10 шляхів швидкого відновлення після кесаревого розтину

Майже 1 з 3 жінок сьогодні народжує дитину через кесарів розтин, тож усім важливо знати плюси й мінуси цієї процедури. І плюс науці відомо багато методів, як молода мама може відновитися після цього хірургічного втручання.

Ми в Тутка завжди хочемо підтримати молодих батьків, тож ділимося з вами способами швидкого відновлення після кесаревого розтину.

1. Вживайте пробіотики та ферментовану їжу

Цікаве
Loading...

Антибіотики під час анестезії блокують корисні бактерії в шлунково-кишковому тракті, тож варто попросити лікаря призначити пробіотики чи живі бактерії для відновлення здорової мікрофлори. Пробіотики допоможуть зміцнити імунітет і навіть попередити діарею. Ферментована їжа теж чудово для цього згодиться.

2. Прогулюйтесь

Як тільки лікар дозволить виконувати фізичні навантаження — прогулюйтесь щонайменше по 30 хвилин. Прогулянки допомагають вивільняти гази, покращують циркуляцію крові, зменшують ризик утворення тромбів, поліпшують роботу кишківника та допомагають загальному відновленню організму. В деяких випадках матусі рекомендується по кілька хвилин прогулянки щодня після повернення додому.

3. Уникайте важкої їжі

Харчування дуже важливе для породіль, тому уникайте важкої їжі (червоного м’яса, білого хліба і смажених продуктів) та включіть до раціону ягоди, капусту (броколі особливо), горіхи та зерна. Така їжа як лосось і курка, багаті на амінокислоти, допоможуть відновити тканини.

4. Вживайте знеболювальні

Болі традиційно тривають навіть до 2-х тижнів після кесаревого розтину. Лікар призначить знеболювальні, такі, наприклад, як ібупрофен, 4 рази щодня впродовж 2 тижнів. Попросіть лікаря про знеболення, особливо попросіть підібрати достатньо сильний засіб.

5. Багато відпочивайте

Відпочинок необхідний після будь-якої серйозної операції, і кесарів розтин не виняток. Звісно, з немовлям в домі сильно не виспишся. В ідеалі мама мусить спати, коли спить дитина, а потім їй в цьому мають допомогти рідні. З усіма навантаженнями й клопотами, які з’являються з народженням дитини, відпочинок особливо потрібний для швидкого відновлення після операції.

6. Продумайте момент годування грудьми

Після кесаревого розтину варто подумати про позиції при грудному годуванні (важливо пам’ятати про шрам). Оберіть зручну позицію на кріслі, скористайтесь подушками для годування чи проконсультуйтесь з лікарем-лактологом. Всі вищенаведені пункти допоможуть молодій матусі забезпечити успішне грудне вигодовування і навіть зменшать біль.

7. Боріться із закрепами

Молода матуся найчастіше після кесаревого розтину мучиться з закрепами. Це стається через гормональні перепади, слабкі м’язи живота чи довгий період лежання. Від закрепів пийте багато води, споживайте їжу, багату на клітковину (як от свіжі фрукти), а ще зверніться до лікаря — він призначить послаблювальний засіб.

8. Обережно — інфекції!

Після операції важливо оберігати себе від інфекцій. Породіллі мусять міряти температуру кожних 24 години та звертати увагу на набряки, постійний біль, червоні смуги чи свербіж. При виникненні таких симптомів одразу викликайте лікаря чи швидку.

9. Користуйтеся прокладками при вагінальних виділеннях

Навіть при кесаревому розтині в жінки можуть відбуватися традиційні крововиділення — лохії, які тривають впродовж першого місяця після народження дитини. Варто обрати гігієнічні прокладки, а не тампони, хіба вам останні призначить лікар. Якщо в жінки спостерігаються надмірні кров’янисті виділення, неприємний запах чи температура — чимдуж викликайте лікаря.

10. Контролюйте емоції

Народження дітей — природнім шляхом чи через кесарів розтин — надзвичайно емоційний процес, одразу за кілька годин молодим матусям соромно, їх переслідує почуття вини. Якщо ці слова саме про вас, обов’язково зверніться до спеціаліста чи шукайте допомогу онлайн. Якщо вчасно втрутитися, можна попередити післяпологову депресію.

Бонус: Як правильно доглядати за шрамом після кесаревого розтину?

Якщо вже ми зачепили тему адаптації після кесаревого розтину, багатьох матусь непокоїть шрам: як його зменшити? Насправді видів шрамів буває дуже багато, як і варіантів їх лікування:

  • Шрам на матці міцно зашитий швами, котрі не розійдуться, тоді як шкірний скріплюють скобами, стібками або хірургічним клеєм. Попросіть лікаря використати саме клей — шрам залишиться непримітним і швидше загоїться. На вибір лікаря впливають дуже багато чинників — від типу шкіри до жирових відкладень на животі.
  • Шрам промивають мильною водою — легко ллють її на рану. Не тріть ділянку шкіри, а легко промокніть її рушничком.
  • Забезпечте доступ повітря до шраму, одягайте легкі речі. Але бережіть шрам від прямого сонячного проміння.
  • Поцікавтесь в лікаря, чи можна наносити на рану антибіотик чи вазелін.

Різними способами можна й зменшити видимість шраму, але перед цим консультація з лікарем обов’язкова

  • Силіконові наклейки на шрам допоможуть пом’якшити рану. Однак їх носять не більше місяці після операції. Схожий ефект дають силіконові гелі та креми
  • В найскладніших випадках допоможуть лазерна чи пластична хірургія та стероїдні ін’єкції

А які поради дасте ви матусям, які відходять після кесаревого розтину?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close