in , ,

10 варіантів умеблювання найбільш крихітної кімнати — якою вона стане функціональною!

В маленьких квартирах часом буває важко обрати гарний декор, особливо меблі у вітальні. Для ефективної організації простору варто враховувати розміри, кут зору та мету всього приміщення. Все ж, Інтернет пропонує безліч інтер’єрних рішень, для вирішення яких навіть не варто купувати нових меблів.

На підтвердження цьому наші редактори знайшли 10 варіантів неймовірного перевтілення вітальні, від яких ваша оселя повеселішає.

1. Розміщення на 2 кутах зору

Пропонує так розмістити предмети, щоб кожен гість чи мешканець мав доступ до кожного з них. Зазвичай такими зоровими кутами вважаються телевізор, камін, вікна, — кожен з цих елементів інтер’єру заслуговує окремої уваги. В маленьких кімнатах розмістіть найбільший елемент меблів — до прикладу, диван — навпроти однієї з таких точок, а інші — так, щоб вони усі легко її бачили.

2. Розміщення “для бесіди”

Цей метод — повністю за вашу соціалізацію. Мета його — підтримати вогнище розмови між усіма співрозмовниками у вашому домі. Розкладіть крісла чи дивани у формі квадрату чи кола. Не забудьте і про маленький столик по центру — для подачі напоїв і закусок. Увага — залиште між кріслами простір, щоб гостям було зручно та вони вільно рухалися по приміщенні.

3. Гармонійні місця для сидіння

Гадаємо, таке розташування предметів ви вже неодноразово бачили. Воно тим корисне, що гармонійно та ефективно розташовує меблі у просторі. Посередині розташуйте маленький столик, з одного боку — великий/середніх розмірів диван, навпроти нього — два м’яких крісла. Пам’ятайте: кожен елемент має розташовуватися паралельно до зорового кута.

4. Розташування з місцем для столів

Дизайн нагадує англійську літеру “U”, вір ідеально підходить для невеликих площ та маленьких елементів декору. Хитрість — кожне сидіння має “свій” столик. Підійдуть такі меблі, як крісло на двох, 2-4 стільці (залежно від розміру кімнати), між ними – 2 столики, і маленький столик для кави посередині. Прекрасне рішення для завсідників і господарів вечірок.

5. Варіант “відкритого простору”

Якщо вітальня — відкрита до інших кімнат зона, і в ній ще залишилося трохи вільного місця, — запропонуємо цікаве рішення. Розділіть приміщення функціонально — прилаштуйте там L-подібний диван. До композиції ідеально впишуться м’які крісла і маленький столик.

6. Акцент на телевізорі

У вітальні стоїть телевізор? Подбайте про те, щоб кожен гість міг безперебійно його переглянути: всі предмети мають розташовуватися навпроти нього або так, щоб не заступати його. Вікно теж може бути зоровим кутом, та і воно можливо впливатиме на освітлення. Щоб уникнути неправильного освітлення, вікно з телевізором розташуйте на одній лінії чи шторами скорегуйте доступ сонячного світла у кімнату.

7. L-подібне розташування

У маленькій вітальні найбільше значення має правильний кут. L-подібне розташування не займає багато місця, грамотно розміщує гостей, залишає місце для руху. Для такого дизайну прекрасну підійдуть маленькі столики.

8. Розташування біля каміну

Схожий до варіанту з телевізором: кожен присутній має мати доступ до каміну, відчуваючи і тепло від нього, і радість від спілкування. Якщо у кімнаті є ще і телевізор — розташуйте його поруч з каміном, так всім його буде добре видно.

9. Розміщення довкола столика для кави

Передбачає найбільший акцент у вітальні саме на маленькому журнальному столику. Кожне крісло має мати безперешкодний доступ до нього. Можна поставити крісла для двох, маленький диван чи одиночні місця.

10. Діагональний дизайн

Якщо вітальня — квадратного розміру, діагональне розміщення меблів підійде чи не найкраще. Такий варіант інтер’єру — естетично збалансований, економить простір та справді відповідний. Лиш розверніть меблі на 45 градусів — і отримаєте повністю нову кімнату.

Бонус: Задля візуального збільшення кімнати відсуньте меблі від стіни

Найпоширеніша наша помилка — притиснути меблі якомога щільніше до стін, щоб у кімнаті з’явилося більше місця. Та правда — протилежна: відсунувши їх від стін, кімната зможе дихати, з’явиться додатковий простір позаду них, та і з гостями ви станете ближчими. Розмістіть позаду дивану полички або інші аксесуари з декору.

А як ви організовуєте свій простір? Поділіться своїми ідеями з нами.

За матеріалами

Сподобалось?

Як видалити волосся в домашніх умовах

Чим вмивання олією корисне для обличчя?