11 простих прийомів, які зроблять з вас впевнену в собі людину

Як часто ми думаємо про те, що змогли б пройти співбесіду, завоювати увагу «того самого» хлопця і взагалі найкраще влаштувати життя, якби були більш впевненими в собі? Ця риса не дається нам від народження, зате її можна розвивати.

Тутка зібрав найкращі поради психологів про те, як підвищити впевненість в собі.

1. Випряміть спину і змініть ходу

Рівна постава, відкриті широкі жести, тверда хода – всі ці ознаки легко дозволяють розпізнати впевнену в собі людину.

Тому випрямляйте спину, простуйте бадьорим кроком, піднімайте голову і відривайте погляд від підлоги. Таку постанову будуть зчитувати довколишні люди, і ви самі незабаром помітите, як змінилася свідомість. Дослідження виявили, що мова тіла впевненої у своїх силах людини впливає на зниження рівня стресу.

2. Видаліть негативні думки з внутрішнього діалогу

Контроль внутрішнього діалогу – нехай і дуже складний, але чудовий спосіб дисциплінувати себе. Спробуйте протягом тижня відстежувати всі думки, які приходять вам в голову. І виписуйте ті, що пов’язані з невпевненістю в собі. Дайте собі запитання: «Які докази я можу навести на користь цього переконання?» Проаналізувавши свої записи, ви зрозумієте, що більшість негативних думок не мають під собою жодних підстав, а причини, що залишилися від скутості та тривоги можна пропрацювати.

Крім цього, складіть список ваших позитивних рис характеру і досягнень. Просто зачитуйте його, коли в потік думок вкрадеться негативне переконання.

3. Знайте той час, коли віра в себе залишає вас

Якщо ви робите записи, як було зазначено в попередньому пункті, то незабаром помітите, що сумніви долають вас в однаковий час. Припустимо, ви провели чудовий день, але перед сном в голову лізуть дурні думки про те, що нічого не вийде і взагалі все погано.

Просто вважайте виникнення таких роздумів своєю психологічною особливістю і сприймайте звичні вечірні сумніви як щось автоматичне, ігноруючи їх.

4. Відзначайте свої досягнення

Заведіть щоденник успіхів і щодня робіть в ньому позначки. Необов’язково виписувати лише глобальні досягнення. Відзначайте кожен крок на шляху до мети, нехай він і, здається, вам незначним. Наприклад, «з’їв на сніданок вівсяну кашу», «прочитав 20 сторінок книги», «пробіг вранці».

Коли у вас з’являться причини для того, щоб пишатися собою, впевненість в своїх силах не змусить на себе чекати.

5. Думайте про ідеальне «я»

«А що б зробила на моєму місці впевнена в собі я?» – це прекрасне запитання, яке періодично варто собі давати. Особливо коли ви стоїте на межі чогось нового, скуті незручністю.

Необов’язково відразу намагатися заговорити з цікавим чоловіком або вриватися в компанію мрії із заявою, що вас неодмінно повинні взяти на роботу. Почніть з малого: посміхніться симпатичному незнайомцеві, відправте резюме. І не переживайте про наслідки. Готовність ризикувати і брати на себе відповідальність – ідеальна риса впевненої в собі людини.

6. Навчіться приймати компліменти

Люди по-різному реагують на компліменти. Хтось починає відмахуватися, інші соромляться, відповідають тим самим або починають акцентувати увагу на власних недоліках. Все це – неадекватна реакція, яка свідчить про низьку самооцінку. До того ж, заперечуючи комплімент, ви знецінюєте думку того, хто його зробив.

Найкращою реакцією стане ваша щира посмішка і подяка. Не додумуйте нічого за співрозмовника і не звинувачуйте його в похвалах – повірте в те, що деякі ваші якості та особливості й справді привабливі.

7. Боріться з перфекціонізмом

Ваш день чітко розписаний: 20 дзвінків і 10 зустрічей, сортування листів за обмаль часу і жодної неефективної хвилини. Але замість задоволення ви відчуваєте розчарування, адже результат завжди здається вам недостатньо класним, чи не так?

Поставивши перед собою недосяжні цілі, ви рухаєтеся в бік тривожності, а не успіху. Успішні люди помиляються і шкодують про деякі свої вчинки, як і всі ми. Але вони, на відміну від інших, бачать уроки в кожній ситуації і вміють взяти з них користь.

8. Розмовляйте з незнайомцями

Поодинці відвідайте захід, де ви нікого не знаєте, і спробуйте зіграти роль впевненої в собі людини. Необов’язково відразу ставати душею компанії, та й навряд чи це вийде в компанії незнайомців. Але в майбутньому ви будете почувати себе впевненіше.

Крім цього, пробуйте заводити невеликі діалоги з незнайомцями в повсякденних ситуаціях. Будьте доброзичливими з касиркою в супермаркеті або обміняйтеся кількома фразами з офіціантом в кафе. Однак для деяких людей це правило не працює. Якщо під час спілкування з незнайомцями ви відчуваєте сильний дискомфорт, експеримент краще припинити.

9. Навчіться не відводити погляд під час розмови

В очах можна прочитати настрій людини, її почуття. Дивитися в очі своїм батькам з метою зрозуміти їх емоції немовлята починають вже з 9 місяців. А брехуни спеціально відводять погляд, щоб їх обман не викрили.

Уникнення погляду також пов’язують з невпевненістю в собі. Тому встановлюйте і тримайте зоровий контакт, щоб заручитися підтримкою співрозмовника і переконати його в чесності ваших намірів.

10. Запропонуйте свою допомогу

Людям важливо відчувати свою приналежність до суспільства. Це породжує відчуття підтримки. Маючи за спиною надійний тил, ви знаєте, що можете покластися на інших – і вам не відмовлять. Однак багато хто з нас соромляться попросити про допомогу або запропонувати свою.

Пропонуйте допомогу першим, щоб відчувати свою значущість і корисність. Це допоможе забрати почуття невпевненості та самотності.

11. Перестаньте сидіти в соцмережах

І переглядати профілі своїх знайомих, порівнюючи себе з ними. Така звичка може серйозно підірвати самооцінку. Соцмережі дуже схожі на поле для змагання в успішності. І всі ми розуміємо, що в Instagram викладають тільки яскраві фото з вечірки або відпочинку на розкішному курорті. А ось любителів зробити селфі вдома на дивані в улюбленому халаті знайдеться не так багато.

Зробіть чистку в мережі: хоча б на деякий час сховайте стрічку новин, відпишіться від користувачів, які набридають своїми публікаціям і дайте собі відпочинок від соцмереж хоча б на один день.

А які способи стати впевненішим в собі використовуєте ви?

За матеріалами