11 порад, які допоможуть зберегти вам життя в критичній ситуації (Навіть листок паперу може стати зброєю)

Ніхто з нас не хотів би опинитися в темному провулку наодинці з яким-небудь головорізом або виявити проколену шину, яку й полагодити нічим, в сотнях кілометрів від найближчого житла. Тому завжди краще мати про запас декілька ділових порад на різні випадки, щоб вчасно підстилати соломки, причому іноді у буквальному розумінні.

Ми в Тутка підготували декілька ідей, які допоможуть швидше вийти з небезпечного становища.

1. Якщо вас намагаються відвезти силою, “загубіть” на місці викрадення особисті речі

Якщо вас заштовхують в машину, постарайтеся “випадково” впустити якомога більше особистих речей (хоча мобільний краще залишити при собі).Так, поліція зможе швидше вас відшукати.

2. Якщо ви опинилися в ліфті із злочинцем, натискайте на усі кнопки ліфта підряд

Так у вас з’явиться можливість втекти або подати сигнал диспетчерові. А ще це може зробити  зловмисника розгубленим.

3. Як визначити наближення грози або шторму

Збовтайте будь-який напій і перелийте його в склянку. Якщо бульбашки розійдуться по краях – прогноз погоди хороший. Якщо ж бульбашки скупчилися в центрі – вважайте це штормовим попередженням.

Такий ефект відбувається через вплив атмосферного тиску на бульбашки повітря. Високий тиск розганяє їх по краях, а це означає, що можна очікувати сонячної погоди. При низькому тиску бульбашки залишаються на місці, а погода обіцяє бути похмурою і дощовитою.

4. Якщо спустило колесо, набийте покришку травою

Якщо у вас несподівано спустила шина далеко від цивілізації, то зробіть невеликі отвори з боків покришки і набийте її травою, а краще соломою. Звичайно, після цього її доведеться тільки викинути, але до будинку ви добратися зможете.

5. Зосередьтеся під час зльоту і посадки літака

3 хвилини на злеті та 3 хвилини при посадці будьте уважні та не відволікайтесь. За статистикою, в цей час відбувається 61 % всіх аварій у повітрі. Тому ваша готовність діяти в ці моменти може виявитися вирішальним чинником для виживання.

6. Гасіть вогонь харчовою содою

Якщо у вас на кухні спалахнула плита або жир на сковорідці, то заливати їх водою не можна. Висипте на вогнище займання упаковку соди: при взаємодії з відкритим вогнем почне виділятися вуглекислий газ, тому пожежі вдасться запобігти. Такий спосіб підходить для гасіння невеликих вогнищ полум’я, оскільки соди потрібно досить багато.

7. Як швидше заспокоїтися при нападі паніки

Паніка – це один з перших чинників, який в рази зменшує шанси вижити в небезпечній ситуації. Тому, щоб швидше прийти в себе і почати діяти, треба виконати декілька простих дій:

  • Зорієнтуйтеся в просторі. Назвіть предмети навколо себе, поторкайте землю під ногами, полічіть найближчі дерева або інші об’єкти – так ви швидше вникнете в ситуацію “тут і зараз”.
  • Дихайте повільно. Вдихайте і видихайте носом. Намагайтеся дихати животом, а не грудьми. Зосередьтеся на довгому видиху.
  • Промовте все, що відчуваєте. Наприклад: “Я не знаю, що мені робити. У мене трясуться руки і коліна. Серце б’ється дуже швидко”.
  • Визначте наступні дії з порятунку.

8. Використайте телефон в якості світловідбивача, коли переходите дорогу в темряві

Коли переходите погано освітлену дорогу в темний час доби, можна використати мобільний телефон або фотокамеру як світловідбивач. Так водієві буде набагато простіший побачити вас на дорозі та вчасно зреагувати.

9. Понюхайте камфору, щоб зняти ознаки тунельного зору

Якщо вам потрібно їхати за кермом довше 6 годин, то в дорозі у вас може з’явитися тунельний зір. Це коли вся ваша увага зосереджується на дорозі й на об’єктах, що знаходяться безпосередньо перед машиною, при цьому ви перестаєте помічати, що відбувається з боків, і можете просто не побачити пішохода.

Щоб зняти напругу з очей, треба перед поїздкою приготувати тканинний мішечок з розтертими в порошок кристалами камфори або камфорну олію. Як тільки ви відчуєте втому, піднесіть мішечок або пляшку ближче до носа і зробіть глибокий вдих. Ви відчуєте себе краще і будете уважнішими.

10. Щоб відвернути зловмисника, почніть сякати і терти ніс

Якщо вам погрожують, зіграйте благальну жертву: плачте, шмигайте і витирайте ніс (можна об рукав), навіть сякайтесь. Чи придумайте що-небудь не менш відразне. Злочинець, швидше за все, відведе погляд, і це дасть вам шанс втекти. До речі, цим же прийомом користуються поліцейські, щоб перевірити, чи є за ними стеження. Якщо ви почнете сякати, людина, що стежить за вами, відведе погляд. Щоб знати напевно, повторіть прийом через пару хвилин.

11. Носіть при собі підробну довідку про те, що ви ВІЛ-позитивні

Така порада може бути корисна не лише у випадку з гвалтівником (“Повинна попередити: я ВІЛ-позитивна. Довідка в моїй сумці”), але і, наприклад, з грабіжником. Якщо він не особливо грамотний, то після вашої заяви, можливо, злякається і навіть не буде нічого брати через страх заразитись.

А ви знаєте прийоми, які допоможуть вберегти себе і своїх близьких?

За матеріалами