоратися з цькуванням в школі або пережити втрату кота. І це не зовсім обов’язково повинен бути хтось із близьких, часто на цю роль ідеально підходять навіть випадкові перехожі.

Тутка знайшов на теренах мережі 10 історій про людей, які не змогли залишитися байдужими до чужого великого або маленького горя.

 • У дитинстві наді мною знущалися, що у мене веснянки. Не пам’ятаю хто, але було прикро до сліз. Мама тоді сказала, щоб не я переживав ні крапельки, адже мене саме сонечко поцілувало. Мене це чомусь дуже заспокоїло. Настільки, що будь-який стрес я знімав цим спогадом. Я дуже вразливий, часто засмучуюсь. Але варто згадати, що саме мене вибрало сонце, чомусь все такими дурницями здається. Одна фраза, а стільки разів рятувала.

 • Близько 20 років тому, коли я жив у Нью-Йорку, у мене стався жахливий напад астми. Оскільки я був занадто бідний, щоб дозволити собі викликати швидку допомогу, я сяк-так викликав таксі, а потім, похитуючись, спустився з квартири, щоб зустріти машину. У поспіху і в розпачі я забув перевірити свій гаманець і виявив, що у мене немає грошей. Але водій, почувши мій хрип, відвіз мене до найближчої лікарні і просто побажав мені швидкого одужання. 2 дні по тому, коли лікарі вирішили, що мене можна виписувати, я викликав інше таксі з наміром піднятися в квартиру, щоб взяти гроші і заплатити за поїздку. За збігом обставин це був той самий водій, і він заявив, що цього разу мені не потрібно нічого йому платити. Його син теж був астматиком. Він був просто щасливий, що зміг мені допомогти.
 • Мама пропалила свою улюблену сукню праскою і, звісно, дуже засмутилася. Мені щиро захотілося її втішити, і я зайнявся пошуками такого самої сукні. Я думав, що знайти її буде не важко, адже вона придбала її у мережевому магазині. Та колекція була тогорічною, і їх вже не продавали. Чарівна дівчина-консультант запропонувала проїхатися по стоках або пошукати в мережі. Об’їхав 8 з 9 стоків і знайшов нову (з біркою) сукню. Швиденько купив, загорнув у подарункову упаковку і ввечері подарував мамі. Здавалося б, купити сукню — така дрібниця, а вона досі вважає мене героєм.

 • Якось вранці я їхала електричкою до коледжу. У мене тоді втекла кішка (через кілька днів повернулася), і від цього мені було дуже сумно. Думок багато, одна страшніша за іншу. Розревілася. Намагалася плакати тихіше, але чоловік, який сидів неподалік від мене, таки помітив. І коли була його зупинка, перед тим як вийти, він підійшов до мене і сказав: «Не реви, дівко. Ми всі не висипаємося». Це була найбільш незвичайна підтримка за все моє життя.
 • Мені було 9 років, я чекав на шкільний автобус взимку. Був одягнений у тонке пальто, а шапки і рукавичок не було. Проїжджаючи повз, жінка побачила мене і зупинилася. Вона простягла мені ковдру з заднього сидіння свого авто. Вона була довга і не дуже товста, тому пані обгорнула її навколо моєї голови і плечей, як шарф. Я пам’ятаю, як подякував їй, але був збитий з пантелику, тому що не знав, яким чином зможу повернути її назад. Вона обняла мене і сказала, щоб я не хвилювався. Я досі зберігаю цю ковдру.
 • Моя бабуся померла минулої ночі, і ми щойно дізналися, що останні 3 роки життя у неї був рак легень. Про це знали тільки її діти, а їй самій про це не казали, тому що чули, що хворі на рак, які не знають про свій діагноз, можуть прожити довше. Так і вийшло, вона прожила з цим 3 роки! Коли їй вперше діагностували рак, лікарі давали їй лиш кілька тижнів. А 3 місяці тому вони сказали, що у неї залишилися лічені дні. Вона була такою сильною!

 • Коли ми були дуже маленькі з друзями, почули в підвалі під’їзду хрипи. Всі злякалися і втекли, і тільки ми з подругою побігли на перший поверх, почали дзвонити в двері. Дорослі викликали швидку, виявилося, що то був слюсар, а йому стало погано. Врятували. Нас потім його дружина знайшла, приносила 3 рази нам цукерки з подругою. Справді пишаюся, що не злякалися і врятували життя людині.
 • З колишнім чоловіком розійшлися 2 роки тому. Пішов до іншої жінки. Я попереживала і почала жити спокійно далі. Зустріла іншого чоловіка. Все добре. Але раптом, як сніг у липні, ставлять діагноз «рак». Мені 35. Необхідна операція, лікування, реабілітація. Коротше, важко і дорого. Я не знаю, як би я витримала без його допомоги і підтримки. Він все оплачував, всюди ходив за ручку. Розраджував, втішав. Про те, що дітей повністю взяв на себе, я взагалі мовчу. Без моїх прохань. Все сам. Він — це чоловік. Колишній.
 • Коли я вчився в 3-му класі, мій учитель фізкультури замовив мені обід, після того, як у мене впав рознос зі своїм. Зараз мені 34 роки, а я як і раніше пам’ятаю цей його вчинок.
 • Якось на роботі я поскаржився на печію. Тоді я ще був новачком на цьому місці та в мене особливо не було друзів. Коротше, я відчував себе вигнанцем, тому що і життя поза роботою на той момент було не дуже. Однак дівчина-бармен, яка в той день була на зміні, почула мою скаргу і побігла в найближчу кав’ярню за какао. Це допомогло мені позбутися від печії. Не думаю, що колись забуду про це. Вже пройшло 2 роки, а ми досі друзі, і вона — одна з найдобріших людей, яких я колись зустрічав.

 • Була в супермаркеті зі своїм вкрай непосидючим 3-річним сином. Коли підійшла черга на касі, мою карту відхилили. Я подумала, що мене зламали шахраї: на рахунку не було коштів. Поки я намагалася зайти в свій банківський аккаунт і вирішувала, що робити, мій малюк кричав і намагався вистрибнути з візка. В цей час непомітно для мене джентльмен, що стояв у черзі трохи позаду, заплатив за мої продукти і пішов. Він оплатив мої покупки на $ 130! Я намагалася наздогнати його, але не знайшла. Я була просто враженою. Яка ж добра душа мені зустрілася, цей жест я ніколи не забуду.

А ви стикалися в житті з такою людською добротою?

Фото з відкритих джерел