in ,

10 параметрів, за якими співробітники митниці приховано оцінюють вас в аеропорту

Співробітники митниці аеропорту відчувають себе на посаді детективами. Ще б пак: їм треба стежити за мімікою, жестами, поведінкою, настроєм і розмовою пасажирів. Причому робити це так швидко і точно, щоб у натовпі легко впізнати порушника. Процес такого психологічного тестування або експрес-діагностика, триває не більше 2-3 хвилин.

Ми в Тутка дізналися, на що звертають увагу співробітники митниці та яка поведінка пасажирів насторожить їх.

1. Пасажир постійно чіпає сумку

Якщо людина кілька разів закриває і відкриває сумку або рюкзак, не дістаючи звідти всіх речей, то у співробітників виникає резонне запитання: навіщо він так метушиться? Можливо, боїться літати або запізнитися на рейс, а може, побоюється зайвої уваги, сама до себе її і привертаючи. Також до жестів, що демонструють зайву нервозність, відносяться постукування пальцями або ногою, перебирання чоток, ключів. І для служби безпеки це сигнал.

2. Часто моргає і позіхає

Крім звичайної тривоги перед польотом, такі ненавмисні дії, як моргання, покашлювання і позіхання, можуть виказати того, хто намагається ввести службу безпеки в оману. Найбільш пильна увага митників прикута до того, про що ви сигналізуєте своїм тілом.

Річ у тім, що людина передає свої наміри так: 7% – за допомогою слів, 38% – вокально, тоном голосу, швидкістю мовлення, а цілих 55% – невербальними сигналами. Виходить так, що тіло скаже за вас більше, ніж мова. І відбувається це без вашої згоди — підсвідомо.

3. Пасажир часто потирає долоні

Такий, здавалося б, звичайний жест — привід напружитися для служби безпеки. В аеропорту організм знаходиться в стані підвищеної готовності: мобілізується, прискорює метаболізм і потовиділення.

Долоні можуть спітніти у багатьох, а особливо у порушників, адже якщо людина хоче обдурити, то вона відчуває сором, страх, почуття провини. Тому саме цей жест розглядають в контексті ситуації в цілому. Серед тих, хто просто витирає долоні, передчуваючи турбулентність, є і ті, хто хоче швидше проскочити процедуру контролю та уникнути небажаної уваги.

4. Схрещує руки і ноги

Це свідчить про прагнення відгородитися від небажаної уваги. Кисті рук, скріплені в замок, скажуть про те, що спілкування небажання, людина ніби тримається сама за себе, шукає підтримки. Жести-бар’єри завжди розглядаються як підозрілі. Так само, до речі, як і агресивні — стискання кисті в кулак або погляду спідлоба.

5. Щільно стулила губи і хмуриться

Міміка змінюється за секунди, і злість або страх можуть відбитися на обличчі й одразу зникнути — людина встигає взяти емоції під контроль. А ще вираз однієї і тієї ж емоції у людей різних культур може відрізнятися.

Наприклад, японці, відчувши огиду, швидко посміхнуться, ніби вибачаючись за те, що відчули. Слов’яни ж будуть ще довго тримати емоцію на обличчі. Тому зчитувати обличчя вміють лише досвідчені профайлери. Але ось щільно зімкнуті губи, асиметрична усмішка, більше схожа на оскал, погляд з-під лоба і вертикальні складки над переніссям — це ознаки прихованої агресії, їх відрізнити досить легко.

6. На голові у пасажира велика кількість шпильок, браслетів і складна зачіска

Велика кількість невидимок, металеві браслети і намиста будуть дратувати металошукач, а заодно і митників. Що стосується складних зачісок, то можливо, що співробітники служби безпеки попросять розпустити волосся, щоб переконатися в тому, що пасажир не намагається провезти щось незаконне.

7. На пасажирі довга спідниця або штани карго

 

Зі спідницями все просто — саме під вільним одягом найчастіше намагаються пронести заборонені предмети. Карго лякає кількістю кишень, в які або щось ховають, або щось там забувають, і воно починає нестямно пищати при проходженні металошукача.

8. Пізнє прибуття на посадку і покупка квитка за день до вильоту

Купівля та обмін квитка за пару діб до вильоту виразно викличе занепокоєння у митників, причому не менше, ніж квиток в один кінець. Чим зумовлена ​​така зміна планів? Будьте готові відповісти на це запитання. Річ у тім, що дуже часто змінюють квитки і купують їх через третіх осіб пасажири зі злочинними намірами.

Що стосується запізнення на рейс, то цим прийомом часто користуються особи, які намагаються провезти щось незаконне. Вони впевнені, що увага служби безпеки притуплюється і вдасться проскочити. Істерики «Я ж спізнюся!» і прохання прискорити процедуру огляду також насторожать служителів порядку.

9. Різкість при відповіді на прості запитання

Питання про мету і місце візиту дають не тому, що митнику нудно і страшенно цікаво дізнатися про вас щось нове. Розпитування потрібні, щоб поглянути на реакцію. Багато порушників настільки напружені, що вже на початковому етапі готові здати себе, рознервувавшись, адже напруження наростає.

Є ще одна ознака обману — брехуни не можуть втриматися, щоб не прикрити рот рукою, мовби ловлячи себе на брехні та прагнучи повернути її назад. Пасажир, якому приховувати нічого, відповість інформативно, повністю спокійно, а обличчя своє чіпати не буде.

10. Невідповідність багажу

Під час сканування співробітники бачать, що знаходиться у вас в багажі. Деякі предмети можуть викликати підозру. В такому випадку опитування почнеться здалеку — з цілей і термінів візиту. Так перевіряють відповідність вмісту багажу тривалості перебування в країні та меті поїздки. Наприклад, людину, котра представилася бізнесменом, можуть попросити показати ділові папери з найсвіжішою датою.

Служба безпеки повинна за лічені хвилини класифікувати пасажирів як безпечних або потенційно небезпечних. Часто і у законослухняних авіапасажирів зустрічаються ознаки тривожного неврівноваженого стану, в цьому випадку співробітники просто передають інформацію про надмірно схвильовану людину бортпровідниці, щоб вона стежила за її станом під час польоту.

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

Сподобалось?

17 дивовижних фактів про світ, які перевернуть ваше уявлення про нього

Тест: Що першим ви побачите на зображенні, засвідчить, якою людиною ви є