11 найпопулярніших запитань про брекети, відповіді на які варто дізнатися перед їх встановленням

Красиві й рівні зуби – мрія багатьох із нас. І здається, що для її здійснення треба одного: знайти вмілого ортодонта, щоб він встановив брекет-систему. Але перед тим, як піти до лікаря, варто розібратися в цій темі. Тому ми вирішили зібрати  запитання, які найбільш хвилюють і мучать більшість людей перед використанням брекетів. Звичайно, ми розуміємо, що кожен випадок унікальний, і опишемо тільки середньостатистичні варіанти.

Тутка вважає, що набагато легше приймати ті чи інші рішення, коли знаєш відповіді на запитання, що цікавлять.

Цікаве
Loading...

1. Брекети псують емаль і провокують карієс?

Карієс провокує погана гігієна порожнини рота. Щоб цього уникнути, треба чистити зуби після кожного прийому їжі. Для чищення зубів з брекетами корисно мати 3 щітки (звичайну, ортодонтичну і монопучкову) та різні види йоржиків, щоб прочистити зуби між замочками і дугами. Ідеальним завершенням чищення буде використання іригатора, за допомогою якого легко забрати залишки їжі. В середньому на одне чищення зубів витрачають до 10-15 хвилин.

Брекети не псують емалі при дотриманні однієї умови: ретельного чищення зубів. Якщо нехтувати цим правилом, то на емалі можуть з’явитися білі плями, що свідчать про шкідливі відкладення, через які може утворитися карієс.

2. Брекети – це надовго?

В середньому брекети носять 1,5-2 роки, але часом і довше. У найскладніших випадках період лікування може розтягнутися до 4 років. Ще додамо, що брекети бувають різними: металевими, керамічними, сапфіровими, металевими, які самі регулюються, керамічними, які самі регулюються, лінгвальними. Вони відрізняються за ефективністю, зовнішнім виглядом, вартістю та тривалістю носіння.

3. Ставити брекети боляче?

Процес встановлення брекетів безболісний, але тривалий, це займає близько години. Спочатку брекет-систему встановлюють на верхній ряд зубів, через 2 місяці – на нижній. Найскладніший і неприємний період – це перші кілька днів після врегулювання системи. У ці дні краще харчуватися пюре, кашами та будь-якою інший м’якою їжею. Поступово зуби адаптуються, і біль мине.

4. Як часто треба відвідувати ортодонта?

Зазвичай лікаря треба відвідувати 1 раз на 2 місяці для заміни дуги. При кожному відвідуванні змінюють одну дугу – верхню чи нижню. За потреби до дуг додаються різні ортодонтичні штучки: гумові ланцюжки, пружинки, дротики і так далі. Також 1 раз на 4 місяці рекомендується робити професійне чищення зубів, адже з брекетами швидше утворюються наліт і камені на зубах.

5. Щоб встановити брекети, треба видалити зуби мудрості?

Дійсно, для того, щоб всім зубам вистачило місця і вони правильно розмістилися, може знадобитися видалення вісімок. Але це потрібно не завжди.

6. Брекети дряпаються?

Брекет-система рухлива, адже вона намагається поставити зуби на потрібне місце. Тому в процесі цих пересувань іноді дуга може зміщуватися і травмувати щоку гострим краєм. Спеціально для таких ситуацій був винайдений ортодонтичний віск, яким можна заклеїти гострий край дуги.

7. Чи можна їсти тверду їжу?

У період ортодонтичного лікування краще утриматися від вживання горіхів, сухариків, хлібців – вони можуть пошкодити систему. Також рекомендується не кусати, а різати тверду їжу, наприклад, деякі види фруктів. В іншому обмежень немає. До речі, в період носіння брекетів багато людей худнуть, тому що не хочуть зайвий раз після їжі чистити зуби.

8. Як їсти в громадських місцях?

Багато з тих людей, що носили брекети, соромилися, коли їли в громадських місцях. Пов’язано це було з побоюванням, що їжа застрягне в замочках або на дузі. Ця проблема вирішується досить просто: потрібно завжди мати при собі спеціальний йоржик для чищення брекетів і зубну нитку. В крайньому випадку можна просто прополоскати рот водою.

9. Після зняття брекетів зуби можуть повернутися в колишнє положення?

Після зняття брекетів радять носити ретейнери: вони допомагають зубам залишатися на новому місці. Ретейнери кріпляться з внутрішньої сторони зубів – 6 зверху і 6 знизу. Підлітки носять їх близько 2 років. А дорослим ретейнери прийдеться носити усе життя, але це не страшно, тому що вони практично не відчуваються. Найбільша проблема, яка може виникнути, – необхідність відвідати ортодонта, щоб підклеїти ретейнер, який відірвався.

Крім цього, за вашими вже новими зліпками зубів виготовлять спеціальну капу, яку потрібно буде надягати на ніч протягом 2 років.

10. Чи можна відбілити зуби після зняття брекетів?

Після зняття брекетів багато людей хочуть довести свою посмішку до голлівудських стандартів: зробити її білосніжною. Але лікарі зазвичай не рекомендують робити це відразу після зняття, а деякі й взагалі проти цієї процедури, тому що процес відбілювання зубів вимиває з них кальцій і робить їх більш чутливими.

Робити відбілювання краще хоча б через півроку після зняття брекет-системи. І попередньо перед процедурою варто зміцнити зуби спеціальним гелем з кальцієм.

11. Дорослим можна ставити брекети?

Брекети не рекомендують ставити вагітним і жінкам, які годують дитину, людям з сильним пародонтитом і дітям до 12 років. Дорослим ставити брекети можна, а іноді навіть необхідно. Але перед їх встановленням рекомендується відвідати пародонтолога, щоб переконатися, що ясна витримають увесь курс лікування. До речі, не рідкісні такі випадки, коли брекети ставлять дорослим людям перед протезуванням: наприклад, якщо один зуб із зубного ряду покинув «стрункі ряди», то зуби поступово будуть зміщуватися. Щоб повернути їх у правильне положення, знадобиться брекет-система. Також дорослі зазвичай носять брекети довше, ніж підлітки.

А що вас зупиняє перед тим, щоб поставити брекети? Чи ви вже маєте прекрасну посмішку?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker