in ,

10 реалій життя, які не цінуєш, поки не стикнешся з ними віч-на-віч

Розкіш і зручності сучасного життя часто сприймаються як належне, обов’язкове, і ми часто забуваємо, як багато людей на світі живуть навіть без мінімального комфорту. Такі прості реалії, як чиста питна вода та затишний дім, — звичні речі для нас, за які ми навіть не дякуємо. А для інших жителів Землі вони вже є розкішшю.

Сьогодні Тутка зверне нашу увагу на тих людей, кому в багатьох сферах життя пощастило менше, ніж нам.

1. Любляча сім’я

Якщо батьки намагаються навчити нас гарної поведінки чи дисципліни — ми ображаємося й почуваємося недолюбленими. Натомість будьмо вдячними людям за їх любов та невтомні старання виховати нас відповідальними громадянами.

Якщо ви думаєте, що любляча сім’я — ваше право, пригадайте, що у світі на сьогодні нараховується більш ніж 150 мільйонів сиріт, які не отримують тієї любові та піклування, яку мали ми.

2. Затишний дім

В нашому динамічному світі важливо не забути про важливість даху над головою і спокійного сну в теплому ліжку.

Але й це не варто сприймати як належне. За даними досліджень Єльського університету, понад 150 мільйонів осіб не мають де переночувати, а 1,6 мільярда живуть без офіційного прихистку. Вчені припускають, що ця проблема в майбутньому буде лише загострюватися.

3. Чиста питна вода та електрика

Що може бути легше для нас: відкрив кран — потекла чиста вода. Так і про економне споживання можна забути.

Електрика та Інтернет — схожа ситуація: вони так міцно вкорінилися в нашому житті, що ми не можемо уявити, як колись люди жили без них.

У світі 1 з 3 осіб не має доступу до чистої води. Прогнозують, що до 2025-го року половина населення світу будуть жити у частинах світу з обмеженим доступом до неї. З доступом до електроенергії ситуація не краща: на 6 людей припадає 1 без можливості вільно користуватися електроенергією. Життя стане кращим, якщо ми просто мудро будемо користуватися водними ресурсами та вимикати світло тоді, коли ми ним не користуємося.

4. Гаряча вода

Значна частина світової громадськості живе без чистої води, тому для цих людей найбільше важить вона — чиста і тепла вода.

800 мільйонів мешканців планети сьогодні змушені іти та 30 хвилин чекати в черзі до чистої води, попри те, як багато зусиль сьогодні спрямовується на те, щоб зробити її доступною для кожного.

5. Чисте повітря

Кожна людина заслуговує дихати чистим повітрям, проте людська гонитва за достатком вперто забирає і його. Світові держави з більш суворим законодавством зуміли контролювати процес забруднення атмосфери, а громадяни тих країн, де правила більш ліберальні, на вулицях носять маски, а в будинках обладнують очищувачі повітря.

ВООЗ попереджує: 92% світового населення проживає у місцях із забрудненим повітрям, 1 з 8 смертей на планеті спричиняється саме цим фактором. Тож якщо вам пощастило жити серед 8% людей, які дихають чистим повітрям, дякуйте за нього і намагайтесь надалі зберегти чистим.

6. Якісна освіта

Попри те, що навчання залишається одним із найперших способів самоствердження людини на світі, воно не завжди для всіх доступне, особливо якщо ти — дівчина. ЮНІСЕФ наголошує: освіта — найсильніший фактор утвердження для жінки.

72 мільйони дітей, які мають іти в перший клас, не ходять до школи, а 750 мільйонів дорослих світу — неписьменні, — такі дані подає міжнародна дитяча організація Humanium.

7. Компанія друзів

Кожен має близьких друзів, ну або так думає. Чи справді так?

Дивно звучить, але за даними вчених, кожен 10-тий житель Великобританії не має бодай одного близького друга. Це ж дослідження свідчить, що 19% населення ніколи не відчували себе любленими — визнали учасники досліду за 2 тижні до нього. В Японії ситуація ще більш сумна — 35,4% заявили, що близьких друзів у них немає.

8. Можливість мати свято

Хто не любить святкувань? Хочемо лиш пишних веселощів, малі ж можливості ігноруємо. Що б ви не відзначали — за все будьте вдячними. Не кожен сьогодні має таку можливість.

За даними Глобального індексу рабства (з англ. Global Slavery Index — прим.перекл.), на сьогодні 45 мільйонів людей знаходяться у різних формах рабства, багато інших ризикують найближчим часом туди потрапити. За слова засновника організації, щороку ця кількість зростає.

9. Одяг і взуття

У відпустці прогулюватися босяка по пляжі — романтично й корисно для здоров’я, а як вам сподобається ходити босим кожного дня, коли температура падає, чи по гравію та камінні? Не так захоплююче, еге ж?

Для багатьох з нас доступ до взуття та одягу не є сьогодні проблемою, але більшості населенню світу приходиться важко працювати для забезпечення навіть базових життєвих потреб, а нові речі для них — справжня мрія.

За даними Світового банку, 750 мільйонів людей проживають сьогодні за межею бідності, виживаючи за менш ніж $1,90 на день.

10. Здорове життя і медичний супровід

Якщо у вас чи вашої сім’ї гарне здоров’я і ви можете звернутися за якісним медичним обслуговуванням — вважайте себе щасливчиком. Дякуйте за це.

Посилаючись на спільне дослідження Світового банку та ВООЗ, майже половина населення світу не має доступу до якісної медицини, а для тих, хто має, вона коштує дуже дорого. 100 мільйонів людей у світі ледь животіють ($1,90 на день).

А за які речі на світі нам варто дякувати, але ми про них забуваємо? Як гадаєте?

За матеріалами

Сподобалось?

14 веселих ситуацій під час пологів

Закохані пари, які змогли схуднути разом. Фото, які справді надихають