in

12 ознак того, що людина не розбагатіє, навіть якщо працює, як віл і економить кожну копійку

Кажуть, що багатий не той, у кого багато, а той, кому вистачає. Але навіть з такої точки зору далеко не кожен може сказати про себе: «Я багач». Буває так, що людина всіма силами намагається розбагатіти, але нічого не виходить. Іноді заважають зовнішні обставини, але набагато частіше справа в нас самих.

Ми в Тутка спробували зрозуміти, чим відрізняються багаті люди від інших (крім, власне, кількості грошей), і знайшли кілька очевидних ознак, за якими можна визначити, що людина не планує розбагатіти.

Купує речі, які не може собі дозволити

«Насправді вам не по кишені річ, якщо ви не можете купити її двічі», – заявив в одному з інтерв’ю музикант і мільярдер Джей-Зі. Це правило справджується для будь-яких покупок, окрім нерухомості. Якщо телефон, вартість якого дорівнює вашій місячній зарплаті, раптом розіб’ється, ви навряд чи зможете купити такий самий наступного дня.

Тільки чула про фінансову подушці, але жодного разу її не бачила

Мати запас, який в разі чого дозволить вам протриматися кілька місяців, — одна з характерних ознак людини, яка налагодила свої стосунки з грошима. А ось та, хто в будь-якій несподіваній ситуації змушена залазити в борги, явно поки не готова розбагатіти. Формувати накопичення можна за порадою Воррена Баффета: «Не відкладайте гроші, які залишилися після витрат. Витрачайте ті гроші, які залишилися після того, як ви заощадили».

Купує задоволення в кредит

Відпустка, оплачувана з кредитної картки, — чітка ознака того, що з вашими фінансами щось не так. Ніхто не сперечається, що людині потрібно періодично відпочивати і розслаблятися, але залазити заради цього в борги — погана ідея, адже замість того, щоб накопичити на наступну відпустку, ви будете виплачувати кредит за поточну. Один з батьків-засновників США Томас Джефферсон не радив витрачати гроші до того, як вони у вас з’являться, і хоча в його часи кредитних карток не існувало, можливостей залізти в борги було більш ніж достатньо.

Часто викидає надлишки продуктів

Якщо людина регулярно виносить на смітник зіпсовану їжу, це означає, що у неї проблеми навіть з плануванням меню на кілька днів вперед. Крім того, продукти становлять значну статтю витрат — фактично ви викидаєте на смітник свої гроші.

Боїться ризикувати

«Чи багато ви знаєте мільйонерів, які розбагатіли на ощадних рахунках?» – запитав бізнесмен Роберт Аллен. Продовжуючи робити те, що ви робите, ви будете одержувати те, що одержуєте. Це не означає, що потрібно витрачати половину зарплати на лотерейні білети, а залишок інвестувати в сумнівні акції, але уникати будь-якого ризику, сподіваючись все життя просидіти в зоні комфорту, — один з найкращих способів не багатіти.

Не вчиться нового

Світ змінюється з неймовірною швидкістю, і бігти приходиться вже просто для того, щоб залишитися на місці. Якщо регулярно не витрачати час і гроші на набуття і вдосконалення професійних навичок, то в кращому випадку вам вдасться зберегти поточний рівень доходів, а ось про багатство прийдеться забути. Коли Ілона Маска запитали, як він навчився робити ракети, він відповів: «Я читав книги».

Неправильно відпочиває

Письменник і трейдер Зіг Зіглар якось разу сказав: «У багатих людей маленькі телевізори і величезні бібліотеки, а у бідних — все навпаки». Існують заняття, які вважаються відпочинком, але є справжнім марнування часу: комп’ютерні ігри, розважальні відеоролики, читання соцмереж, посиденьки в барах. Ці розваги — ознака того, що вам не потрібне і не цікаве ваше життя.

Витрачає вільний час на побут

Готування їжі і прибирання — заняття, яких важко уникнути, але присвячувати їм занадто багато часу теж неправильно. В добі лише 24 години, і після сну і роботи вам залишається у кращому випадку 5-6. Якщо витратити їх на протирання пилюки, приготування борщу і запікання курки, то на покращення життя часу не залишиться. А коли ваш час коштує дорожче, ніж послуги професіоналів, домашні обов’язки вигідніше делегувати їм.

Не прагне заробляти більше

Не у всіх є можливість кардинально змінити сферу своєї діяльності, та ще й виграти при цьому в грошах, але навіть в рамках однієї професії пропозиції із зарплати можуть відрізнятися в кілька разів. І якщо ваша ставка не найвища в даній сфері, то ви, ймовірно, щось робите не так. Топ-менеджери великих компаній запевняють, що йдуть назустріч своїм співробітникам при наявності переконливих аргументів.

Не стежить за своїми грошима

Бізнес-тренер Хайме Тарді вважає, що «основна відмінність багатіїв в тому, що вони контролюють свої гроші та не дозволяють грошам контролювати їхнє життя». Якщо вас не турбує, скільки залишиться в гаманці після того, як ви підете в магазин, отже вам з багатством не по дорозі. Для того щоб розбагатіти, потрібно в кожен момент знати свої прибутки і витрати. Це допоможе спланувати бюджет, підготуватися до неприємних сюрпризів і, як не парадоксально, легше ставитися до грошей.

Ділиться планами з усіма

Розповідати, якими способами ви плануєте стати багатшими, варто тільки тим людям, хто вас підтримає, а таких людей не дуже багато. Більшість віддасть перевагу «з доброти серця» опустити вас з небес на землю і почне переконувати, що нічого у вас не вийде. Є навіть поняття «менталітет краба», яке описує таку поведінку.

Знає свої межі

Людина не розбагатіє, якщо не розуміє, що це означає. Тунельне мислення, яке захищає ваш розум від непотрібної або шкідливої інформації, здатне до того ж виключити з вашої реальності «занадто дорогі» продукти, розваги, предмети розкоші, тож у вас просто не буде стимулу заробляти більше. Наприклад, ми знайомі з людьми, які проходять повз полиці з морепродуктами і й делікатесами, не помічаючи ні асортименту, ні цін. Але ж висока ціна — це просто привід запитати себе: «Що потрібно зробити, щоб я міг це собі дозволити?»

Факторів, які впливають на багатство, набагато більше, але ми постаралися перерахувати ті, які залежать від майбутнього мільйонера, а не від зовнішніх обставин.

Розкажіть, а за якими ознаками ви визначаєте, стане людина багатою чи залишиться з тим, що має?

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

Сподобалось?

Свято Петра та Павла: історія, звичаї та прикмети

10 неочевидних фактів про дітей, які не відомі навіть досвідченим батькам