in , ,

10 суворих життєвих уроків, які ми розуміємо тільки після 30 років

Життя – найкращий вчитель, хто не переконувався в цьому на власному досвіді? Школа навчає багато цікавого й корисного, та реальність суворіша: багатші люди керують бідними, у світі не завжди перемагає добро, та й сімейна вірність не така ідеальна, як здається.

Тутка розповість про 10 життєвих уроків, які розумієш тільки з плином життя.

1. Перероблення пластику, електромобілі та веганство не зможуть врятувати планету

Екоініціативи вигідні лише тим людям, які вироблять і продають екотовари, а в іншому випадку невідомо, чи вони принесуть багато користі.

Веганство ставило собі за мету зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу, але що бачимо сьогодні? Дерева вирубують, як і колись, велику кількість води витрачають на зрошення угідь, а поля заливають хімічними добривами.

Відколи людство винайшло пластик, воно виробило його вже понад 80 мільярдів тонн, а переробило – лиш 10. Навіть вторинне перероблювання пластику не допоможе: його продукти забруднюють Землю, повністю не розклавшись.

Електроавтомобілі справді не забруднюють атмосферу, проте шкідливі своїми літієвими акумуляторами. Якщо, наприклад, така автівка спалахне, загасити її можна буде лише спеціальними розчинами й великою кількістю води.

2. У стосунках іноді треба бути егоїстом

Час від часу партнерам приходиться йти на компроміси та емоційно витягувати стосунки. Але іноді треба думати тільки про себе, щоб самооцінка не звалилася донизу.

Психологи радять не жити інтересами партнера й зустрічатися зі своїми друзями, проводити час на самоті, піклуватися про своє тіло – тобто леліяти та шанувати не тільки коханого, але і себе. Не намагайтеся заслужити схвалення й гарне ставлення партнера, і ви зможете зберегти самоповагу та міцні нерви.

3. Ми не жаліємо жертв насилля та жінок, яких б’ють чоловіки

Мозок часто підставляє підніжку-пастку: у психології є термін «віктімблеймінг» (від англ. Victim blaming – «звинувачення жертви»), коли потерпілого звинувачують в тому, що він був сам винен у трагедії. На що ми так часто потрапляємо.

Замість того, щоб поспівчувати партнеру, якому погано в шлюбі, який хоче розірвати токсичні стосунки, ми вишукуємо, чим би цю людину осудити ще більше (не так поводиться, провокує, забагато говорить, носить закоротку спідницю і так далі). І так співчуваємо агресору, а не жертві.

4. Молоді батьки частіше відчувають себе нікчемними, ніж бездітні пари

Після народження первістка молоді батьки вдвічі частіше відчувають себе нещасними та гіршими, ніж бездітні. А якщо вагітність незапланована, то психологічне самопочуття партнерів ще погіршується.

Однак ймовірність розлучення, як не дивно, знижується. Іншими словами, завівши дітей, ви будете страждати, але не поодинці, а разом. Всупереч таким труднощам, більшість батьків вважає дітей великою радістю в житті. А ви як думаєте?

5. Дорогі подарунки на Новий рік та свята – хитрість маркетологів

Наближаються свята, ми більше розслабляємося в передчутті вихідних та святкувань і вже ладні обсипати всіх рідних, близьких, друзів потрібними й непотрібними дарунками. А продавці та маркетологи вже вичікують: яскраво прикрашають вітрини, дарують знижки та акції – все, щоб ми якомога ширше розкривали свій гаманець.

Пам’ятайте: Різдво та Новий рік – сімейні свята. Не варто метушитися й тринькати гроші на дурниці. Подаруйте рідним більше любові, тепла й підтримки.

6. Чоловіки зраджують частіше, ніж жінки. Але тільки в певному віці

Вважається, що чоловіки зраджують своїм другим половинкам частіше й вірність серед них – рідкісна риса. Це правда, але тільки частково. У віці до 30 років жінки не поступаються чоловікам, вони навіть частіше обманюють своїх партнерів.

Проте з віком хлопці несуться на повну й на 20% частіше починають «іти наліво». При цьому найвищий відсоток адюльтерів серед тих, на кого ми й подумати не могли: серед 20% сімей, де подружжю 60+ років, зради зустрічаються найчастіше.

7. Багатство і влада зазвичай передаються у спадок

Журнал Forbes щороку складає список найбагатших та найвпливовіших людей світу. І саме так можна відстежити цікаву тенденцію – половина світових мільярдерів або мала заможних батьків, або солідний стартовий капітал, або вдало вийшла заміж.

Наприклад, засновник Amazon Джефф Безос розкрутився на $ 300 тис., які позичив у вітчима. Білл Гейтс (Microsoft) – виходець з впливової родини банкірів і політиків.

Звісно, успіху сьогодні може добитися кожен, Інтернет значно розширив людські можливості. Та у дітей багатих і відомих це вдається значно легше.

8. Краще бути песимістом, ніж оптимістом

У 1950-х роках вчені з США придумали позитивну психологію. Вона вчить, що вам потрібно сприймати все навколо через призму гарного настрою, зустрічати труднощі з усмішкою і не скиглити. Щоправда, сучасні психологи вважають, що такий підхід до добра не доведе.

Візуалізація успіху та оптимізм знижують ймовірність успішного результату. Коли людина вже нафантазувала собі, що все буде добре, то легко може опустити руки й чекати щасливого кінця.

А ось люди з прагматичним або навіть злегка депресивним поглядом на світ досягають більшого успіху: песимісти та скиглії прогнозують можливі події та складають детальний план на випадок провалу.

9. Чоловіки та жінки розуміють дружбу по-різному

Згідно з дослідженнями, чоловік сприймає подругу як потенційну коханку. І, відповідно, всі свої дружні жести (прибити поличку, допомогти з машиною) розцінює як можливий крок до майбутніх інтимних стосунків.

Жінка вважає чоловіка-друга помічником і від дружби отримує більше матеріальної вигоди, але зате не розглядає чоловіка як романтичного партнера. Через це виникає «ефект френдзони», коли хлопець сподівається на продовження стосунків, а дівчина «просто дружить».

10. Ми даремно щодня витрачаємо на роботу по 8 годин

Людям здається, що між кількістю годин, проведених на роботі, і зарплатою є пряма залежність. Однак це не так. Єдине, що ви можете отримати через переробітки, — це професійне вигорання й нервовий зрив.

Вчені підрахували, що з 8-ми годин стандартного робочого дня ми ефективні тільки 3-4 години, а решту часу займаємося іншими справами: читаємо пошту, їмо, балакаємо з колегами. Вчені пояснюють це межами концентрації людського мозку: людина може бути зосередженою не більше 2,5 годин щодня.

Як ви вважаєте, ці істини правдиві? У вас є свої міркування про неприємні закономірності, які підкидає нам доросле життя?

Сподобалось?

15 емоційно сильних історичних кадрів, через які увесь світ затамував подих

12 ілюстрацій про нелегке життя матерів