in , ,

12 фактів про принцесу Діану, яка була зобов’язана до кінця життя вклонятися власним дітям

Принцеса Діана — оплот чистоти і приклад для наслідування. Вона змінила ряд звичних для королівської сім’ї моделей поведінки, а її стиль копіюють досі. Однак ми хочемо поговорити не стільки про Діану, принцесу Уельську, скільки про Діану Френсіс Спенсер — жінку, не так добре знайому нам за межами королівського образу.

Ми в Тутка дізналися про іншу, більш людяну і драматичну сторону життя леді Ді. В її долі незмінно перепліталися два мотиви: бажання подарувати щастя і неможливість самій стати щасливою. Саме про це свідчать виявлені нами факти.

Однією з перших почала привертати увагу до проблеми СНІДу і розвінчання міфів про це захворювання

На відкритті першого у Великобританії відділення для хворих на СНІД принцеса Діана демонстративно зняла рукавички і потиснула руку кожному пацієнту. Цей жест був навмисним: леді Ді намагалася розвіяти міфи про заражених СНІДом, які на той час зазнавали стигматизації. Згодом вона ще безліч разів відвідувала хворих дітей, перераховувала кошти у фонди допомоги, а також не гребувала особисто спілкуватися з ВІЛ-інфікованими.

З дитинства була недолюблена матір’ю

За словами самої принцеси Діани, батьки розлучились ще в її дитинстві. Дівчинка залишилася жити з батьком, що здобув право на опіку над дітьми, і саме за це засуджувалася власною матір’ю протягом усього життя. Втім, леді Ді зізнавалася, що не любила маму і вважала її алкоголічкою.

Бралася за будь-яку роботу: від прибиральниці до няні

Діана Спенсер не була досить багатою, щоб нехтувати роботою. Весь спадок графа Спенсера передавався по чоловічій лінії, саме тому леді Ді, яка ще не вийшла заміж, на відміну від сестер, заробляла як могла. Вона прибирала в будинках у друзів, викладала підліткам уроки танців, працювала помічницею няні та вихователя в дитячому садку.

Переживала через вагу і захворіла на булімію ще до весілля

«Чарльз поклав руку мені на талію і сказав: „Ой, трошки пухкенька тут, так?“ І у мене всередині щось перемкнуло».

Принцеса Діана

Після 13 зустрічей з майбутнім чоловіком і рішення про заручини леді Діана була серйозно стурбована своєю вагою і почала впадати у нездорові стани. Все почалося з необдуманої фрази нареченого, а закінчилося розладом харчової поведінки — булімією. До моменту весілля талія дівчини зменшилася в обхваті на 20 сантиметрів, вона «танула з лютого по червень». На стан Діани також впливали нескінченні ревнощі: вона бачила, як Чарльз потайки обмінюється подарунками зі своїм першим коханням, Каміллою.

Медовий місяць виявився не казкою, а жахом

«До цього моменту моя булімія була вже абсолютно неконтрольованою. Напади повторювалися по 4 рази на день. Все, що я могла знайти, я тут же зжирала, і через кілька хвилин мене нудило — це виснажувало мене».

Принцеса Діана

Сама Діана назвала свій медовий місяць прекрасною можливістю поспати, і це можна зрозуміти, адже вдень вони з чоловіком зобов’язані були обговорювати зібрані ним в подорож книги, а вечорами — слухати військово-морський оркестр, сидячи у витончених строгих костюмах. Але головна проблема дівчини полягала у відсутності моральних сил: ночами їй снилися кошмари про Каміллу, коханку чоловіка, про яку той не забував і під час медового місяця, а булімія в цей період досягла свого піку — у принцеси почали випирати кістки.

Пройшла по розмінованому полю в Анголі

«Я в захисному жилеті спробувала пройти за завідомо розмінованій смузі та можу сказати, що це дуже страшно. А як тим, у кого немає ні жилетів, ні мінерів, кому доводиться кожного разу, відправляючись за водою, ризикувати своїм життям, тим, хто просто змушений жити серед мінних полів?!»

Принцеса Діана

В одному з міст Анголи за кілька днів до приїзду принцеси на поле, не розмінованому повністю, підірвалися підлітки, які грали у футбол. Саме по такому полю пройшла леді Діана, надівши на себе бронежилет і захисну маску від куль, — так вона виступила на підтримку руху проти протипіхотних мін.

Проблеми в шлюбі переслідували всюди: від ліжка до світських раутів

Після весілля і проведеного разом медового місяця стало очевидно: Чарльзу і Діані, яка була на 13 років молодшою ​​за нього, нема про що розмовляти. Дівчина мала специфічні, якщо не сказати обмежені, смаки в літературі, не цікавилася захопленнями чоловіка і висміювала його побожність. У справах любовних же, як зізнавалася леді Ді, у принца «не було потреби»: 7 років вони усамітнювалися тричі на тиждень, що здавалося їй недостатнім, а потім пропало і це.

Обійняла хворих на проказу, яких відвідувала в Індії

Нарівні з міфами про ВІЛ-інфікованих принцеса Діана намагалася розвіяти чутки і про хворих на проказу. Вперше вона відвідала їх в лепрозорії Матері Терези в Індії і обняла кожного, а після стала покровителькою організації The Leprosy Mission.

Зраджувала задля помсти чоловікові

Нещасливий шлюб і чоловік, що з трепетом ставиться до іншої жінки, підштовхнули принцесу Діану до спроб дізнатися, що таке справжня любов. До її коханців приписують безліч чоловіків: від інструктора з верхової їзди до кардіохірурга. Найбільш відомим є охоронець Баррі Маннакі — саме про його відсторонення і, як вважала сама принцеса, підлаштовану смерть згадувала вона, називаючи це найбільшим ударом всього свого життя.

Регулярно відвідувала онкохворих дітей

«Деякі з них будуть жити, хтось помре, але вони всі повинні отримувати любов тут і зараз. Я намагаюся дати їм цю любов».

Принцеса Діана

Наперекір тяжкості власного життя, принцесі Діані завжди вистачало любові для інших. Так, вона відвідувала онкохворих дітей 3 рази на тиждень, присвячуючи їм близько 4 години при кожному візиті.

Страждала від депресії

«Напевно, я була першою в королівській родині, хто коли-небудь відчував депресію або відкрито висловлював це».

Принцеса Діана

Розвиток післяпологової депресії у принцеси став приводом для королівських знущань: тепер кожен міг говорити, що у леді Ді «не все в порядку з головою». Сама вона розповідала, що стала заподіювати собі фізичний біль для того, щоб не відчувати душевний. Саме депресія поступово ще більше віддалила Діану від чоловіка.

Продала сукні принцеси секонд-хенду

Дворецький принцеси Пол Баррелл у своїх мемуарах розповідає: відразу після розлучення леді Діана продала 20 власних королівських костюмів секонд-хенду і так заробила свою першу після заміжжя готівку. Не дивно, що їй довелося займатися подібними речами, адже частину прикрас у принцеси відібрала королівська сім’я.

До речі, після розлучення леді Ді за наполяганням Чарльза також позбавили титулу. Відтоді її іменували Діаною, принцесою Уельською. Саме ця жінка згодом зможе ще раз серйозно покохати, буде зобов’язана кланятися власним синам, перестане спілкуватися з матір’ю і трагічно загине в автокатастрофі 1 серпня 1997 року.

А що ви знаєте про принцесу Діану? Чи вважаєте ви її долю особливо трагічною чи така доля багатьох жінок, зовсім не знайомих з королівською розкішшю? Чи багато хто з людей, подібно їй, здатні дарувати тепло іншим, не отримуючи нічого натомість?

Сподобалось?

Визначимо тип особистості людини за тим, як вона схрещує пальці

12 предметів, які заборонено викидати у сміття. А ми, на жаль, далі це робимо