12 поширених помилок, ціна яких – зіпсований одяг

Як заощадити час при сортуванні одягу після прання? Чи такі корисні вакуумні пакети для зберігання речей? Що стане в нагоді при сушінні делікатних тканин? Розберемося з усіма питаннями і дізнаємося, що ми до цього моменту робили не так.

Тутка нагадає про найпоширеніші помилки при пранні, сушінні та зберіганні, які псують зовнішній вигляд вашого одягу і вкорочують термін його служби.

Помилки при пранні

 • Не зважати на ступінь забруднення. Сильно забруднені предмети одягу повинні пратися окремо від слабозабруднених, бо для кожного випадку буде потрібна певна кількість води для ополіскування. Якщо не дотримуватися цього правила, то з часом білі речі стануть сірими або жовтими, а кольорові – потьмяніють.
 • Неправильно сортувати. Фахівці рекомендують прати дрібні речі з великими. Це дозволяє одягу переміщуватися всередині барабана машини більш вільно, що підвищує ефективність прання.
 • Не регулювати температуру води. Мийні засоби краще діють в теплій і гарячій воді. Рекомендується використовувати холодну воду тільки для прання злегка забрудненого одягу, який може втратити колір.
 • Не вивертати навиворіт вовняні та бавовняні речі. Через тертя під час прання об інші тканини на речах можуть утворюватися ковтунці. В результаті одяг втрачає презентабельний зовнішній вигляд.
 • Не застосовувати мішок для прання білизни і шкарпеток. Придбання мішка не тільки заощадить час при сортуванні після прання, але й захистить речі від розтягування і розривів.
 • Застосовувати кондиціонер і пом’якшувач при пранні спортивного одягу. Більшість сучасних речей для спорту виготовляються зі спеціальної тканини, яка відводить вологу від шкіри, коли людина пітніє. Кондиціонер і пом’якшувач можуть залишати після себе плівку, яка покриває матеріал, що призведе до погіршення відштовхувальних властивостей одягу.

Помилки при сушінні

 • Сушити купальник на батареї або в сушильній машині. Еластичність купальника може бути зруйнована теплом, тому після прання слід повісити його на стійці або покласти в спеціальну сітку для сушіння речей.
 • Не застосовувати вішалку при сушінні сорочок і верхнього одягу. В такому випадку краще віддати перевагу дерев’яним предметам: речі не втратять форму, не витягнуться, і не виникнуть зайві заломлення тканини.
 • Вішати вовняні та трикотажні вироби. Тут діє принцип горизонталі. Речі з натуральних тканин, що тягнуться, необхідно сушити на столі або дошці, постеливши під них, наприклад, простирадло. Краще, звичайно, використовувати спеціальну сушку, щоб повітря могло вільно циркулювати.

Помилки при зберіганні

 • Використовувати вакуумні пакети занадто довго. Поліетиленові пакети стануть чудовими помічниками під час перевезення одягу і недовгого зберігання. Але можуть завдати значної шкоди, якщо ними зловживати. Речам необхідна природна кімнатна температура і достатня вентиляція, щоб тканина зберігала свої властивості та гарний зовнішній вигляд.
 • Зберігати не випраний одяг. Прання одягу перед тривалим зберіганням сезонних речей допоможе запобігти розмноженню бактерій і тим самим знизити ймовірність розповсюдження молі. Особливо це стосується спортивного одягу. Після інтенсивних тренувань рекомендується відразу випрати речі. Якщо знехтувати цим правилом, то незабаром можна попрощатися з улюбленим спортивним комплектом, оскільки всі його корисні властивості та нормальний зовнішній вигляд будуть втрачені.
 • Вішати светри і трикотажні речі в шафу. Навіть за умови правильно підібраної за розміром вішалки все одно не вдасться уникнути деформації одягу, виготовленого з трикотажу, якщо зберігати його на вішалці. Краще виділити окрему полицю в шафі для светрів і кардиганів, де вони будуть лежати охайно складеними.

А які дієві поради про продовження терміну експлуатації одягу є у вас?

За матеріалами