11 вибухових фактів про наше тіло

Наше тіло — це заплутаний детектив, і скільки б науковці-поліціянти його не розплутували, вивчати є ще що і багато чого. Тутка знову й багато разів переконує, що всеобізнаність — великий козир, тож подаємо вам порцію свіженьких фактів про наш дивовижний організм.

1. Внутрішній годинник регулюється гормоном

Всім без вийнятку знайома ситуація коли, напередодні важливої події, ти прокидаєшся разом із будильником. Не тіште себе — це не ваші екстрасенсорні навички чи суперздібності, але адренокортикотропний гормон. Його вважають нашим біологічним будильником і для організму він мінімізує стрес заради спокійного пробудження.

2. Яйцеклітина — найбільша клітина жіночого організму

А сперматозоїд, за іронією долі, найменша. Яйцеклітина в 600 раз більша за нього.

3. Немає людей з суперпам’яттю

Нас захоплюють люди, які вміють запам’ятовувати послідовність цифр та знаків, і ми із захватом зітхаємо: як вони це роблять? Насправді ж самі рекордсмени із запам’ятовування зізнаються, що вони — звичайнісінькі люди, які розвинули таке вміння свого мозку. Так вважає й Ален Маллент — триразовий чемпіон світу із запам’ятовування: чоловік зізнається, шо завдяки спеціальним технікам дійшов до такого стану своєї пам’яті. І вчені певні, що таке здатна зробити кожна людина.

4. Якщо при ударі в лікоть ви відчули гострий біль — у вас защемило ліктьовий нерв

І саме його, адже нерв знаходиться між шкірою та кістковою тканиною, він практично незахищений та весь удар бере на себе. Тому й біль такий гострий і різкий. На щастя, за кілька хвилин він вщухає.

5. Зморшки на обличчі краще розкажуть всю правду, аніж психолог

Рух м’язів обличчя напряму пов’язаний з усіма емоціями, які переживає людина. Український вчений Іван Сікорський вивчав класифікацію мімічних виразів, які відповідають за емоційні вираження. Він дослідив, що м’язи довкола рота відповідають за волю, очей — розумові прояви, тощо.

6. Доторкання до пупка провокує бажання відвідати туалет

Наука пояснює це тим, що, доторкаючись до живота, полоскотавши чи натиснувши на нього, спинний мозок прийме сигнал із черевної порожнини та миттю передасть його до сечового міхура.

7. Нарколепсія — постійний потяг до сну

Тому не варто сміятися з подружки, яка так любить поспати. На світі налічується до 1% людей, які страждають на цю недугу. Вони абсолютно не висипаються, бо з фази повільного сну одразу переходять у фазу швидкого.

8. Довжину стопи виміряти набагато легше, ніж здається

Довжина стопи дорівнює відстані від зап’ястя до внутрішньої частини ліктя. Про це правило писав ще Леонардо да Вінчі, тож викиньте лінійку та користуйтесь наукою.

9. Зуби мудрості можуть вирости в будь-якому віці

Зуби мудрості дуже по-різному поводяться: найчастіше виростають у 20-річному віці, або й взагалі не прорізуються. Книга рекордів Гіннеса зафіксувала випадок із Китаю, коли ці вісімки виросли у 94-річної людини.

10. Вчені знайшли “орган” чуття у шкірі

Це — чутливий рецептор, який складається із гліальних клітин. Зона чутлива до болю, наприклад від уколу. Якщо його заблокувати — шкіра менше сприйматиме біль.

11. Поцілунки збережуть гладкість шкіри

При посмішці задіяні 17 м’язів обличчя, а при поцілунку — від 29 до 34. Тож цілуйтеся на здоров’я!

Якими фактами ми вас здивували? Розкажіть про враження в коментарях.