in , ,

10 звичних побутових речей, які можуть нести загрозу нашому здоров’ю

Попри регулярні відвідини лікаря, досить правильний режим харчування і сну ми все ж скаржимося на погане самопочуття і хвороби. То що з нами не так?

Тутка сам здивувався, але нас вдома щодня оточують потенційно небезпечні предмети. Отож, розповімо про них, щоб у час карантину навіть вдома почуватися абсолютно убезпеченими й здоровими.

1. Постільна білизна

Що може бути краще за свіжовипрану білизну після важкого робочого дня? Але вчені попереджають, що білизна не завжди така чиста, як нам здається. За тиждень людина втрачає до 15 грамів відмерлої шкіри, а вона приваблює до себе пилових кліщів, які можуть завестися у вашому ліжку. Продукти розпаду цих тварин призводять до екзем, алергій, подразнень шкіри. Періть постільну білизну 1-2 рази на тиждень гарячою водою.

2. Старі порохотяги

Саме старий агрегат створює небезпеку тому, що з часом не може ідеально виконувати свою роботу, а під час роботи виділяє алергени, бактерії та мікроби. Висновок — замінити його на більш сучасну модель з фільтром очищення повітря або ретельно очищувати старий прилад після кожного використання.

3. Цигарковий дим

Ні для кого не секрет, що пасивні курсі страждають навіть більше, ніж активні. Тютюновий дим має властивість в’їдатися в тканину, його частинки осідають на поверхнях та волоссі. Тож будьте дуже уважними та не паліть в кімнаті.

4. Залишки старої фарби

Радимо звернути на них особливу увагу, адже в ній можуть знаходитися барвники, які колись додавали до фарб. Найкращий варіант — здерти всю стару фарбу і покрити поверхню новою.

5. Полички у холодильнику

Раз чи двічі на місяць радимо повністю мити увесь холодильник: на його поличках накопичуються палички та мікроорганізми, які шкодять здоров’ю. Як вони до нього потрапляють? З продуктами, які приносимо з магазину, тож варто ретельно мити і їх.

6. Вентиляційні отвори

У вас почалася алергія, але ви постійно сидите вдома під час карантину? Причиною цьому може бути накопичення пилюки, плісняви чи бруду на отворах вентиляції. Медики сперечаються на цю тему, та, без сумніву, якщо ці місця будуть чистими, користі для здоров’я від них буде значно більше.

7. Домашні вихованці

Домашні улюбленці так зігрівають нам душу, але з ними треба дуже обережно поводитися. Шерсть та клітини їх шкіри, які осідають на поверхнях, провокують алергічні реакції. Тож пильнуйте, щоб собаки та кішки не лежали на тих поверхнях, де лежите ви.

8. Побутова хімія

Така потрібна в господарстві, може спричинити шкоди нашому здоров’ю. Вони мають у своєму складі хімічні речовини, які призводять навіть до утворення ракових пухлин, висипань на шкірі, алергій. Оберіть засоби з натуральними компонентами, або використовуйте добрі старі оцет, соду і лимон.

9. Пліснява

Така ніби незначна проблема, а може спровокувати навіть астму! Пліснява ховається в кутках, між плиткою у ванній, у важкодоступних місцях, за шпалерами. Її варто ретельно зчищати, а приміщення провітрювати, щоб попередити її повторне осідання.

10. Ванна

Постійна волога у цьому приміщенні породжує нові штами мікроорганізмів. Ретельно мийте та дезінфікуйте ванну, провітрюйте килимки, рушники.

Які ще потенційно небезпечні речі в домі можуть доповнити наш список? Діліться своїми думками.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

15+ прикладів дитячої логіки, яка вкладе на лопатки будь-якого дорослого

Визначаємо свою жіночу енергію у простому тесті