10 способів відновити мікрофлору кишківника БЕЗ медикаментів

10 продуктів з нашого переліку можуть відновити мікрофлору без прийняття ліків.

Йогурти з живими бактеріями набагато корисніші, аніж аптечні пробіотики: 85% корисних бактерій останніх не сприймаються кишківником, гинуть в кислому шлунковому середовищі. Тобто, бактерії не приживаються і не “заселюються”, а розлади шлунка – найчастіша проблема. То як її відновити? В цьому допоможуть такі продукти харчування.

Цікаве
Loading...

Продукти, які відновлюють мікрофлору кишківника

  • Інулін
  • Пектин
  • Клітковина
  • Хрін
  • Журавлина
  • Капуста
  • Часник
  • Кефір
  • Брусниця
  • Табу

1. Інулін

Необхідний складний вуглевод для мікрофлори. Дієтологія підтвердить, що інулін – пребіотик, слизова його переробляє і він стимулює її життєдіяльність. Спаржа, топінамбур, банани, артишоки, родзинки і цибуля – джерела поповнення цієї речовини, а цикорій – “чемпіон” інуліну.

2. Пектин

Ще одна поживна речовина для нашої мікрофлори. Пектином рясніють яблука, сливи, диня, чорна смородина, абрикоси, яблука. Смачна альтернатива готовим пребіотикам – домашня пастила.

3. Клітковина

Хоча її вважають “запасною” речовиною, без неї мікрофлорі прийдеться сутужно, ба й навіть загинути мікрофлора може без неї. Отож, швиденько по овочі, зерна і фрукти.

4. Хрін

Хрін вбиває таких ворогів мікрофлори, як клебсієлу, протею та паличку синьогнійну. Не бійтеся ласувати цією ароматною і корисною приправою.

5. Брусниця

Брусниця створює кисле середовище у шлунку, а воно – смерть для патогенних мікробів. Ба більше, вона – джерело пектину, їжі для корисних бактерій.

6. Капуста

Мову ведемо про квашену капусту, яка краще за усі аптечні засоби разом узяті може підтримати мікрофлору. Вона містить багато молочних бактерій Lactobacillaceae, якими радо ділиться з нашим шлунком.

7. Часник

Радимо часто вживати часник для здорової мікрофлори. Він пригнічує кількість шкідливих бактерій, а ще містить інулін, чим підживлює хороші бактерії.

8. Кефір

Не випадково знаходимо цей продукт в нашому переліку – його користь для мікрофлори відома усім. Кількість лактобактерій значно збільшується в тих людей, котрі регулярно п’ють цей напій.

9. Журавлина

Її вважають унікальною ягідкою, а нещодавно ще й довели її користь для мікрофлори. Вуглеводи журавлини живлять корисні бактерії. Вчені запевняють, що вона – одна з найкращих пребіотиків.

10. Табу

Важливо утриматися від продуктів з високим вмістом вуглеводів, тобто від борошняних і солодких на період відновлення мікрофлори. Влаштуйте поганим бактеріям голодування – вони так полюбляють тістечка та булочки.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close