11 правил гарного тону, які потрібно знати тим, хто вважає себе вихованою людиною

Здається, слово «етикет» залишилося в минулому. Там, де панянки в напудрених перуках махали на себе хустинкою, а джентльмени піднімали капелюх під час зустрічі. Насправді ні. Просто правила ввічливості змінилися, але знати їх потрібно як і раніше. Хоча б для того, щоб виплутатися з незручної ситуації.

Тутка вже писав про сучасний етикет. Але сьогодні ми підготували для вас нову порцію правил гарного тону.

1. Громадський туалет

Цікаве
Loading...

Виховані люди знають, що після відвідування туалету треба мити руки, а вилізати з ногами на унітаз — верх непристойності. Однак є й інші правила:

  • Не тягніть ручку закритої кабінки. Двері можуть відчинитися, а за ними — відвідувач. Ви поставите його і себе в незручне становище. Правда, залишати кабінку відкритою — теж не виховано.
  • Чоловікам при відвідуванні громадського туалету не рекомендується підходити близько до зайнятого пісуара.
  • Якщо вам треба поправити макіяж, не користуйтеся дзеркалом, яке знаходиться поруч з сушкою для рук. Ви змусите чекати людей, які помили руки й хочуть якомога швидше піти.

2. Потрібно висякатися

Фахівці з етикету радять витирати ніс одним швидким рухом. Так, щоб довколишні не помітили. Однак якщо вам треба гарно висякатися, краще залишити громадське місце і провести процедуру на самоті.

Найсуворіші правила стосуються сякання за їжею: заборонено робити це за обідом, навіть якщо навколо тільки близькі люди. Вийдіть до ванної, очистьте ніс, скористайтеся антибактеріальним гелем для дезінфекції рук і тоді повертайтеся до столу.

Вищий пілотаж етикету — носовичок з тканини. Справжні леді та джентльмени не користуються паперовими носовими хустинками. Звичайно, з точки зору гігієни це погане рішення, зате етикету буде дотримано.

3. В зубах застрягла їжа

За столом не можна користуватися зубочисткою — і крапка. Якщо ви відчуваєте, що між зубами застрягла їжа, спробуйте непомітно прополоскати рота. Цей спосіб не допомагає? Вибачтеся, вийдіть з-за столу і заберіть шматочок їжі з зубів у відокремленому місці.

Але якщо така ситуація трапилася з вашим співрозмовником, а він і не помітив, зате вам видніється цей надокучливий шматочок шпинату? Ось трюк, який базується на віддзеркалюванні:

  • Проведіть язиком по своїх зубах (з закритим ротом, звичайно), удавши, що у вас щось застрягло між ними. Можливо, ваш візаві почне повторювати за вами й здогадається, в чому справа.

Однак якщо співрозмовник не дуже спостережливий, не мовчіть. Розкажіть йому про проблему, головне — без свідків.

4. Розщеплена ширінка

Тут нічого не треба вигадувати: просто вийдіть з кімнати й защепіть ширінку. Якщо вийти ніяк не можна, досить відвернутися і поправити одяг.

А якщо ширінка розщеплена у знайомого? Фахівці з етикету кажуть, що розповісти про це — ваш прямий обов’язок. Головне — повідомити про це тихо і без свідків.

«Правило ширінки» працює з усіма «несправностями» гардеробу: хтось забув зняти бахіли, у когось спідниця задерлася або з-під одягу виглядає бирка. Про такі речі можна сказати, тільки максимально тактовно.

5. Від колеги погано пахне

До вашого колективу прибився колега, який заперечує всі правила гігієни? Як правило, в кожній серйозній компанії досить жорсткі вимоги до гігієни. Заборонені гострий запах їжі та задушливі парфуми.

Зітхання і перешіптування тут не подіють, комусь доведеться взяти на себе роль радиста. Попросіть колегу вислухати вас і попередьте, що буде неприємна розмова. Продовжуйте тільки після того, як він дасть свій дозвіл на бесіду. Не лізьте з порадами без прохання.

6. За їжею принесли дуже гарячу їжу

Якщо їжа виявилася занадто гарячою, то ні випльовувати її на серветку, ні дихати з відкритим ротом не можна. Запийте їжу достатньою кількістю прохолодної рідини. Дмухати на страву, до речі, теж не можна. Все, що залишається, — сидіти й чекати, поки їжа охолоне.

7. Керівник почав проявляти знаки уваги

Від сексуальних домагань на робочому місці страждають і жінки, і чоловіки. Якщо ви стикнулися з такою проблемою, не замикається в собі та відкиньте сором. Твердо скажіть, що компліменти чи зауваження вам неприємні. Не подіяло? Повідомте про факти домагань вищому керівництву.

Іноді чіпляння важко відрізнити від фамільярності. Ось простий приклад:

  • «Тобі дуже пасує нова сукня» – це комплімент.
  • «У цій сукні твої сідниці виглядають просто супер!» – це неприпустима поведінка.

8. Треба зробити селфі

Для селфі теж є певний етикет. Завжди питайте дозволу на знімок. Навіть якщо плануєте зробити селфі з близьким другом. Дайте йому час приготуватися: всі хочуть гарно виглядати на світлині.

Не робіть селфі в туалеті: це ознака невихованості. Не знімайте себе на тлі аварій і в екстремальних ситуаціях. Перше — прояв жахливої невихованості та жорстокості, друге — легковажності.

9. Треба розділити загальний рахунок у кафе з друзями. А вони з’їли більше, ніж ви

Платити за те, чого ви не їли, несправедливо. Порахуйте приблизну вартість свого обіду й округліть суму в більший бік. Тепер ваша совість чиста і всі формальності дотримані. Однак якщо ви обідаєте в колі друзів та розрив у рахунку не занадто великий, заведено платити порівну.

10. Відрізнити вагітну жінку від повненької

Поступатися місцем у громадському транспорті вагітним жінкам — важливе правило сучасного етикету. Але переплутати вагітну і просто повнотілу дівчину — такого промаху ворогу не побажаєш. Ця ситуація ставить в незручне становище і того, хто поступається місцем, і саму «вагітну».

Ось ознаки, які допоможуть відрізнити жінку в «цікавому стані» від просто пишнотілої красуні:

  • Вагітні рідко носять взуття на високих підборах, а щиколотки у них часто набрякають.
  • Зверніть увагу на позу, в якій стоїть жінка: якщо вона підтримує себе за поперек або переносить вагу з однієї ноги на іншу, ймовірно, їй потрібно поступитися.

Не впевнені в тому, що жінка вагітна? Краще взагалі не поступатися або піднятися з місця мовчки, щоб вона сама змогла вирішити, сідати їй чи ні.

11. Розірвались штани

Користувачі мережі дають різні рецепти: скріпити розрив степлером, пов’язати зверху светр або піджак або накінець зателефонувати рідним з проханням про допомогу.

Способи вирішення різні, але згідно з правилами етикету про таку помилку треба мовчати. Коментарі, навіть про себе, не потрібні. Демонстрація спідньої білизни публіці (в тому числі ненавмисна) – найбільший промах вихованої людини.

А вам приходилося потрапляти в незручні ситуації? Розкажіть, чи вдалося вам з гідністю вийти з ситуації?

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close