10 речей, яким складно знайти логічне пояснення. Але ж воно є

Щодня пошукова система Google обробляє близько 5,5 млрд різних запитів від своїх користувачів. У 2012 році ця цифра була майже вдвічі меншою. Люди постійно чогось вчаться, пізнають щось нове і активно розширюють свій кругозір. Але часом навіть найбільш звичайні запитання здатні загнати нас у глухий кут: наприклад, чому низькопробну пресу називають жовтою і як Дамблдор чаклував без своєї чарівної палички?

Ми в Тутка вирішили з’ясувати, що до чого. Виявилося, можна пояснити навіть найдивніші речі.

1. Звідки беруться «метелики в животі»?

Це відчуття виникає завдяки так званій кишково-мозковій осі – взаємозв’язку між роботою кишківника і мозку. У кишківнику є багато нервових клітин, які впливають на наш мозок набагато сильніше, ніж ми з вами думаємо. Зі свого боку, головний мозок зі всіма його почуттями, емоціями і думками постійно спілкується з «кишковим мозком».

Для організму і закоханість, і страх – це стрес, тому запускається реакція «бий або тікай». Зростає рівень кортизолу та адреналіну, які дають команду підвищити кров’яний тиск і посилити приплив крові до м’язів і легень. В цей же момент відбувається її відтік від кишківника. Звідси і виникає те саме відчуття «метеликів у животі».

2. Чому геніальні ідеї приходять до нас в душі?

Вас цілий день мучила якась проблема, а несподіване рішення прийшло до вас в душі? Нічого дивного. Вся річ в тому, що в такі хвилини ваш мозок на деякий час вимикається, а тіло при цьому відчуває дуже приємні відчуття. Саме свобода від нав’язливих думок і комфорт сприяють тому, що мозок починає створювати креативні ідеї.

Душ, так само як тренування і приємна музика, стає причиною активного викиду «гормону радості» дофаміну в кров. Ви розслабляєтеся, відволікаєтеся і не змушуєте мозок працювати силою. На знак подяки за це ваша підсвідомість працює більш творчо.

3. Чому сльози солоні?

Приблизно на 99% сльози складаються з води, а решта – це неорганічні речовини, включаючи хлорид натрію (сіль). Ступінь солоності, а точніше, хімічний склад сліз залежить від стану організму і причини, через яку ви плачете.

Найбільш солоні сльози течуть від жалю до себе. Коли людина плаче, у неї активно працює щитоподібна залоза і посилюється частота серцебиття. Організм відчуває напругу, яка схожа на важке фізичне навантаження. З цієї причини піт теж має солоний смак.

А ось сльози радості зовсім не такі солоні. Під об’єктивом мікроскопа вони навіть виглядають інакше.

4. Чому систему автоматичного виправлення називають Т9?

Варто все ж зазначити, що система Т9 була створена не для виправлення помилок в тексті, а як попереджувальна система набору, чия головна функція – на підставі неповних даних «вгадати» слово, яке хотів ввести користувач. На кожній кнопці старих моделей телефонів було по 3-4 літери. На кнопки потрібно було натискати один раз, а система намагалася визначити, яке слово можна з цих букв скласти.
Тому і повна назва системи досить проста: Text on 9 keys – «Текст на 9 кнопках».

5. Чому чарівники чаклують за допомогою чарівної палички?

Професор історії Брістольського університету Рональд Хаттон говорить про те, що паличка – це зручний спосіб сфокусувати волю чарівника і спрямувати її на потрібний об’єкт.

Варто відзначити, що в поттеріані великі чарівники (наприклад, Альбус Дамблдор) часом обходилися без чарівної палички. Це означало, що вони настільки майстерно контролюють свою силу, що не потребують додаткового способу фокусувати свою волю.

6. Чому низькопробну пресу називають жовтою?

У всьому світі жовтою пресою називають ласу на всілякі скандали журналістику. У 1895 році американський художник Річард Аутколт розмістив в газеті The World серію фривольних малюнків з гумористичними текстами. Серед них було зображення дитини в жовтій сорочці, якій приписувалися різні кумедні висловлювання.

Малюнки полонили американську публіку, а хлопчиська прозвали «жовтим малюком». Незабаром в газеті New York Journal також почали друкувати схожі малюнки, і між газетами виникла суперечка за право використання «жовтого малюка».

У 1896 році редактор New York Press Ервін Уордмен презирливо назвав обидві газети «жовтою пресою», натякаючи, що вони не соромляться використовувати будь-які засоби заради сенсації. Цей вислів став крилатим і швидко вкоренився у лексиконі жителів багатьох країн.

7. Чому в американських фільмах всі ходять вдома у взутті?

Тричі витерти ноги об вхідний килимок і зняти взуття прямо на порозі для нас нормально. А ось у закордонних фільмах герої навіть на ліжках лежать в кросівках. Вся справа в тому, що нам важче підтримувати чистоту.

У країнах Європи і США жителі пересуваються в основному на машинах. Рівень дорожнього покриття частіше буває вищим за рівень узбіччя, плюс тут добре працюють системи дренажу та водовідведення.

Тут мало ділянок голої землі, всюди росте трава, тому взуття так сильно не брудниться. По дорозі додому зверніть увагу на те, скільки ділянок землі без трави вам потрібно пройти. Саме цю землю ви приносите додому на своїх підошвах.

8. Чому люди на старовинних фотографіях майже завжди зображені з розміщеними на плечах одне одного руками?

Що може бути простіше, ніж зробити фото? Але в епоху зародження фотографії цей процес займав не долі секунди, як зараз, а від декількох хвилин до години. І весь цей час не можна було рухатися, щоб фото не вийшло розмитим. Тому в фотоательє тих років пропонували різні пристосування для одинарних фото: етажерки, підставки і навіть скульптури, на які людина могла спертися і завмерти на потрібний час.
Якщо ж фотографувалось кілька людей, простіше було покласти свою руку на плече іншому. Це допомагало довгий час зберігати рівновагу і не рухатися.

9. Чому на зображеннях iPhone вказаний час 9:41?

У вівторок, 9 січня 2007 року, зі сцени Macworld Conference & Expo Стів Джобс говорив про нові технології, за якими майбутнє. Він зізнався, що з великим нетерпінням чекав цього дня. А в 9:41 презентував iPhone. Тобто час, який ми бачимо в рекламах Apple на екранах гаджетів – це максимально точний час анонсу першого iPhone.

10. Чому в американських туалетах немає йоржиків?

У туалетах США важко знайти звичні нам йоржики для чищення. Річ в тому, що тут використовують унітази з більш потужним зливом. Така система вберігає стінки сантехніки від забруднень: все, що туди потрапляє, вирушає відразу в воду, а потім успішно затягується в каналізаційну трубу.

В Європі та країнах колишнього СРСР труби для зливу розташовуються майже на одному рівні з чашею. Через це не виникає додаткового тиску, і змивання не завжди проходить успішно. У США ж досягли ефекту сифона, завдяки значному перепаду між зливною трубою і рівнем унітазу. Однак в деяких житлових будинках все-таки користуються йоржиками.

Бонус: вагітна жінка може… завагітніти

Джулію Гровенбург називають 11-ю жінкою в історії, яка народила дітей різного віку. Її діти з’явилися на світ в один день, проте дочка на місяць старша за сина. Лікарі називають це дивовижне явище суперфетація.

Таке може статися, якщо в організмі жінки утворилася не одна, а дві яйцеклітини. Перша запліднюється під час статевого акту, а друга – трохи пізніше.

Зазвичай гормональні зміни в організмі жінки виключають ймовірність повторного зачаття, але винятки все ж можливі, нехай і вкрай рідко. Лікарі розцінюють шанс настання вагітності під час вагітності як 1:1 000 000.

Чи вдалося нам розповісти вам щось нове або несподіване? Або ви і є тим самим ерудитом, якому належить добра частина всіх запитів в Google і якого важко чимось здивувати?

За матеріалами