10+ трюків від відомої вчительки англійської, які допоможуть вивчити мову навіть тим, хто давно зневірився

Привіт! Мене звуть Марія, і колись я, як і всі, мучилася з англійською. Мені дуже важко давалася мова: сотні граматичних правил, які писав, здається, автор технічних інструкцій для ракетних установок з єдиним завданням – заплутати ще більше. Через роки я таки вивчила англійську і вирішила стати тим учителем, якого так мені не вистачало.

Тутка ділиться з вами історією вчительки, а вона в свою чергу поділиться своїми методами вивчення мови, які полегшать вам життя і зроблять розуміння доступним.

Цікаве
Loading...

Трохи про те, як я стала teacher

Іноді мені здається, що англійська зі мною ціле життя. Починала я вчити мову, як і всі, зі старого підручника ще в школі. Потім на факультеті філології в університеті. Після цього я працювала в Америці та навіть стажувалася в Оксфорді (тому на своєму досвіді знаю різницю між американською і британською англійською). Зараз я живу і викладаю в Ізраїлі. І можу сказати, що найкраще я розібралася в усіх нюансах тоді, коли почала сама її викладати.

Як запам’ятати нові слова?

 • Використовуйте картки. З їх допомогою можна вивчити не тільки багато слів, але й цілі речення і вирази. Ви можете зробити їх самостійно: на одному боці пишіть незнайоме слово, а нижче контекст, в якому воно використовується; зі зворотного боку запишіть переклад. Я ж для своїх студентів роблю спеціальні картки з озвученням, які можна прослухати в додатку.

 • Метод «24 години – 3 дні – 1 тиждень». Вивчайте в день стільки слів, скільки вам комфортно. Через 24 години повторіть те, що вивчили, потім ще через 3 дні та через тиждень. Ця система дозволяє закріпити нові слова і вирази у вашій пам’яті.
 • Дотримуйтесь систематичності. Можна приділяти невелику кількість часу, але головне – робити це ефективно. Кількох годин на тиждень може вистачити, щоб досягти гарних результатів.
 • Система «5 пальців». На кожен палець своєї руки запам’ятайте по одному новому слову. Потім придумайте одну спільну історію з усіма словами, щоб закріпити все в пам’яті. Я рекомендую робити цю вправу щодня.
 • Використовуйте гумор і асоціації. Кожен, хто вчив мову, помічав – важливе і потрібне слово в мить зникає з нашої голови, а ось якесь дурне слово, яке нам щось нагадало чи просто здається смішним за звучанням, назавжди залишається в нашій голові.

Помилки, які заважають вам говорити іноземною мовою

 • Найбільша проблема всіх учнів-початківців – те, що вони занижують свої здібності. Ви прагнете до ідеалу, боїтеся зганьбитися перед тим, хто знає англійську краще, в той час як самі носії часом не знають жодного слова з вашої мови. (А ви продовжуєте комплексувати, що не знаєте слово «ковтунці»…)
 • Мене часто запитують: «Що порадите тим, хто боїться говорити на іноземній мові?» Я відповідаю: «Келих вина». Це, звичайно ж, жарт, хоча він й справді працює. А якщо серйозно, то почніть говорити з тими, хто знає мову ще гірше, ніж ви. У такому діалозі ви не будете помічати помилки одне одного і зможете подолати свій страх. А далі вже справа практики.
 • Ще однією розповсюдженою помилкою початківців є бажання вивчити якомога швидше: «Маріє, а через скільки занять я вивчу англійську?» Насправді ж правильна відповідь на це питання – ніколи. Я досі вчу, а вона, англійська, не закінчується. Але досить 2-3 грамотних уроків, щоб ви почали висловлювати свої думки простою мовою.

Лайфхаки, які допоможуть вам почати говорити мовою

 • Метод чукчі, або «Що бачу, про те говорю». Коментуйте кожну свою дію на англійській мові. Називайте вголос предмети, які вас оточують. Так ви, по-перше, запам’ятайте потрібні слова, а по-друге, звикнете до звучання англійської з ваших уст.
 • Метод самоаналізу. Крім того, що ви робите, треба описувати ще і що ви при цьому відчуваєте, про що думаєте і мрієте. Вголос, ви зрозуміли.
 • Метод самомилування. Підійдіть до дзеркала і почніть говорити з собою по-англійськи. Можете також записувати свій голос на диктофон. Це допомагає відчути мову і кайфувати від того, що ви на ній вимовляте.
 • Метод силовика полягає в тому, щоб виконувати якусь одну вправу, не вмикаючи мозок. Якщо ви втомилися і у вас немає сил думати, то почитайте текст англійською вголос. Систематичність цієї вправи дасть свій результат.
 • Метод ледаря. Навіщо вам Present Perfect, якщо ви і в Past Simple двох фраз зв’язати докупи не можете? Вивчайте граматику тільки за своїм рівнем, відмовтеся від пасивного стану і будуйте фрази за схемою «підмет – присудок». Згодом ви зрушите з мертвої точки.
 • Метод «є». Починайте говорити з конструкції There is/There are, які перекладаються як «є». Часто ви починаєте затинатися через те, що вам не вистачає саме цього слова.
 • Метод кулемета. У вас повинен бути певний набір фраз, які допоможуть викроїти час для того, щоб подумати. Наприклад, співрозмовник запитує вас: How are you? Замість стандартного I am fine, thank you скажіть: Can not complain! («Не скаржуся!») Tell me about your day? How are you doing? І поки ваш співрозмовник буде в деталях говорити про себе, ви зможете швидко придумати, що ще сказати або запитати.
 • Метод блокноту. Можливо, ви розмовляли самі з собою і у вас виникло запитання, на яке ви не змогли відповісти? Запишіть його в блокнот і знайдіть відповідь в Інтернеті. Головне правило цієї системи полягає в тому, що перш ніж записати щось нове, ви повинні прочитати старе.

Як розібратися в часах?

 • Часи Simple прості, і це головне, що вам потрібно запам’ятати. Present Simple – дія просто відбувається; Past Simple – дія просто сталася; Future Simple – дія просто станеться. Тут немає жодних зайвих деталей.
 • Часи Continuous – тривалі часи, тобто всюди у дієслова буде закінчення -ing. Present Continuous – теперішнє тривале; Past Continuous – певний тривалий момент в минулому; Future Continuous – певний момент у майбутньому. Головне – запам’ятайте, що всі дії тривалі!
 • Часи Perfect – всі дії завершені. Present Perfect – дія завершено до справжнього моменту; Past Perfect – дія була завершена до певного моменту в минулому; Future Perfect – дія буде завершена до певного моменту в майбутньому.
 • Часи Perfect Continuous – для справжніх заучок англійської. Present Perfect Continuous – дія почалася вже заздалегідь і триває в певний момент в теперішньому часі; Past Perfect Continuous – почалася в минулому і триває в певний момент у минулому; Future Perfect Continuous – почнеться за якийсь період і буде відбуватися в певний час в майбутньому.

Незбагненним часом для тих, хто вивчає англійську, чомусь є насправді простий Present Perfect Continuous. Мені здається, що всі плутаються в назвах і через це мозок вимикається.

Я завжди кажу, що найкраще запам’ятати Present Perfect Continuous на приклад похмілля. Ось уявіть, що у вас вранці болить голова від того, що ви не просто випили, а пили всю ніч, тобто дія іде від самого процесу. Ви маєте результат від здійсненої дії в минулому: You have been drinking, so you have a hangover.

Do you speak English?

Так, ви точно будете speak English! Головне – запам’ятайте, що англійську може вивчити будь-хто, якщо перестане перекладати відповідальність на школу, репетиторів або курси. Неважливо, гуманітарій ви або чи схильні до технічних дисциплін, скільки вам років і чи ви вчите самі чи з викладачем. Поставте собі мету і впевнено до неї йдіть!

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker