in , ,

11 звичок людей, які нас дуже дратують. Але й на те є причини

Мимоволі чи навмисно нас дратують звички довколишніх людей: хрускіт пальцями, стукання по столу, гучні розмови телефоном та інше. Ми швидко дратуємося й втрачаємо самовладання.

Тутка сьогодні вас здивує: виявляється, навіть на такі звички в людей є свої причини! А може, причина саме в нас, а ми про це навіть не здогадуємося? Гайда читати та дізнаватися разом.

1. Голосно розмовляти телефоном в громадських місцях

За сучасними правилами, голосно розмовляти телефоном в людних місцях — ознака поганого тону, хоча деякі особи на це взагалі не звертають уваги: вони легко обговорюють свої справи, не звертаючи уваги на сусідів.

Вчені пояснили, чому нас дратують телефонні розмови інших людей. Коли ми навіть ненавмисно чуємо таке спілкування, наш мозок ніби під’єднується до розмови, і підсвідомо хоче взяти у ній участь. Через те, що цього не відбувається, виникає дискомфорт.

2. Виймати речі з полиць одразу по приземленню літака

Ті люди, хто часто літає у літаках, завжди спостерігають однакову картину: щойно літак торкається землі, пасажири зриваються зі своїх місць, похапцем витягують свої сумки й біжать до виходу.

Найперша причина такої поведінки — клаустрофобія. Люди бояться замкнутого приміщення, відчувають дискомфорт. Особливо він посилюється, якщо транспортний засіб зупинився й вам здається, що вас із нього не випустять.

Друга — люди не люблять черг і третя — прагнуть навіть тут бути першими.

3. Хрускіт суглобами пальців

Всі це роблять, і всіх людей, які чують її збоку, ця звичка дратує. Змалку дітей лякали, що в жодному разі не можна такого робити, бо “пальці повідпадають”. Сучасна наука спростувала таке твердження.

Зокрема, Скотт Вайсс, фізіотерапевт з Нью-Йорка, вважає таку звичку повністю нормальною і природньою, як бажання потягнутися вранці. Такою дією тиск всередині суглобів зменшується, суглоби розтягуються і в руках відчувається полегшення. Та якщо знаєте, що цим дратуєте людей, робіть таку процедуру наодинці.

4. Залишати немитий посуд в раковині

Посуд не любить мити ніхто. А спеціалісти вважають цей процес найбільш невдячним зі всіх домашніх справ, бо за нього навіть не подякують. Тому його так ніхто не любить робити, а люди навіть залишають шматочки у сковорідці: так створюється ілюзія, що її мити ще не треба.

Ну то ж чому ми радо прибираємо, готуємо їсти, а посуд складається в раковині горами? Після споживання таких продуктів, як м’яса, риби, яєць, організм виробляє серотонін — і вам хочеться спати. Хоч ви й не ліниві, та немиті тарілки так і залишаються немитими.

5. Залишати звукові повідомлення

Такий вид спілкування має і плюси, і мінуси. По-перше, він зручний для адресанта: ти собі прибираєш і записуєш свій голос, а не витрачаєш час і сили на набирання текстової звістки. Але адресат такого не скаже: повідомлення важче прослухати, якщо ти зайнятий чи довкола тебе шум.

Та не будемо заперечувати очевидну користь таких записів: легше розповісти й передати своє ставлення, ніж навіть зателефонувати. Та й дослідження підтвердили, що люди сьогодні рідко користуються телефонами заради традиційних розмов.

6. Показово тринькати гроші

В кожній компанії знайдеться така “добра душа”, яка може оплатити рахунок за всіх, залишити щедрі чайові, та й взагалі яка широко демонструє свої фінансові статки.

Не спішіть з висновками: хвальком таку особу називати зашвидко, а от від браку уваги та любові вона точно страждає. Річ у тім, що саме такі люди маскують свої комплекси й страхи за завісою заможності й достатку, та вони часто є недолюбленими з дитинства.

7. Дуже рясно користуватися парфумом

Гадаємо, ви не раз стикалися із такою ситуацією: стоїш поруч із людиною, а від неї іде такий запах, ніби вона працює в парфумерному магазині! Дещо незручно для людей, які чутливі до запахів й схильні до алергій.

Не судіть таких персон суворо, а обережно зробіть їм зауваження. Вчені довели, що люди схильні виливати на себе літри парфумів під час сильної депресії: в цей період органи відчуття притуплююся, і вони можуть навіть не помітити, як сильно пахнуть!

8. Зазирати до чужого телефону

Одразу скажемо: таку дію робили чи роблять усі! І ви теж, зізнайтеся! Особливо ті, котрі часто їздять у громадському транспорті й не можуть встояти перед спокусою: а чим там займається мій сусід?

Таке наголошуємо мимовільне! Заглядання до смартфону інших людей вже має свій англійський термін: shoulder surfing “підзирання з-за плеча”. Вчені ж захищають “серферів”: в умовах переповненої маршрутки чи метро яскравий екран привертає увагу як найцікавіший предмет в радіусі 2 метрів. Ну то як у нього не зазирнути?

Радимо сильно не перейматися, якщо хтось заглядає з-за вашого плеча: а може йому сподобалися ви, а не ваші особисті повідомлення?

9. Стукати пальцями об стіл, клацати ручкою, перебирати різні предмети в руках

Такі безладні й повсякденні звички мають своє пояснення. Фіджетинг — це розлад, який проявляється у несвідомій грі та перебиранні в руках дрібних предметів. Тож якщо людина стукає ногою чи рукою по дереву, клацає ручкою чи пальцями, не варто дратуватися й намагатися її зупинити. Причиною фіджетингу може стати синдром дефіциту уваги, розлади аутистичного спектра й нервовість. Але й ви подумайте: якщо такі дії вас аж так дратують, може й вам варто заспокоїтися?

10. Повільно ходити в метро/аеропорту

Пішохідний гнів чи sidewalk rage – феномен, при якому нас дратують пішоходи, які ходять повільніше за нас. Ми не можемо їх обігнати і тому дратуємося та навіть подумки прозиваємо таких осіб негарними словами.

А так робити не варто: психологи наголошують, що така поведінка спричинена нашими внутрішніми обмеженнями й нічого спільного з тими людьми не має. Подумайте: в кожного з нас — свій “біологічний таймер”, швидкість та спосіб ходьби. Тому ображатися, а тим паче злитися, зовсім не варто.

11. Під час розмови доторкатися до людини чи надто близько до неї підходити

Особистий простір — святе поняття для одних людей та абсолютно невідоме для інших. Звісно, кожна людина — різна, але цього неписаного правила мусять дотримуватися усі: при розмові з незнайомою чи малознайомою людиною до неї не можна підходити ближче, ніж на 1-3 см.

Однак, деякі люди такими зауваженнями нехтують, і при розмові навіть можуть до нас торкнутися! Не ображайтеся на них! Спеціалісти-науковці, які вивчають проксеміку (науку, що вивчає взаємодію людей у просторі), дослідили, що ці “поганці” роблять таку дію несвідомо: якщо у них пошкоджене мигдалеподібне тіло, вони й не помітять, шо створюють вам дискомфорт.

Взагалі, причини, які ми назвали, досить незначні, і якщо добре подумати та бути толерантним, можна взагалі не звертати на них уваги. А що в довколишніх людях дратує вас?

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

Для тих, хто публікує пости про ненадання допомоги «вижклятвудавали» і «лікарівбивці»

13 звичок із соцмереж, які дуже дратують